Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Олександр Авраменко: «На зборах тренер давав шанс кожному»

Олександр Авраменко: «На зборах тренер давав шанс кожному»

Кілька місяців тому склад «Карпат» поповнив 19-річний оборонець луганської «Зорі» Олександр Авраменко. Спочатку він виступав за дубль «левів», а нещодавно повернувся з першого тренувального збору разом з основною командою. Захисник, який викликався у різноманітні збірні України, ще не встиг дебютувати в УПЛ, однак цілком ймовірно, що свій перший матч в елітному дивізіоні Авраменко проведе у зелено-білій футболці. Про підготовку до сезону в Туреччині, старт футбольного шляху та враження від нового клубу – в інтерв’ю Сашка Інформаційному центру ФК «Карпати». 

– Олександре, як охарактеризуєш перший збір?
– В цілому, збір оцінюю добре. Трохи підвела погода – зіпсувала нам деякі плани. Зрештою, ми компенсували це завдяки тренажерному залу. Крім того, провели усі заплановані спаринги – це найголовніше. Вважаю перший збір цілком вдалим. 

– Для футболістів збори є завжди непростим етапом. Тобі, як молодому футболісту, було складно?
– Як на мене, то навантаження були хороші, однак це тільки перша частина. Так, було складно, але думаю, як і усім. Навантаження переносив нормально, жодних проблем не виникало. У нас хороша атмосфера. Практично усі партнери допомагали і підказували під час тренувального процесу.

– Традиційно ти дієш на позиції центрального захисника. Де саме використовував тебе тренерський штаб під час спарингів?
– На зборах я грав практично на усіх позиціях захисного плану. Починаючи з центрального захисника і завершуючи крайнім правим та лівим оборонцем. Це було корисно для мене. Рідна позиція? Центральний оборонець. Хоча, наприклад, у складі збірної я грав на флангах захисту, тому досвід у мене є.

– Ще до приїзду в «Карпати» ти був знайомий з колегою по амплуа Олегом Веремієнком. Тепер тренерський штаб залучив вас до тренувань з основою. 
– Так, ми зустрічалися з Олегом ще у збірній. Восени ми разом виступали у центрі захисту за «Карпати» U-21. На зборах тренер давав шанс кожному, тому в Туреччині у нас було справжнє різноманіття дуетів у центрі захисту. 

– Кілька місяців тому ти приїхав до Львова. Вже адаптувався у новій команді?
– Минуло трохи більше трьох місяців, як я у Львові, тому процес адаптації і звикання до нового середовища, мабуть, завершився. Мені дуже подобається і команда, і місто, я всім задоволений. Все минуло легко – партнери і тренери допомогли мені. 

– Той факт, що в «Карпати» ти приїхав з Михайлом Левенцем, напевно, також посприяв швидкій адаптації в колективі.
– Так, ми обидва перебралися до Львова із «Зорі». Спілкування намагаюся підтримувати з усіма хлопцями. Найбільше спілкуюся з Левенцем, а також Богданом Векляком. 

– Значну частину своєї відпустки ти провів у Іспанії, де гостював у Андрія Луніна. Давно знаєш кіпера «Леганеса»?
– Так, Андрія знаю ще з часів Академії «Металіста», де ми й познайомилися і провели пліч-о-пліч три роки. Далі наші шляхи розійшлися – Лунін перейшов у «Дніпро». Минув час і ми знову зустрілися – цього разу у «Зорі». В Іспанії я провів приблизно два тижні – мені все дуже сподобалося. 

– У тебе відмінна літературна українська мова. 
– Я народився у Дніпрі, який тоді ще Дніпропетровськом називався. У 7-річному віці батьки віддали мене на футбол. До 14 років займався у місцевій дитячо-юнацькій школі. Згодом пройшов перегляд та переїхав до Харкова. Щодо української мови, то особливих зусиль не докладав – просто досить добре вчився в українській школі. Проблем з українською мовою не було, хоча історія та географія мені більше подобалися. 

– Закінчив школу із відзнакою?
– Ні, до золотої медалі не дотягнув (посміхається). В 11-му класі не часто з’являвся у школі. Все через футбольні причини. Хоча завжди намагався старанно вчитися. Не було таких предметів, які важко мені давалися. 

– Ти тренувався з основою «Зорі» і здавалося, що от-от дебютуєш в УПЛ. Сподіваєшся, що свій прем’єрний матч в еліті зіграєш вже в зелено-білій футболці?
– Це ціль кожного молодого футболіста. Ти хочеш зростати, покращувати свою гру, підвищувати рівень і клас. Вважаю, що така мета повинна бути у всіх, вона у мене також є. Мені у Львові все відразу сподобалося, я потренувався тиждень і підписав контракт. «Карпати» завжди для мене асоціювалися з бійцівським характером. Сподіваюся, що з часом зможу стати ключовим виконавцем команди. Принаймні, робитиму усе для цього.


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

06 Лютого 2019

Схожі новини
Спонсори