Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Йожеф Сабо: „Якби я був на роботі, то не дозволив би Суркісу писати цього листа”

Йожеф Сабо: „Якби я був на роботі, то не дозволив би Суркісу писати цього листа”

Як Бюро ПФЛ проводило розбір польотів матчу „Карпати” – „Динамо” (Київ) – бачив журналіст Інформаційного центру ФК „Карпати”


„Оштрафувати ФК „Карпати” на 3 тисячі у.о., оштрафувати ФК „Динамо” на 4 тисячі у.о.” – таким є вирок футбольного суду України - Бюро ПФЛ. Голосували одноголосно. Щоправда, перед тим понад годину вели дискусію на тему: хто правий, а хто винний. Чи навіть: хто винний, а хто дуже винний...

Схоже, деяких львівських вболівальників нічого не навчили клубні проблеми після кубкового поєдинку з донецьким „Шахтарем”, адже пляшки летіли на поле і у грі з „Динамо”. Звісно, можна пояснити цей інцидент надмірною емоційністю та обуренням публіки (адже Артем Мілевський, коли забив гол, побіг не до сектора з динамівськими фанами, а чомусь здійснив рейд до львівських вболівальників, та ще й продемонстрував непристойний жест), хоч це її і не виправдовує. Київські фани теж „хороші”: вирвані з „корінням” пластикові стільці та „фаєри” летіли у сусідні сектори на голови звичайних львівських вболівальників, серед яких було чимало жінок і дітей. Словом, покарання з боку ПФЛ на перший погляд здається цілком логічним та об’єктивним. Але лише на перший погляд...

13-е питання

Порядок денний Бюро ПФЛ складався з 19-ти питань. Розгляд матчу „Карпати” – „Динамо” був запланований 13-м за ліком. В зал засідань почали сходитись футбольні чиновники зі значками УЄФА. Одним з останніх прийшов Йожеф Сабо – віце-президент ФК „Динамо”.

Він, мабуть, вже бачив листа, якого прес-служба „Динамо” розмістила на офіційному сайті клубу. Саме цей „лист” мав стати відповіддю на статтю Інформаційного центру ФК „Карпати”, в якому львівський клуб вимагає вибачення від Ігоря Суркіса. Утім, достойної відповіді у листі прес-служби „Динамо” закладено не було, та й бути не могло. Вже не знаючи, за що ухопитися (адже карпатівська стаття повністю й аргументовано розбивала усі звинувачення Ігоря Суркіса), динамівські „речники” кволо помахали кулаками у темряві. А пізніше схаменулись і... взагалі забрали цю статтю з офіційного сайту! Переконатись у цьому може кожен, хто зайде за адресою http://www.fcdynamo.kiev.ua/adsearch/ і спробує відшукати статтю із заголовком „Об особенностях "гостеприимства по-"карпатски". Втім, інформаційний центр ФК „Карпати” встиг „врятувати” це повідомлення, а отже і копітку працю київських колег (лист прес-служби „Динамо” додається на розсуд львівських вболівальників нижче). Зазначимо також, що відповідати на цей „меседж” „Карпати” вже не будуть – немає на що...

Розгляд перших питань пролетів непомітно. За будь-яке порушення – чи то кидання „файєрів”, чи то політична агітація - ПФЛ штрафувала українські клуби. Нарешті, черга дійшла і до розбору польотів у матчі „Карпати” – „Динамо”. Варто зазначити, що виконавчий директор ПФЛ Анатолій Попов не чинив перешкод знімальній групі „ФК Карпати ТБ”, наголосивши: „У нас демократія у найкращому значенні цього слова”.

Але „демократія” закінчилася, не встигнувши розпочатися. Почати вирішили з висловлювань у прямому ефірі Львівського телебачення Почесного президента „Карпат” Петра Димінського щодо парламентарів у складі голови Федерації футболу Львівщини, працівника служби охорони та журналіста, які мали б перед півфінальним поєдинком звернутися до судді Мосейчука з Чернівців з проханням не провокувати львівських вболівальників. Саме із проханням, а не із погрозами чи спробою підкупу. Втім, голова науково-методичного комітету ФФУ Костянтин Вихров ці слова розцінив як... прямий тиск на суддів! А Президент ПФЛ Равіль Сафіулін додав як відрізав: „Парламентарі нашим регламентом не передбачені”. Штрафувати на тисячу у.о. чомусь вирішили клуб, а не Петра Димінського.

