Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

«Невідомий Юст. Останні роки» (ФОТО)

«Невідомий Юст. Останні роки» (ФОТО)

Він ніколи не гнався за славою і просто добре робив свою роботу. Можливо, у наші дні його назвали б людиною з відсутністю амбіцій. Однак до таких суджень він також був байдужим. Разом з тим йому вдалося стати одним з найбільш успішних тренерів Радянського Союзу і найвидатнішою постаттю у понад півстолітній історії «Карпат». 

Абсолютно самодостатній у футболі і недостатньо щасливий у повсякденному житті. Яким був Ернест Юст у побуті? Де він провів своє дитинство та як пройшли останні роки його життя? Спробуємо привідкрити завісу таємничості і поглянути на великого Тренера по-новому. 

Інформаційний центр ФК «Карпати» спеціально до 90-річчя з дня народження Ернеста Ервіновича намагається відтворити яскравий життєвий шлях культової постаті зелено-білого клубу. 

 

ОСТАННІ РОКИ

 


ПОСВІДЧЕННЯ ТРЕНЕРА 1976 р.

Остаточно Юст розпрощався зі Львовом у 1987-му. Після звільнення з «Карпат» і кількох років роботи з молодим поколінням його футбольне життя відійшло на другий план. В сім’ї Ернеста Ервіновича трапилася трагедія.

Кажуть, дружина Юста була справжньою красунею. Людмила Сергіївна Ульська-Дидирко народилася у російському Суражі. Вона була лікарем і спеціалізувалася на питаннях офтальмології. Шлюб Юстів був щасливим – у 1956-му році в Ужгороді у подружжя народилася донька Олена, яка згодом стала дружиною з легендарного гравця «Карпат» Федора Чорби.


ЧОРБА ІЗ ВНУКОМ МЕРШЕ

Про ставлення Тренера до своєї сім’ї говорить той факт, що навіть з Києва Ернест їхав, в основному, через те, що у дружини з’явився шанс повернутися на роботу до Ужгорода. Юст довго не думав – поїхав за Людмилою. Разом вони були і у Львові. І все ж у щасливому житті Ернеста Ервіновича трапилася драма. Одного дня дружина вирішила залишити коханого. 

Для всіх такий вчинок Людмили став шоком. Передусім, життєву трагедію не міг пережити Юст. У його житті більше ніколи не буде безтурботності і щастя. Він залишить Львів, де все нагадуватиме йому про трагедію і переїде до рідної Угорщини.

З містом Лева у Тренера буде сотні спогадів. Тут його любили і поважали, впізнавали на вулицях, він ніколи не відмовляв у розмові навіть незнайомцям. Тут він міг їздити красивими вулицями міста на своїй «Волзі». Тут, поруч із будинком на вулиці Грецькій, він міг гуляти з внучкою Ерікою у Стрийському парку. 


З ВНУЧКОЮ ЕРІКОЮ

Рідні кажуть, що у Ернеста Ервіновича було два улюблених міста: рідний Ужгород, де він народився, і Львів, що також став для Тренера домом. Юст не ображався на не завжди зрозумілі ситуації в клубі. Мабуть, занадто сильно любив «Карпати». Розповідають, що у наставника львівської команди не було багато запрошень від інших клубів, однак Львів він все одно не залишив би. 


УГОРСЬКИЙ ПАСПОРТ 1991 р.

Після розлучення з дружиною Юст вирушив до Угорщини. Через рік до нього приїхали найрідніші – зять Федір Чорба з дружиною Оленою і внучка Еріка. Тренер оселився у місті Печ, яке відділяє від Львова 800 кілометрів. З містом своєї слави він повністю перервав усі зв’язки. Мабуть, не хотів, щоб нагадування про біль з минулого псували його останні роки життя.


ГАЗЕТА «ВИСОКИЙ ЗАМОК», КІНЕЦЬ ТРАВНЯ 1992 р.

Йому було лише 60, однак він більше не цікавився футболом. У Юста було кілька угорських друзів, а також дві головні турботи – виховання внучки і доглядання за деревами у саду. Саме там він і знайшов свій спочинок.


ЕРНЕСТ ЕРВІНОВИЧ ЗА РІК ДО СМЕРТІ

На екваторі весни 1992-го він традиційно порався у саду. Було прохолодно, він застудився, однак категорично відмовлявся від допомоги лікарів. Рідні таки переконали Ернеста Ервіновича пройти діагностику. Протягом тижня медики боролися за його життя, встановили проблеми із легенями, та 21-го квітня 1992-го року, в день 29-ї річниці з моменту першого матчу в історії «Карпат», перестало битися серце людини, яка написала найяскравіші сторінки літопису зелено-білого клубу. 

Автор висловлює подяку Еріці Чорбі та Олександру Пауку


Любомир Кузьмяк, Інформаційний центр ФК «Карпати», www.fckarpaty.lviv.ua
Фото: © ФК «Карпати»

23 Червня 2017

Схожі новини
Спонсори