Share this post

Богдан Векляк: «Хочу грати для уболівальників, а не заради грошей»

Вихованець стрийської «Скали» Богдан Векляк став гравцем молодіжної команди «Карпат» влітку 2018-го. За дублерів «зелено-білих», захисник зіграв лише десять поєдинків – причиною стала травма. Про початок футбольного шляху та свої цілі в «Карпатах» гравець розповів у інтерв’ю Інформаційному центру клубу.

– Ти родом із Жидачева, але перші твої матчі були за ФК «Миколаїв». У твоєму рідному місті немає професійного футболу?
– У місті є лише аматорська команда, яка грає в обласній першості. Тому починав я з ФК «Миколаїв», за який зіграв буквально 4-5 матчів, а потім мене помітили скаути зі «Скали» і запросили в стрийський клуб.

– Твій старший брат Євген, також футболіст, він навчався в Академії «Карпат», тоді як ти потрапив у «Скалу». Не було бажання також приєднатись до львівської команди?
– Я також вступав до Академії, коли набирали гравців у команду U-14, але на останньому етапі мені відмовили. Тоді я потрапив у ФК «Миколаїв», а звідти в «Скалу». Щодо Євгена, то після травми меніску, він вирішив не повертатись у футбол.

– Але згодом твої шляхи з «Карпатами» все таки перетнулися. У чемпіонаті юніорів з чотирьох поєдинків проти «зелено-білих», «Скала» не виграла жодного. Як вважаєш чому?
– Причина проста – у «Карпат» була сильніша команда, і в індивідуальному плані гравці теж нас переважали. Хоча різні нюанси були, можливо, десь забракло мотивації.

– У той час команду тренував Роман Гнатів, який зараз очолює юніорів «Карпат». Які спогади залишились про нього як тренера?
– У «Скалі» я встиг попрацювати і з Романом Гнатівим, і з Юрієм Бакаловим. Роман Михайлович запам’ятався тим, що дуже ретельно готувався до матчів і розробляв схему гри, не підлаштовуючись під суперників. Він завжди гнув свою лінію, як у грі, так і в житті.

– Не рідко тренери експериментують з позиціями гравців, як от у випадку Олексія Гуцуляка. Захисник – твоє рідне амплуа?
– Так, я з самого початку грав в обороні, хоча інколи мене ставили в опорну зону. Коли я тільки починав грати, була популярніша схема з трьома захисниками, а не з чотирма як зараз, і тренер ставив мене крайнім захисником.

– У «Скалі» з тобою грав ще один теперішній карпатівець – Юрій Черепущак. Ви разом переходили в «Карпати» ?
– Так, переходили разом. Нас порадили Олександру Чижевському. Ми пройшли перегляд і, так склалося, що обоє підійшли.

– Чи було важко пристосуватися в новій команді?
– Ні. Майже всіх хлопців я знав ще з часів ДЮФЛ і юніорського чемпіонату. Тут дуже хороший колектив, тож з адаптацією проблем не було.

– За час перебування в команді, з ким з хлопців найбільше подружився?
– У мене з усіма хороші стосунки, але найбільше спілкуюсь з Юрою Черепущаком і Олександром Авраменком. Ми всі прийшли в команду літом і в нас склалася така собі компанія «новачків».

– Твій брат, хоч і є вихованцем «Карпат», встиг пограти за «Олександрію» U-19 та «Зірку» U-21. Ти ж обрав львівський футбол.
– Були й інші варіанти, але найкращий з них це «Карпати». Тут і колектив свій, бо ще до переходу практично всіх знав, і від дому недалеко. Можна сказати, що залишився на своїй землі (посміхається).

– Захисники забивають менше за форвардів. У складі дубля «Карпат» ти відзначився голом лише раз…
– Це був гол зі стандарту у ворота «Чорноморця». Якщо не помиляюсь, то пробивав Ростислав Лях, і я інстинктивно побіг за м’ячем і забив. Тоді був досить напружений матч, але ми перемогли. Було приємно забити дебютний гол.

– Ти неодноразово тренувався з основою. Чим відрізняється процес підготовки від молодіжної команди?
– Потрібно швидше приймати рішення і реагувати на дії інших. У фізичному плані різниці не відчував. Зрозуміло, що в основі грають старші гравці і вони привикли до інших навантажень, але мені не було важко.

– Хто з гравців основи тобі найбільше імпонує?
– Я більше звертаю увагу на нападників, бо граю саме проти них. Можу відзначити Гуцуляка і Шведа. Олексій хороший в контролі м’яча, до нього важко підібратись. Мар’ян все робить на швидкості. Вони виділяються в теперішньому колективі.

– Чи є в тебе, як у молодого гравця, футболісти, на яких ти рівняєшся?
– Рівняються завжди на кращих, на тих, хто грає на високому рівні. Мені дуже подобаються захисники з АПЛ, вони досвідчені і грають тактично грамотно. Не знаю чому, але по-зовнішності мене постійно порівнюють з Тіаго Сілвою, капітаном «ПСЖ», хоча я схожості не бачу.

– Коли ти зможеш повернутися до гри, як проходить відновлення?
– Зараз я на реабілітації. З наступного тижня я почну займатися на полі, індивідуально бігати і по-трохи повертатися в гру. Надіюсь, що до початку чемпіонату встигну повністю відновитися і підготуватися.

– Яких цілей хочеш досягти в «Карпатах»?
– Хотілося б зіграти за першу команду, хоча б один матч (сміється). У першу чергу хочеться повернути той футбол, який був раніше, ті емоції. Щоб грати для уболівальників, а не заради грошей. Мені дуже подобався львівський футбол, він завжди вирізнявся, тому хотілося б повернути його.

Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»