Web oficial del FC Karpaty Lviv

Роман Толочко: «Труднощі є завжди, але їх потрібно вміти долати»

Роман Толочко: «Труднощі є завжди, але їх потрібно вміти долати»

Старший тренер молодіжної команди «Карпат» підсумував футбольний сезон 2018/2019 років, в якому його підопічні фінішували на дев’ятій позиції.

– В листопаді минулого року ви очолили молодіжку «Карпат». Як оціните період, який провели на посаді старшого тренера?
– Скажу чесно, нам багато чого не вдалося. Фактично жодну гру ми не провели в оптимальному складі – то травми дошкуляли, то гравці були задіяні в першій команді. Якщо оцінювати сезон загалом, то зрозуміло, що хотілося досягти кращого, але вийшло так як вийшло. Шанс отримали практично всі гравці, без винятку. Ми залучали багато молоді з U-19, тому що нам деколи бракувало футболістів. Те, що ми не потрапили у першу шістку значить, що ми не заслужили там грати. 

– Чи виникали у вас труднощі в роботі з командою?
– Труднощі є завжди, але їх потрібно вміти долати. Хотілося більш стабільного складу, особливо в лінії захисту. З різних причин, у нас на кожну гру відбувалась ротація. Деякі гравці грали не на своїх позиціях, але вони отримали ігрову практику і це важливо. Футболісти в такому віці повинні більше грати, проявляти себе та доводити тренерам, що вони заслуговують на шанс. 

– Чи можете виділити якісь позитивні моменти сезону?
– З позитиву те, що ближче до завершення чемпіонату почала вимальовуватись гра і молодь з U-19 досить непогано себе проявила. Ну і до самого кінця ми боролись за 7-ме місце. Трішки нам це не вдалося, але позитив – те, що доводиться працювати з молоддю, вчити їх та спостерігати, як вони прогресують. 

– Який з матчів по якості гри ви можете назвати найкращим?
– Я б виділив ігри з «Олександрією» в першій частині чемпіонату. У другій шістці непогані поєдинки були з «Чорноморцем» та «Маріуполем». Не те, щоб ці матчі мене цілком задовільнили – претензії будуть завжди. Але в цих іграх їх було менше. Так, були помилки, але гравці хотіли перемогти та старалися показати якісний футбол. Не завжди це вдається, тому що молоді властиво помилятися. 

– Чи помітили ви прогрес футболістів і чи задоволені ним?
– Не хочу когось виділяти, але прогрес є. Особливо він помітний в молодих гравців. Хотілося б, щоб футболісти, які вже певний час перебували в нашій команді, брали на себе роль лідерів. Впродовж сезону десь нам цього бракувало, бо у футболі потрібно вміти проявляти характер.

– Зараз команда у відпустці. Які плани на міжсезоння?
– Спершу відпочинемо, а вже 24 червня зберемося на базі та розпочнемо підготовку до нового сезону. Швидше за все збори пройдуть в Україні, як зазвичай. Хоча можливо, щось зміниться. Також в процесі будемо залучати та награвати молодь, адже нас покинула значна кількість гравців. На наступний сезон ми ставимо високі цілі та постараємось їх досягнути. 


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

14 De junio 2019

Noticias relacionadas
Patrocinadores