Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

«Карпати»-2020: Народна команда у самому серці міста

«Карпати»-2020: Народна команда у самому серці міста

Сьогодні, 16-го жовтня, відбулась публічна презентація концепції розвитку інфраструктури ФК «Карпати». Нагадаємо, що з основними її засадами можна ознайомитися за посиланням.

На цьому заході серед гостей були присутні: Маркіян Мальський (голова львівської ОДА), Любомир Зубач (заступник міського голови з містобудування), Гелена Пайонкевич (директор юридичного департаменту ЛМР), Володимир Лаврін (архітектор), Тарас Панкевич (заступник гендиректора ФК «Карпати» з правових питань), Олег Солдатенко (директор з розвитку інфраструктури ФК «Карпати»), Ростислав Ящишин (виконавчий директор ФК «Карпати»), Олег Бойчишин (спортивний директор ФК «Карпати»), Степан Родак (директор ЛУФК), Роман Михайлів (віце-президент з дитячо-юнацького футболу ФК «Львів»), Артурас Гімжаускас (президент ФК «Утеніс» (Литва), вболівальники «зелено-білих».

«Вважаю, що зараз у долі ФК «Карпати» відбувається важливий момент. Останній рік ми з владою міста дуже плідно попрацювали у напрямку розвитку цього проєкту. Сподіваюсь, що депутати на сесії міської ради ухвалять наш проєкт та дадуть поштовх для початку реконструкції чаші стадіону «Україна» та залучення значних інвестицій. Коротко кажучи, що передбачає собою реконструкція – це сучасний, але менший за розміром стадіон на 15-17 тисяч глядачів. На решті території буде додатково дві складових: соціальна (тренувальні поля, клубні приміщення) та комерційна, яка дозволить клубу існувати», – зазначив Олег Солдатенко.

«Зараз є питання закріплення земельної ділянки навколо чаші стадіону та надання містом дозволу на проведення реконструкції. Важливим для міста є те, щоб чаша стадіону залишилась у власності територіальної громади. Ми доволі активно працюємо над тим, щоб надати ФК «Карпати» такі дозволи та прийняти усі необхідні ухвали на сесії», – каже Гелена Пайонкевич.

«Якщо ми хочемо тримати «Карпати» на певному рівні, щоб клуб гідно виступав в Україні та на європейській арені, то, поза сумнівом, потрібно вкладати кошти. Клуб повинен мати чотири основні складові: 
• клубний стадіон;
• база;
• академія;
• потужний маркетинг та медіа-напрямок», – розповів Володимир Лаврін.

«Концепція народної команди є напрочуд доцільною та своєчасною. Футбол – один із тих видів спорту, шо приваблює мільйони глядачів та фанатів, тож повинен мати відповідну підтримку на Львівщині. Біля існуючого стадіону постійно є діти, я часто там буваю, адже там грає мій молодший син. Проєкт, що передбачає певну забудову, не порушуватиме зелених зон, що теж неабияк важливо в сучасному великому місті. Тут є місце для іноземного капіталу, для інвестицій та інновацій. Мусимо спільно працювати, щоб удосконалювати цей вид спорту, адже він є більш ніж перспективним. Україна має великий талант та потенціал, тож треба зосередитись на його розвитку», – акцентував очільник області Маркіян Мальський.

«Було би неприпустимо та шкода, якщо «Карпати» повторили б долю «Дніпра» або іншого клубу. Тому що «Карпати» – це є частина історії міста. Тож хочеться, щоб «Карпати» були не лише історією, а й теперішнім та впевненим майбутнім. Дуже приємно, що запросили на цю подію. Ще раз підтверджую, що місто з радістю буде допомагати ФК «Карпати». Головне, щоб було спільне розуміння, як буде реалізовуватись цей амбітний проєкт. Важливо, що наша зустріч відбувається саме в такому дискусійному форматі, і ми чуємо один одного», – зазначив Любомир Зубач.

Європейським досвідом поділився Артурас Гімжаускас: «Слухаючи вашу дискусію, я розумію, що ми вже це проходили у Литві. У нас невеличке містечко – 30 тисяч мешканців, а стадіон вміщає лише 3 тисячі вболівальників. Стадіон належить місту, але місто передало нам можливість його реконструювати та управляти ним, крім того три чверті нашого бюджету складають саме кошти, отримані від міста. Загалом, у нас є така тенденція, що саме міста шукають інвесторів. Найкращий приклад – у Каунасі, де універсальну арену передали баскетбольному клубу, причому місто щороку виділяло на розвиток клубу по два мільйона євро. У цього клуба було декілька мільйонів боргів, а зараз їхній бюджет піднявся до 11 мільйонів євро, та місто все одно стабільно щороку поповнює бюджет клубу на два мільйони. Наступний крок міста полягав у тому, що воно за свої гроші провело додаткову реконструкцію стадіону. Кожен матч відвідує 15 тисяч вболівальників, в тому числі й туристів, тож місту вигідний такий приплив гостей».


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

 
 

16 Жовтня 2019

Схожі новини
Спонсори