Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Петро Димінський: „Тільки-но „Карпати” вийдуть у вищу лігу, імперії Суркіса настане крах”

Львівські „Карпати” останнім часом змушені витримувати атаки опонентів не лише на футбольному полі. Одне за одним лунають звинувачення на адресу галицького клубу від футбольних посадовців й навіть спортивних журналістів. В інтерв’ю нашій газеті Почесний президент ФК „Карпати” Петро Димінський висловив власну позицію щодо цих випадів. Насамперед ми запитали у Петра Петровича про гру „Карпат” у Стрию з сумським „Спартаком”, в якій львів’яни за натяками деяких ЗМІ перемогли нечесно.

– Мабуть, не лише уболівальникам „Карпат”, а й усім іншим шанувальникам футболу в Україні зрозуміло, що дехто побоюється виходу нашої команди у вищу лігу, – зазначив Петро Петрович. – Адже з моїх вуст лунають погрози імперії, яку створювали брати Суркіси впродовж багатьох років. Я ж наполягаю на створенні прем’єр-ліги: завдяки їй вдасться покінчити з монополією Суркісів. Хочеться, щоб наш чемпіонат був би таким же чесним як російський. Що означає створення прем’єр-ліги? Стратегічними питаннями, на кшталт укладання футбольного календаря, призначення чи дискваліфікації суддів займатимуться виключно клуби, в особі своїх президентів. Місією ПФЛ та ФФУ в такому разі буде лише виконавча робота. Всі клуби – і лідери, і середняки, і аутсайдери, повинні мати однакові рівні права... Сьогодні ж, як не прикро мені це констатувати, ситуація абсолютно протилежна. Для „Динамо” у чемпіонаті створено тепличні, пріоритетні умови. Інтереси ж решти клубів беруться до уваги за „залишковим принципом”.

Мою ідею підтримує чимало футбольних фахівців. Про це говорив не лише з багатьма тренерами, а й футболістами, які грають у вищій лізі. Усім цей футбол, який нині називають українським, вже став поперек горла. Мені смішно вислуховувати ці натяки: мовляв, ми купили у „Спартака” матч у Стрию. Про це не може бути мови! Усі спроби Суркіса тиснути на мене ні до чого не призведуть. Тільки-но „Карпати” вийдуть у вищу лігу, настане крах його імперії.

- Цієї середи комісія „Чесної гри”, створена ФФУ, розгляне питання щодо матчу „Карпати” – „Спартак” (Суми). Чи існує ймовірність, що футбольні посадовці позбавлять львівську команду трьох очок?

- Ні для кого в Україні не є секретом, що „Карпати” матчі не купують. Не беруся лише говорити за команду часів Мирона Маркевича. Ви знаєте, що я цю команду розпустив лише через підозру в участі у договірних матчах. У мене не було доказів, але були підстави так думати. Принаймні, деякі люди свідчили, що „Карпати” „здали” той ганебний матч з кіровоградською „Зіркою”, в якому програли з рахунком 0:3. Тож нині говорити про те, що ми домовилися з такою командою, як „Спартак” з Сум, просто смішно.

- І все ж, чи існує ймовірність, що з „Карпат” знімуть три очки?

- З „Карпат” не зніматимуть три очки, оскільки це безглуздя. Якщо ця комісія є справді комісією „Чесної гри”, цього не станеться. Ані судді, ані інспектор не мають до цієї гри жодних претензій і підозр. У кубковому матчі з київським „Динамо” ми пропустили два необов’язкові голи, наші футболісти як і захисники „Спартака”, коли забивав Фещук, припустилися кричущих помилок. З таким же успіхом я міг би заявити, що Суркіс купив наших футболістів у тій грі... З кимось домовлятися – не мій стиль. Повторюю, команду я створював не для того, щоб влаштовувати договірні ігри. Для мене це неприпустимо. Якщо ФФУ позбавить нас трьох очок, ми відстоюватимемо свої права у суді.

