Прем’єр-ліга. «Карпати» – «Маріуполь» – 1:1 (ВІДЕО)

22-й тур. 17.03.2019, 17:00. Львів, стадіон «Україна». 3 623 глядачі. Сонячно. +15°С

Арбітр – Віктор Копієвський (Кропивницький, Кіровоградська обл.).

Асистенти арбітра: Олександр Войтюк (Запоріжжя), Сергій Приступа (Київ).
Четвертий арбітр – Ярослав Козик (Мукачево, Закарпатська обл.).

Делегат ФФУ – Анатолій Савчук (Луцьк).
Спостерігач арбітражу – Ігор Ярменчук (Київ).

«КАРПАТИ»: Пеньков, Сандохадзе, Папа, Мегреміч, Мякушко (Бусько, 89), Толочко, Ді Франко, Гуцуляк, Йода (Дебелко, 60), Понде (Варгас, 79), Швед.
Запасні: Задерейко, Авраменко, Ковтун, Бедойя.
Головний тренер – Фабрі Гонсалес.

«МАРІУПОЛЬ»: Худжамов, Полегенько, Чоботенко, Яворський, Демірі, Федорчук, Мишньов (Ігнатенко, 89), Піхальонок, Вакула (Чурко, 83), Зубков, Борячук (Путря, 68).
Запасні: Гальчук, Биков, Тищенко, Кирюханцев.
Головний тренер – Олександр Бабич.

Голи: Понде, 33 – Зубков, 8.

Попередження: Гуцуляк, 44, Толочко, 51, Дебелко, 73, Ді Франко, 87 – Демірі, 14, Мишньов, 21, Яворський, 41, Зубков, 90+2.

Поєдинок 22-го туру між «Карпатами» та «Маріуполем» був принциповим, не зважаючи на те, що команди переслідували зовсім різні цілі. Команді Олександра Бабича потрібна була перемога, щоб гарантувати собі місце у верхній шістці. «Зелено-білі», у свою чергу, прагнули перервати домашню без виграшну серію.

Якщо порівнювати із матчами попереднього туру, то Фабрі Гонсалес та Олександр Бабич не внесли суттєвих змін у стартові склади своїх команд. У центр захисту «левів» повернувся Папа Гуйє, який відбув одноматчеву дискваліфікацію. А в «Маріуполя», замість Данила Ігнатенка, на полі з'явився Олександр Піхальонок.

Господарі розпочали активніше і вже на перших хвилинах додали роботи захисникам «Карпат», які вдало ліквідовували загрози біля власних воріт. Проте на 9-й хвилині ніхто не зупинив Олександра Зубкова, який пробив з лінії штрафного у дальній кут воріт Пенькова. Гол півзахисника став першим точним ударом у матчі. Пропущений гол зарядив «Карпати» і вони почали значно активніше діяти попереду. Два моменти мав Швед. Перший удар по центру воріт парирував Худжамов, вдруге Мар’ян пробив над перекладиною.

На екваторі тайму «леви» зрівняли рахунок. Аді Мегреміч з власної половини поля віддав передачу на Мякушка, а той знайшов у штрафному Понде, який відправив м’яча до сітки. За мить «Карпати» знову атакували ворота «Маріуполя». Мякушко пролетів правим флангом і сходу пробив по воротах , але м’яч опинився в руках у Худжамова. Наприкінці першої половини «Маріуполь» мав шанс вийти вперед – зблизька головою пробивав Андрій Борячук, але м’яч пролетів над перекладиною та покинув межі поля.

Другий тайм для «левів» розпочався з атаки – Олексій Гуцуляк пробивав з лінії штрафного майданчика, але удар заблокував Сергій Яворський. «Маріуполь» відповів проходом Вакули, який зірвав Роман Толочко, за що отримав попередження від арбітра. «Карпати» продовжували марнувати моменти біля воріт гостей. Хорошу нагоду забити мав Швед, опинившись один на один з голкіпером, але вінгер затягнув з ударом. Наприкінці матчу Мар’ян, після передачі Мякушка, знову опинився віч-на-віч з Худжамовим, але й цього разу не зміг влучити у ворота. Це був ідеальний та вже останній шанс карпатівців здобути перемогу – нічия 1:1.