Після цього Петро Димінський скаже: „Мене вони не мають права штрафувати. Казав я ці речі у ранзі народного депутата і мав право це говорити. Тим паче, що усі знають: суддівство в українському футболі не витримує жодної критики і це не лише мої слова. А те, що я запобіг непорозумінням під час матчу - це нормальне явище. І я не бачу, за що мене штрафувати”.

Маємо те, що маємо

Проголосувавши одноголосно, члени Бюро ПФЛ попросили продемонструвати відеоматеріали, які привезла знімальна група „ФК Карпати ТБ”. Саме після цього почалася найбільш гостра суперечка між сторонами: обговорювали листа Суркіса до Сафіулліна, в якому йдеться, що „Сабо весь матч простояв у „сторонці”. На відео ж було чітко видно, що віце-президент „Динамо” Йожеф Сабо дає інтерв’ю „ФК Карпати ТБ” у VIP-ложі стадіону „України”. Ось як пояснив цей парадокс сам Йожеф Йжофович (на ваш розсуд подаємо цитати присутніх без коментарів):

Йожеф Сабо (віце-президент „Динамо”): „Не знаю, що говорити, як говорити... Окрім образи в мене нічого не залишилося. Я, напевно, не заслужив в українському футболі, щоб мене запросили в VIP. Я був у Львові 10 разів і постійно сидів в VIP-ложі. Ми заїжджали у двір, де не було вболівальників. А тепер уявіть собі: Сабо йде 100 метрів по калюжах, по грязюці, до мене підбігають люди, просять автограф. А в мене шкарпетки промокли, я їх викручував. Принесли мені чай з лимоном. Я, звісно, відмовився від нього - мовляв, віднеси його кудись”.

Ігор Дедишин (директор „Карпати Спорт Маркетинг): „Є у нас така VIP-ложа, розумієте, Йожефе Йожефовичу?! Іншої не маємо!”.

Йожеф Сабо: „Ноги моєї більше не буде у Львові, на вашому стадіоні”.

Анатолій Попов (виконавчий директор ПФЛ): „Заради справедливості хочу прояснити ситуацію. На стадіоні „Україна” є VIP-ложа. Саме там знаходився Йожеф Сабо та інший віце-президент „Динамо” Ашкеназі. Я сидів у п’ятому ряді, Сабо знаходився за мною. Це справді був VIP. Хороші, зручні крісла під навісом. І в запрошенні, яке нам видавали, було так і написано – VIP”.

Тож у питанні „сторонки” „Карпати” виправдали. До честі Йожефа Сабо, він ще перед розглядом цього питання сказав: „Якби я був на роботі 23-го числа, то в жодному випадку не дозволив би Ігорю Суркісу писати цього листа”. Підсумував же Анатолій Попов: „Я цілком погоджуюсь з Йожефом Сабо. Такі листи писати не варто”.

Заборонений плід - солодший

Далі почалося обговорення поведінки фанатів обох клубів. За словами Анатолія Попова, з боку карпатівських фанів на бігові доріжки полетіло, як мінімум, 4 запалених „фаєри”. Значно більше „вогнів” кидали динамівські фани. Відповідальний за безпеку ФК „Динамо” Михайло Балашов мав і свої претензії. Насамперед він запевнив, що організована група динамівських фанів (500 чоловік) не мала з собою „фаєрів” – це справа рук „футбольних хуліганів”. Тож Балашова цікавило: яким чином кілька десятків людей (вони ж хулігани) були присутні у гостьовому секторі, адже у ньому повинні знаходитися виключно фани гостей? Йому заперечив Костянтин Вихров: „У вас було достатньо часу, щоб вивести цих людей. Чому ви не звернулися до охоронців? Це ваша вина”.