- Бюро ПФЛ оштрафувало „Карпати” на 3000 доларів за незабезпечення порядку та ще 1000 доларів за ваші, за їхнім трактуванням, некоректні висловлювання. Клуб сплатить цей штраф?

- Щодо мого штрафу, то Суркіс мені не суддя і навіть не авторитет. І це його дуже бісить... Суркіс ніяк не може збагнути, що розмовляти зі мною так як з іншими, не можна. Я – лише Почесний президент „Карпат”, тож за мої слова клуб не відповідає. Мене вони не мають права штрафувати, тому я не платитиму ці гроші. Хоча 1000 доларів – це невелика сума. Але тут йдеться лише про принцип. А щодо незабезпечення правопорядку, то я повністю підтримую ПФЛ. На жаль, деякі з наших уболівальників цього разу мене неприємно здивували. Особливо у тому епізоді, коли Мілевський провів другий гол. Такі речі залишають гіркий осад, не можна їх допускати. Я не хочу, щоб такі уболівальники приходили на стадіон. Тож вважаю цей штраф справедливим. Хочу попросити справжніх львівських уболівальників показувати приклад того, як потрібно уболівати, щоб схожі інциденти більше не повторювались.

- ФК „Карпати” має намір подати судовий позов на президента ФК „Динамо” (Київ) за розповсюдження заяви, що містить неправдиву інформацію (йдеться про лист Ігоря Суркіса до Равіля Сафіулліна, в якому зазначено, що керівника динамівської делегації Йожефа Сабо не потрапив у VIP-ложу – Авт.)?

- Ми обов’язково подамо до суду на Ігоря Суркіса. Президенту ФК „Динамо” потрібно мати сміливість визнати, що його клуб навіть не звертався до нас з проханням надати їм запрошення у VIP-ложу. Поза тим, ми пішли назустріч чотирьом керівникам динамівської делегації, запрошення у ложу для почесних гостей їм люб’язно надали. То які можуть бути претензії до нас? Я дуже поважаю Йожефа Сабо. Коли дізнався, що він у VIP-ложі, то попросив свого представника запросити його у кабіну за склом, яку вони чомусь вперто називають VIP-ложею. Насправді там є лише 10 місць, де я інколи спостерігаю за матчами з найближчими друзями. У день матчу проти „Динамо” до нас приїхало багато поважних гостей – тренери збірної Нігерії, тренер нашої молодіжки, тренер національної команди Білорусі. Місця за склом було обмаль. Але я сказав: „Запросіть сюди Йожефа Йожефовича, доставимо один стілець і якось потіснимося”. Натомість Сабо відповів, що не піде туди без тих людей, з якими приїхав...До речі, виконавчий директор ПФЛ Анатолій Попов спостерігав за матчем саме з VIP-ложі й жодних претензій до нас у нього немає.

- „Карпати” вимагатимуть від Ігоря Суркіса публічних вибачення чи матеріальної компенсації?

- Для нас буде достатньо, якщо він публічно вибачиться. Якщо Ігор Суркіс цього не зробить, ми подумаємо, як нам краще вчинити. Мені його грошей не треба. Хочу лише, щоб почався зовсім інший футбол. А зовсім інший футбол з’явиться тільки за умови створення прем’єр-ліги. Не хочу говорити про те, яким менеджером є Григорій Михайлович Суркіс, про його методи роботи. Але прийде час і вболівальники довідаються про існування багатьох цікавих речей. Нехай подивиться у минуле, коли він лише починав. Нині не хочу згадувати про ті шуби – цим ніколи не займався. Жоден тренер, футболіст вищої чи першої ліги не скаже, що „Карпати” беруть участь у підкилимних іграх. Натомість те, як досягає результату „Динамо”, на собі ми відчули два роки тому, коли у Львові програли киянам з рахунком 3:4. Якщо цей матч показати будь-якій комісії „Чесної гри” при УЄФА чи ФІФА, то, не маю жодних сумнівів, висновок буде один – той матч кияни виграли завдяки суддям.

Розмовляли Гліб ВАКОЛЮК та Андрій КІСЕРА

03 Квітня 2006

Схожі новини
Спонсори