Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Микола Балакін: людина в чорному (ВІДЕО)

Микола Балакін: людина в чорному (ВІДЕО)

У суботу на львівські «Карпати» чекає надзвичайно відповідальний та важливий матч проти полтавської «Ворскли» – учасника групового етапу Ліги Європи. Поки команди готуються до важкого протистояння і вивчають один одного, комітет арбітрів ФФУ призначив обслуговувати цей поєдинок Миколу Балакіна. Якщо хтось забув, то це саме той арбітр, який працював на матчі весняної частини чемпіонату, коли «Карпати» приймали вдома «Олімпік». Більшість уболівальників добре пам’ятає рахунок того матчу – 0:3 на користь гостей. Чому так сталося тоді?

Коротко нагадаємо події. За рівної гри наприкінці першого тайму арбітр призначив доволі сумнівний пенальті – сфолив Ніка Сандохадзе. Думки експертів та уболівальників розійшлися, але все ж причини для призначення «точки» в Балакіна були. Перший тайм «леви» програли 0:1. 

Однак вже по перерві ситуація мала змінитися кардинально. Спершу карпатівці забили чистий гол, однак лайнсмен зафіксував неіснуючий офсайд, а головний суддя у це повірив. Невдовзі вже Швед проривався до штрафного майданчика, де його відверто завалили на газон. Микола Балакін перебував у кількох метрах – він все прекрасно бачив. Але пенальті не призначив. Після матчу роботу головного судді піддали нищівній критиці

Комітет арбітрів ФФУ визнав дії Балакіна помилковими. «...Неправильно фіксує «поза грою», і, як наслідок, неправильно не зараховується гол господарів». А також «Ідеться про ситуацію, за якої потрібно було призначати пенальті на користь господарів. Гравець №8 гостей усередині власної штрафної площі намагається зіграти в м’яч, але помиляється із часом та відчуттям міри, скоює порушення проти футболіста №35 господарів, який падає на газон».

Звичайно, «людське око», про яке також згадується в резолюції комітету арбітрів ФФУ може помилятися. Але що робити, коли це «око» помиляється лише в одну сторону? У спеціальній нарізці епізодів можна побачити, як Микола Балакін трактує ідентичні порушення правил. Коли відверто затримують Гуцуляка в центрі поля – просто свисток. Коли ідентичні дії зі сторони Кльоца – жовта картка. А ще «людське око» вперто не помічало грубощів з боку гравців «Олімпіка». Карраскаль неодноразово опинявся на газоні, але тепер вже навіть свистка не було. 

Ця тема актуальна і для того, щоб пригадати дії арбітра Олександра Дерда у матчі минулого туру «Динамо» – «Карпати». Точніше, дії у другому таймі, по перерві. На думку керівництва ФК «Карпати» (як і величезної кількості уболівальників, чиї гнівні коментарі ще досі прикрашають форуми, сайти та чати), суддівство Дерда було навіть не помилковим, а упередженим. Цього разу комітет арбітрів ФФУ не знайшов нічого крамольного в тому, що Дердо вилучив Мегреміча. Звісно, клуб подав апеляцію із конкретними вимогами. Справа наразі розглядається. Шансів на те, що Мегреміч зможе зіграти проти «Ворскли» мізерні. Не буде нічого дивного, коли його реабілітують вже після матчу. У кращих традиціях союзної юриспруденції... 
Для чого згадувати минуле? Бодай для того, щоб нічого подібного не повторювалося у майбутньому. А щоб освіжити пам'ять, наводимо відео особливих епізодів з минулого чемпіонату, де знайшлося місце для свистків Миколи Балакіна. Не лише у ТОП-5, але й навіть у бонусах.


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

14 Вересня 2018

Схожі новини
Спонсори