Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Олег Смалійчук: «У «Карпат» нема необхідності проводити розпродаж. Але до наших гравців є серйозний інтерес»

Олег Смалійчук: «У «Карпат» нема необхідності проводити розпродаж. Але до наших гравців є серйозний інтерес»

У неділю зранку делегація львівських «Карпат» вирушила на збори до Туреччини. Уболівальники не могли не звернути увагу на відсутність у списку кількох основних виконавців, зокрема, Мар'яна Шведа, Ореста Лебеденка та Артема Федецького. Детальні причини, що змусили керівництво клубу не включати цих та інших гравців до списку, а також про стратегію та напрямок, яким рухатимуться «Карпати», офіційному сайту розповів віце-президент «левів» Олег Смалійчук.

«Насамперед, вітаю усіх уболівальників з новорічними та різдвяними святами. А також вітаю з хорошими новинами. 2019-ий стане якісним проривом у розвитку карпатівського футболу. Не секрет, що наші вихованці перебувають на слуху не тільки в українській, але і в європейській пресі. Наші вихованці грають у топ-чемпіонатах, ними цікавляться європейські клуби. Як для початку року – це дуже непогано. При цьому одразу зазначу, що в плані хорошого січневого маркетингу для «Карпат» нема моєї персональної заслуги. Тут варто подякувати структурам дитячо-юнацького футболу, які щоденно працюють для клубу. І, безумовно, є заслуга нашого Президента, який роками, не зважаючи на різні обставини та ситуації, вкладає час і ресурси для розвитку футболу у Львові». 

«Щодо трансферної політики, то нам дуже приємний інтерес до клубних вихованців з більш потужних чемпіонатів. Але варто, щоб усі зрозуміли: ми не якась радянська комісійна крамниця, де можна дешево скупитися необхідним товаром. Нас цікавить спортивний проект. Тобто, якщо є пропозиція по нашому гравцю, ми насамперед звертаємо увагу на майбутній прогрес, на потенційний розвиток. Ми аналізуємо те, як гравці зможуть розвиватися, щоб в майбутньому приїхати і допомогти збірній України виконувати поставлені завдання. Підкреслюю, інтерес приємний, але ми звертаємо увагу на спортивну складову і на те, як цей клуб гарантуватиме нам спортивний розвиток нашого вихованця». 

«На олівці у нас є чимало прізвищ. Але усі ми вчимося на своїх помилках, а я це роблю перший. Потрібно визнати, що для солідності селекційної роботи, нам потрібно, щоб якість переважала кількість. Тому новачки будуть, але давайте говорити не про кількісне підсилення, а про якісне. Людина, яка прийде, має бути сильнішою за того гравця, який у нас вже є. Ми поступово намагаємося відмовитися від величезної кількості переглядів. Новому тренеру не варто час дорогоцінний гаяти на перегляд великої кількості потенційних новачків. Нехай краще використає його для роботи над тактикою і посиленням командної гри. Чи приїде хтось до нас на перегляд? Я не впевнений».
 
«Справді, Швед та Лебеденко наразі не працюють в загальній групі, оскільки ведуться перемовини з іншими клубами, які хочуть бачити у себе цих гравців. У випадку, якщо пропозиція задовольнить «Карпати» і, насамперед, самих гравців, вони від нас поїдуть. При цьому я вкотре наголошую – у клубу нема необхідності проводити «новорічний розпродаж». Нас цікавить спортивна складова та майбутній ріст наших вихованців».

«На збори із командою не полетіли Артем Федецький, Денис Мірошніченко та Олег Голодюк. По Артему питання наразі залишається відкритим. Він потужний професіонал, сильний футболіст і хороша людина. Але в інтересах клубу я прийняв рішення: треба давати дорогу молодим. Артему я запропонував стати граючим тренером дубля, а влітку перейти на довготривалу роботу в структурі «Карпат». Мені б дуже хотілося, щоб Артем із нами працював ще багато років. Щодо Мірошніченка, то влітку у нього завершується контракт. Відповідно до регламенту ФІФА, він має право вести переговори із іншим клубом. Власне, я думаю, що він це і робить. З нашого боку логічне рішення – перевести гравця в дубль, щоб він тренувався там до літа. До Олега Голодюка у нас нема ніяких претензій. Він зрозумів, що прийшов період щось змінити, тому попросив його відпустити. Ми дуже вдячні йому за роки роботи і сподіваємося, що Олег колись повернеться в «Карпати», адже він вже може називатися легендою клубу».

«Папа Гуйє приєднається до нашої команди вже на зборах в Туреччині. Традиційно, для африканського гравця є доволі проблематично отримати турецьку візу, але, схоже, усі бюрократичні формальності вдалося виконати, тож вже найближчим часом ми чекаємо на приїзд Папи до табору «Карпат». 

«Також на збори не полетів Андрій Ременюк. Справа в тому, що наразі є деякі питання із його здоров'ям, яке для нас стоїть на першому місці. Відповідно, на певний період часу ми вирішили обмежити його від тренувань. Будемо працювати над покращенням здоров'я. Я впевнений, що вже невдовзі Андрій повернеться до першої команди і принесе нам багато користі. Також в «Леганесі» відновлюється від травми Вільям де Камарго. Очікуємо на його повернення до загальної групи за кілька тижнів». 

«Протягом минулого року ми вели переговори із Данилом Сіканом щодо продовження контракту. Однак, я відчув, що всі його мрії спрямовані на те, щоб якомога швидше залишити Львів і «Карпати». Данило відмовився продовжувати контракт, відповідно, ми також не можемо розраховувати на гравця, чиє серце не з нами. Тому ми готові до пропозицій від інших клубів. А Данилові я бажаю успіхів у його подальшій кар'єрі» – підсумував Олег Смалійчук


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

20 Січня 2019

Схожі новини
Спонсори