Прем’єр-ліга. «Арсенал-Київ» – «Карпати» – 2:3

32-й тур. 29.05.2019, 17:00. Київ, стадіон «Динамо» ім. В. Лобановського. 433 глядачі. Сонячно. +26°С

Арбітр – Ярослав Козик (Мукачево, Закарпатська обл.).

Асистенти арбітра: Семен Шлончак (Черкаси), Олександр Корнійко (Миргород, Полтавська обл.).
Четвертий арбітр – Костянтин Труханов (Харків).

Делегат ФФУ – Маслов Віктор (Дніпро).
Спостерігач арбітражу – Віталій Годулян (Одеса).

«АРСЕНАЛ-КИЇВ»: Підківка, Жичиков, Дубінчак, Башлай (Янаков, 32), Сагуткін, Вакуленко (Кадимян, 46), Домбровський, Оріховський, Калітвінцев, Авагімян, Ковпак (Ліпартія, 11).
Запасні: Іванов, Осман, Семенюк, Міссі Мезу.
Головний тренер – Ігор Леонов.

«КАРПАТИ»: Кучинський, Ковтун, Нестеров (Федецький, 36), Папа, Мірошніченко, Кльоц, Онгла, Ді Франко (Дебелко, 81), Мякушко (Бусько, 90+3), Гуцуляк, Понде.
Запасні: Пеньков, Мегреміч, Толочко, Мендес.
В.о. головного тренера – Олександр Чижевський.

Голи: Ковпак, 4, Авагімян, 90+2 – Нестеров, 18, Мякушко, 20 (пен.), Мірошніченко, 45+2.

Попередження: Оріховський, 47, Янаков, 82 – Ковтун, 16, Кльоц, 44, Понде, 69, Федецький, 76.

Як і в матчі минулого туру проти «Олімпіка», львів’яни пропустили чи не після першої атаки в поєдинку. Павло Оріховський виписав класний пас за спину центральним захисникам на Олександра Ковпака. Перехопити передачу суперника Папа Гуйє не зміг і нападник господарів в один дотик відправив м’яч у сітку, перекинувши Максима Кучинського. Вже через кілька хвилин після цього найдосвідченіший гравець киян травмувався – замість Ковпака у гру вступив Джаба Ліпартія.

Після цього «Карпати» видали прекрасний відрізок, який все перевернув з ніг на голову. На 13-й хвилині пристрілювався Денис Мірошніченко – м’яч після його удару пролетів поруч із штангою. Згодом по воротах суперника пробивали Франціско Ді Франко і Сергій Мякушко. Лідер «зелено-білих» відмінно виконав штрафний удар, втім м’яч полетів трохи вище воріт. І все ж львів’яни домоглися свого. Мартін Онгла виконав кутовий, а Андрій Нестеров вистрибнув найвище у штрафному майданчику і головою відправив м’яч у сітку – 1:1! На цьому «леви» не зупинилися і забили вдруге. Владислав Дубінчак сфолив у власних володіннях проти Крістіана Понде – пенальті! Вирок без проблем виконав Сергій Мякушко.

Варто зауважити, що перший тайм був багатим на заміни. Крім виходу Ліпартії замість травмованого Ковпака «Арсенал-Київ» провів ще одну перестановку – замість Башлая вийшов Янаков. У «Карпат» через травму поле змушений був залишити Нестеров, який віддав капітанську пов’язку Артему Федецькому. На 40-й хвилині затяжна атака «Карпат» завершилася сейвом Романа Підківки. Все почалося з пасу Понде ліворуч на Мірошніченка, який навісив у штрафний майданчик на Олексія Гуцуляка – той пробив у падінні і кіпер киян перевів м’яч на кутовий.

Заключні хвилини першого тайму «зелено-білі» провели в атаці і це принесло свої плоди. Онгла видав класну передачу на хід Гуцуляку, той змістився вліво і пробив. Удар Олексія заблокували, однак першим на підбиранні був Денис Мірошніченко – він в дотик відправив м’яч у сітку і збільшив перевагу «Карпат» до двох голів.

Розуміючи своє скрутне ставновище, другий тайм господарі розпочали активніше, що підтвердив удар головою Кадимяна у дебютні хвилини. Нападник канонірів цілив у ближній кут, але м’яч не потрапив у ціль. Кияни продовжили атакувати, однак карпатівці грамотно оборонялися, позбавляючи суперника шансів пробити по воротах Кучинського. Наступний гольовий момент «левів» організував Олексій Гуцуляк: після подачі з флангу, карпатівець без перешкод головою пробив по воротах, але поперечина зупинила м’яча.

Завершувався поєдинок на половині поля «Карпат»: на 90 хвилині Калітвінцев зі штрафного пробив над стінкою – круглий пролетів трохи вище поперечини! А вже в доданий арбітром час «Арсенал» таки забив другий м’яч: Ліпартія прокинув сферу до воротарської зони, а Авагімян низом відправив його до сітки – 3:2! Таким рахунок і залишився й після фінального свистка арбітра. Однак попри перемогу в цьому поєдинку, «Карпати» не змогли покинути зону перехідних матчів, адже «Олімпік» та «Ворскла» зіграли внічию 2:2. Тепер на «левів» чекає двоматчеве протистояння з луцькою «Волинню», яка посіла 3-тє місце у Першій лізі. Матчі відбудуться 4-го та 8-го червня. Перша зустріч пройде у Львові...