fbpx
Купуйте онлайн без черг!КВИТКИ
Карпатівські рюкзаки зі знижкою 50% - лише 325 грн!FCKL Store

«Карпати» прагнуть реконструювати стадіон «Україна» (ВІДКРИТИЙ ЛИСТ)

Із розумінням того, що легендарний стадіон «Україна» потребує інноваційних втручань, капітальної модернізації та реконструкції, ФК «Карпати» готовий забезпечити реалізацію цього масштабного проекту. Однак, чергові зміни у законодавстві, можливо десь недостатнє розуміння цього законодавства, а можливо десь і небажання діяти, тривалий час не дозволяють клубу втілити задумане у життя. Зважаючи на це, ФК «Карпати» звертається з відкритим листом до посадових осіб як у Києві, так і у Львові, які, ми віримо, зможуть надати необхідного поштовху сьогоднішньому непорозумінню.

Відкритий лист

№ 538 від 13 листопада 2018 року

Віце-прем'єр-міністру –
Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
п. Зубку Г.Г.
01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9
також на e-mail: [email protected]

копія: Голові Львівської ОДА
п. Синютці О.М.
79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18

копія: Львівському міському голові
п. Садовому А.І.
79000, м. Львів, пл. Ринок, 1

Шановний Генадію Григоровичу!

У місті Львові з 1963 року існує Стадіон «Україна» (за радянських часів – стадіон «Дружба»). З того ж часу цей стадіон є «домашнім» стадіоном Футбольного клубу «Карпати».

Ще у 2006 році ТзОВ «КПФ «Карпати» (надалі – ФК «Карпати» або Клуб) задекларувало намір створити на території Стадіону «Україна» сучасний футбольний стадіон з необхідними елементами різноманітної інфраструктури. Однак, через різні причини, Клубу до сьогодні не вдається знайти дієве порозуміння з Львівською міською владою стосовно цього проекту (детальніше – https://fckarpaty.com/news/809, https://fckarpaty.com/news/9880).

Нарешті, у 2017 році Виконавчий комітет Львівської міської ради, прийнявши*1 відповідне Рішення дозволив ФК «Карпати» розроблення містобудівної документації – детального плану території у районі вул. Липова Алея (до межі парку «Снопківський», далі – ДПТ).

На початку жовтня 2018 року, на виконання вищевказаного Рішення та з метою врахування громадських інтересів (для організації і проведення громадських слухань), ФК «Карпати» було подано до Львівської міської ради (далі – ЛМР) проект ДПТ, виготовлений ліцензованим архітектором, котрим передбачено масштабну реконструкцію Стадіону «Україна» із створенням сучасного, багатофункціонального, комфортного для усіх користувачів комплексу та, одночасно, – комерційно привабливого об’єкту, що має стати не лише окрасою міста Львова, але і одним з найкращих футбольних тренувальних комплексів країни.

Однак, на сьогодні підготовка до проведення громадських слухань з розгляду ДПТ відповідальним управлінням ЛМР («Секретаріат ради») фактично зупинена, сам ДПТ (як і інші детальні плани територій, окрім ДПТ Клубу) повернуто до управління архітектури.

В якості аргументації наводиться те, що чинний Порядок проведення громадських слухань (затверджений Постановою Кабінету Міністрів № 555 від 25.05.2011р., далі – Порядок № 555) не в повній мірі відповідає ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» («Стаття 21. Громадське обговорення щодо врахування громадських інтересів») у новій редакції відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» від 20.03.2018 р. (введена в дію з 12.10.2018 р.)*2, а Кабінет міністрів України відповідних змін до Порядку № 555 – не вніс.

Звичайно, що виконання приписів законодавства, пов’язаних із стратегічною екологічною оцінкою ДПТ є необхідним, однак ФК «Карпати» переконаний, що чинна на сьогодні редакція ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», котра доволі детально регулює відповідні питання та чинний Порядок № 555 (звичайно, в тій частині, що прямо не суперечить нормам вищевказаного закону) дозволяють оголошувати проведення і проводити громадське обговорення проекту ДПТ, а Львівській міській раді як органу місцевого самоврядування в подальшому приймати відповідні рішення щодо нього.

ФК «Карпати» має намір і можливість ефективно вирішувати усі питання, пов’язані як з проходженням формальних процедур, так і в принципі – з реконструкцією Стадіону «Україна». Натомість Клуб очікує на аналогічну – партнерську позицію та відповідні наміри від органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Переконання про те, що можливість якісного вирішення питань з таким необхідним для українського професійного футболу покращенням інфраструктури професійних футбольних клубів (з урахуванням до прикладу досвіду Швейцарії перед чемпіонатом Європи 2008 року, коли найкращі стадіони були створені спільно з комерційними центрами та на умовах державно-приватного партнерства), поділяє також і сьогоднішнє керівництво Об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга».

Виходячи з викладеного, прошу Вас, як Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України забезпечити видання профільним міністерством необхідних роз’яснень для Львівської міської ради як органу місцевого самоврядування*3 (а за потреби – внесення відповідних змін до Порядку № 555), вказати на неприпустимість зволікання з виконанням органом місцевого самоврядування відповідних функцій у сфері містобудівної діяльності, порядок яких визначено Законом та забезпечити у такий спосіб прийняття ним рішень, спрямованих на узгодження містобудівної документації у встановленому порядку.

З повагою,
В.о. Генерального директора ТзОВ «КПФ «КАРПАТИ»
Коротиш Ю.Ф.

*1 – в тому числі – на виконання судових рішень, якими бездіяльність Львівської міської ради у відношенні до ФК «Карпати» було визнано протиправною та зобов’язано Виконавчий комітет Львівської міської ради розглянути питання по суті.

*2 – ключовим нововведенням Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» в контексті містобудівної документації є те, що така документація (в тому числі – детальні плани територій) підлягає стратегічній екологічній оцінці, а розділ «охорона навколишнього природного середовища», що розробляється у складі проектів містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку (підлягає оприлюдненню та громадському обговоренню у складі містобудівної документації).

*3 – Львівська міська рада також звернулась з відповідним запитом щодо порушеного питання (№ 0001-вих-1237 від 12.11.2018 р.) на ім’я директора департаменту містобудування, архітектури та планування територій міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.