Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

«Невідомий Юст. Тренерська діяльність» (ФОТО)

«Невідомий Юст. Тренерська діяльність» (ФОТО)
Він ніколи не гнався за славою і просто добре робив свою роботу. Можливо, у наші дні його назвали б людиною з відсутністю амбіцій. Однак до таких суджень він також був байдужим. Разом з тим йому вдалося стати одним з найбільш успішних тренерів Радянського Союзу і найвидатнішою постаттю у понад півстолітній історії «Карпат». 
 
Абсолютно самодостатній у футболі і недостатньо щасливий у повсякденному житті. Яким був Ернест Юст у побуті? Де він провів своє дитинство та як пройшли останні роки його життя? Спробуємо привідкрити завісу таємничості і поглянути на великого Тренера по-новому. 
 
Інформаційний центр ФК «Карпати» спеціально до 90-річчя з дня народження Ернеста Ервіновича намагається відтворити яскравий життєвий шлях культової постаті зелено-білого клубу. 
 

ТРЕНЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

 
Старт тренерського шляху Ернеста Ервіновича було взято у його рідній команді. Щоправда, футболіст Юст розпочинав і закінчував в ужгородському «Спартаку», а пролог тренерства відбувся у «Верховині». Вся річ у тім, що у 1961-му році, коли Ернест увійшов до тренерського штабу команди, вона якраз змінила вивіску – зі «Спартака» на «Верховину».
 
 
Слово «Верховина» взагалі було знаковим для Юста. У команді з такою назвою розпочалася його тренерська діяльність і з цигарками з такою ж назвою він майже не розлучався. Пристрасть Ернеста до куріння була неймовірною. Кажуть, він не обмежувався однією пачкою на день, а свою дорогу курця розпочав ще у 14-річному віці. Втім згубна звичка не завадила йому забезпечити собі хорошу кар’єру футболіста. «Верховина» без фільтру виконувала роль заспокійливого засобу для тренера. Пригадуєте сера Алекса Фергюсона із жуйкою? У Юста була схожа фішка.
 
 
Ернесту відверто пощастило з першим тренером, у штабі якого розпочав свій тренерський шлях. Михайло Михалина, як і Юст був «динамівцем». Так сталося, що обидва приїхали до Києва одночасно, однак Ернест затримався на два роки довше за Михайла. Різниця у віці в молодих наставників не була великою – Михалина лише на три роки старший за Юста.
 
Підопічні тренерського дуету у «Верховині» зразка 1961-го розповідали, що в той час в команді були добре налагоджені тактичні аспекти. Юст з перших днів тренерської роботи вирізнявся виваженістю і спокоєм. Спокій взагалі був візитівкою характеру Ернеста Ервіновича. Є тип людей, які кричать від безсилля? Юст цього ніколи не робив, а, отже, був впевненим у собі. Після двох років у «Верховині» Юст на рік вирушив до Тернополя, де очолив місцевий «Авангард». Далі на нього чекали «Карпати».
 
 
Друзів у Ернеста Ервіновича було не так вже й багато, а весь свій вільний час тренер проводив у футболі, яким буквально жив. Психологічний портрет Юста у пресі змальовували сотні разів. Всі ті, хто знали Тренера майже, як під диктовку розповідають про три ключові риси: спокій, закритість і доброта. Жодного разу за все життя він не зрадив цим принципам. 
 
 
Що робилося у його душі? Як він все переживав? Про що мріяв і думав? Ернест Ервінович не ділився цим. Він заворожував спокоєм і дивував тим, що ніколи не підвищував тон. Нецензурні вислови? Це також не про Юста. Однозначно він сильно переживав у душі, але ніколи цього не показував. Його передматчеві установки прекрасно відображали характер тренера – такі ж спокійні і лаконічні. Навіть у перерві у патових ситуаціях Ернест Ервінович не кричав. Вся ця суміш характеристик Юста породжувала у його оточення одну річ – авторитет. Навіть у партійного керівництва. А у ті часи це дорогого вартувало. 
 
ЕРНЕСТ ЮСТ З ЮРІЄМ СУСЛОЮ І АНАТОЛІЄМ ПОЛОСІНИМ
 
Окрім цигарок у Тренера було ще одне захоплення. Мало хто знає, але Ернест Ервінович полюбляв малювати. Безперечно під час активної роботи часу на мистецтво у нього не було. Кажуть, з-під його руки на папері з’являлися в основному зображення природи. На жаль, до наших днів картини у виконанні футбольного фахівця не дійшли. До речі, почерк у нього також був красивим і каліграфічним. 
 
ЮРІЙ СУСЛА, ЕРНЕСТ ЮСТ, ВОЛОДИМИР ІЛЬЧЕНКО
 
Для повної характеристики портрету Юста у побуті варто добавити і його любов до кулінарії. Ернест добре готував, а його «коронними» стравами вважалися голубці і холодець. Крім того, Юст полюбляв угорську кухню і з легкістю радував близьких особливими смаколиками.
 
 

Далі буде...

 
 
Любомир Кузьмяк, Інформаційний центр ФК «Карпати», www.fckarpaty.lviv.ua
Фото: © ФК «Карпати»

21 Червня 2017

Схожі новини
Спонсори