Спаринг. «Карпати» (U-21) – «Гурнік» (Забже) – 1:2 (Оновлено)

9 липня. Забже, Польща. Похмуро, поривчастий вітер. +22°С

Арбітр – Анджей Чуди (Польща).

«КАРПАТИ» U-21: Сілецький – Білоус, Бухта (Грось, 46), Виздрик (Єлсуков, 46), Штаненко (Диня, 71) – Грисьо (Богач, 55), Михайловський, Кльоц (Полюганич, 71), Красномовець (Волошин, 46) – Завійський, Грищенко (Смук, 46).

Головний тренер – Роман Зуб.

«ГУРНІК» 1-й тайм: Каспчік – Данх, Августин, Ганцарчік – Соболевскі, Гергел – Мадей, Гвазе, Лучак, Кознік – Іван.

«ГУРНІК» 2-й тайм: Каспчік – Саджавіцкі, Шевелюхін, Малковскі – Древняк, Манка – Озібала (Собчак, 83), Єж, Керімаджіч, Куржава – Плізга.

Головний тренер – Роберт Варжиха.

Голи: Грищенко, 15 – Лучак, 6, Плізга, 70.

Третім суперником карпатівської молодіжки на тренувальних зборах у Польщі був один з найтитулоіваніших тамтешніх клубів, добре знаний в Європі «Гурнік» із шахтарського міста Забже. Зазначимо, що як і в попередніх двох іграх на зборах, підопічним Романа Зуба протистояла перша команда клубу, тобто ми знову стали свідками протистояння «зелено-білої» молоді з досвідченими гравцями, за плечима багатьох з яких не один десяток міжнародних матчів як на клубному рівні, так і за збірні команди. Зазначимо, що в другому таймі у складі «шахтарів» на поле вийшов і українець Олександр Шевелюхін.

Гра розпочалася весело і вже до 15-й хвилини суперники обмінялися забитими м’ячами. Відкрили рахунок господарі, які довели до взяття воріт гостей вже другу свою більш-менш небезпечну атаку. Кознік пройшов по лівому краю і виконав простріл на дальню стійку воріт «Карпат», а Лучак його замкнув – 1:0. Втім, попереду «Гурнік» був не довго – вже за дев’ять хвилин наші хлопці відігралися.

На пропущений гол, молоді «леви» відповіли низкою атак. Відігратися, щоправда, вдалося не з першої спроби. Спочатку Михайловський в центрі поля перехопив м’яча і виходив на ударну позицію, але добре знаний в Україні по виступах за харківський «Металіст» оборонець «Гурніка» Ганцарчік зіграв проти нього дуже грубо. Суддя штрафний призначив, але жовту картку, яка була очевидною, не показав. Та надмірна жорсткість польської оборони наших хлопців не налякала і вони продовжили тиск на ворота Каспчіка. На 11-й хвилині Кльоц подав кутовий, Грисьо пробивав з близької відстані – воротар перевів на корнер. Після повторного кутового у виконанні все того ж Кльоца захисники «Гурніка» винесли круглого за межі карного майданчика, але першим на підборів був центральний захисник нашої команди Бухта, який пробив метрів з 18-и в дотик – шкіряна сфера пройшла в лічених сантиметрах від стійки.

І все ж «Карпати» відігралися. Сталося це на 15-й хвилині, а героєм епізоду став центрфорвард Грищенко, який пройшов правим флангом, змістився до середини і пробив по воротах: м’яч затріпотів в лівому від кіпера «Гурніка» куті воріт – 1:1.

Після того, як паритет у рахунку відновився, господарі поля перехопили ініціативу, щоправда, здебільшого, не ігрову, а територіальну. Тож цілком логічно, що до свистка на перерву глядачі голів більше не побачили. Хоча на 19-й хвилині «гурніки» в прямому значенні були в лічених сантиметрах від того, аби вдруге у грі вийти вперед. Однак галичанам відверто поталанило: Кознік прийняв м’яча у карному «Карпат» і потужно пробив – Сілецький був безсилий врятувати свою команду від другої у грі порції негативних емоцій, але його підстрахувала поперечка.

У перерві тренер «Гурніка» Роберт Варжиха повністю змінив склад, залишивши на полі лише голкіпера Каспчіка. Низку замін провів і керманич «левів» Роман Зуб. Одразу зазначимо, ще кілька свіжих змін у складі «Карпат» відбулося і по ходу другого тайму, який в цілому пройшов за переваги господарів. Гості були менш активними, ніж у першій половині зустрічі, тож головну увагу їм довелося зосередити на обороні власних воріт. В цілому захист «зелено-білих» не можна сказати, що грав погано, але й без помилок також не обійшлося. Зрештою, це й призвело до другого гола в наші ворота. На 70-й хвилині гри одна з нечисленних атак нашої команди призвела до втрати м’яча в центрі поля і гравці «Гурніка», перевели швиденько круглого з лівого флангу на правий. Куржава пройшов вперед, виконав передачу в карний майданчик і центрфорвард Плізга скерував м’яча до сітки – 2:1.

Заключні двадцять хвилин гри пройшли також за незначної переваги «Гурніка». На заключний штурм, аби спробувати відігратися вдруге, у наших хлопців забракло сил. Нічого дивного тут немає, адже вчора команда провела два тренуванням з серйозним об’ємом навантажень. Та й не треба забувати, що грала молодіжна команда проти першого складу далеко не останнього клубу не лише в Польщі. Тож фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу «Гурніка», але для нашої команди цей поєдинок став хорошим спарингом як з огляду на те, що хлопці отримали ігрову практику проти серйозного суперника, так і з позиції набуття досвіду міжнародних матчів, який однозначно стане їм в нагоді у майбутніх офіційних іграх.