Отже, вирок: „За кидання сніжок та пляшок, за запалювання та кидання „фаєрів” ФК „Карпати” оштрафувати на 3 тисячі у.о. в гривневому еквіваленті. За кидання „фаєрів”, стільців та непристойну поведінку київських фанів оштрафувати ФК „Динамо” на 4 тисячі у.о., а також оплатити за виламані стільці згідно рахунку, який надасть дирекція стадіону”.
Довелося представникам динамівського фан-клубу вибачитись за поведінку одного зі своїх фанів, який погриз, порвав та оплював карпатівський прапорець (відео із цим епізодом, яке надало „ФК Карпати ТБ”, мали нагоду подивитися усі члени Бюро ПФЛ).

Здається, згадали усе. Але про жест Мілевського чомусь забули. Так само не згадали і про лист Ігоря Суркіса до Сафіулліна, хоча там були прямі образи та неправдива інформація про ФК „Карпати”...


P.S. Опісля засідання випала нагода поспілкуватися з Анатолієм Поповим віч-на-віч. На питання про легалізацію „фаєрів” Попов відповів так: „У жодній країні світу „фаєри” не дозволені. І ФІФА, і УЄФА за це карає клуби. Коли можна буде легально користуватися „вогнями” в Україні? А де гарантія того, що вони не полетять на поле чи в сусідні сектори? Коли ми побачимо, що культура фанів переходить на вищий рівень – це питання розглянемо. Але питання це, як мінімум, кількох років”.

Ростислав ЯЩИШИН, Інформаційний центр ФК „Карпати”


Об особенностях "гостеприимства по-"карпатски"

27 марта 2006

Похоже, что весь пар, необходимый для подготовки к ответному полуфинальному поединку на Кубок Украины против киевского «Динамо» руководство ФК «Карпаты» (Львов) пускает в... свисток.

Не добившись проанонсированной задолго перед матчем «сенсации» на ужасающего качества поле стадиона «Украина» в минувшую среду и убедительно проиграв «Динамо», руководство «Карпат» жаждет реванша на медийно-информационном и даже судебном (!!!) поле.

Очень обиделись руководители львовского клуба с почётным президентом Петром Дыминским во главе на то, что руководство «Динамо» проинформировало президента ПФЛ о, мягко говоря, неуважительном к себе отношении хозяев поля! Послушать их, так ФК «Карпаты» не знали и не догадывались даже, что во Львов на игру приедут не только динамовские футболисты. Ну а раз вы не прислали за пять дней официальную заявку – так получайте от нас по полной программе!

Вот и вынуждена была приехавшая на стадион «Украина» и состоящая из всего-то четырёх человек официальная динамовская делегация выходить из автомобиля не у дверей, а метров так за двести до них и пешком в полумраке, сквозь глубокие лужи и кучи грязного снега добираться до трибун.

В результате - мокрые ноги, испачканная одежда, испорченное настроение… И открытая
холодному ветру и постоянно доносящимся с трибун оскорблениям в адрес её обитателей ложа, которую хозяева упорно продолжают называть VIP.

Любопытно, что руководство «Карпат» так и не снизошло до того, чтобы придти в эту ложу и хотя бы «протокольно» поздороваться с динамовцами (среди которых, кстати, были два вице-президента).

Никто не может помешать «Динамо» (Киев) оценить такое «гостеприимство по-«карпатски» иначе, как недоброжелательным и оскорбительным по отношению к себе и запретить в установленном порядке проинформировать об этом Профессиональную футбольную лигу Украины. Кроме того, напоминает, что в диалоге кого бы то ни было с клубом, язык ультиматумов – наименее подходящий и продуктивный.

Пока же «Динамо» предпочитает сосредоточиться на ответственных матчах очередных туров чемпионата и втором полуфинальном матче Кубка Украины.

Пресс-служба ФК "Динамо" Киев.

30 Березня 2006

Схожі новини
Спонсори