Владислав Мудрик: «Кожен гравець збірної є патріотом»

Напередодні, російський сайт опублікував статтю про начебто дружнє спілкування українських та російських футболістів на міжнародному турнірі у Словаччині, що відбувся у травні. Одним з героїв матеріалу, у якому створюється ілюзія братерства українців та росіян, був гравець юнацької команди львівських «Карпат» та збірної України (U-18) Владислав Мудрик.

«Мені дуже прикро, що все так склалося і ця історія була сприйнята саме таким чином, – каже Владислав. – Всі ми, гравці збірної, добре розуміємо, що відбувається між Україною та Росією. Те, що я поставив лайк – не свідчить про моє шанобливе чи прихильне ставлення до Росії. Не потрібно надавати цьому особливого змісту. Мені не зрозуміло, чому росіяни прийшли на нашу землю, воюють проти нас, але разом з тим повторюють, що ми брати і роблять вигляд, ніби нічого не відбувається».

«Незабаром після змагання мені написав російський журналіст, точніше, блогер. Він запитав, якою була обстановка на турнірі у Словаччині: під час матчу проти росіян, в готелі, де ми жили з росіянами, і взагалі, як ми спілкувалися з гравцями збірної Росії… Ще він запитував чи не виникало якихось особливих нюансів. Ми дійсно мали кілька бесід з росіянами. У статті згадується, як ми розпитували про нашого знайомого Олексія Усанова. Свого часу він виступав у львівському УФК, ми знайомі ще з 7 класу. Я запитав російських гравців, чому його немає у збірній. Мені пояснили, що у нього складні відносини з тренерським штабом. Також ми перекинулися кількома словами про матч з Англією. Можливо, вони це розцінювали, як щось надзвичайне. Комусь хотілося перекрутити все це і оригінально висвітлити банальний епізод», – вважає карпатівець.

«Я не хочу виправдовуватися і говорити гучні слова. Просто хочу пояснити свою позицію. Те, що відбувається на сході України не може розцінюватися інакше, ніж агресія Росії. Дуже прикро, що у нас хочуть забрати наші землі: Крим і Донбас. Колись наші предки боролися за вільну Україну і ця боротьба продовжується тепер. Дуже шкода тих героїв, які гинуть на Сході України. Це дуже важка тема для кожного українця. Я знаю про це не з чужих слів, адже серед загиблих на Донбасі були мої знайомі. Дуже хочу, щоб війна якнайшвидше закінчилася. Принагідно хочу попросити пробачення у тих земляків, яких образила вся ця історія. Кожен з карпатівців, кожен з футболістів юнацької збірної України є патріотом і розуміє, хто несе відповідальність за смерті українців на Донбасі», – каже Мудрик.

Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»