Favbet Ліга. «Карпати» – «Шахтар» – 0:3 (ВІДЕО)

13-й тур. 02.11.2019, 14:00. Львів, стадіон «Україна». 5 123 глядачі. Сонячно. +7°С.

Арбітр – Ігор Пасхал (Херсон).

Асистенти арбітра: Віталій Скобля, Володимир Коротін (обидва – Київ).
Четвертий арбітр – Ярослав Козик (Мукачево, Закарпатська обл.).

Делегат УАФ – Сергій Задорожняк (Чернівці).
Спостерігач арбітражу – Євген Абросимов (Одеса).

«КАРПАТИ»: Підківка, Вакуленко, Т. Халл, Веремієнко (Деда, 46), Назарина, Дубінчак, Мартінс, Ді Франко, Кльоц (Войковіч, 68), Понде (Бойчук, 68), Дженнінгс.
Запасні: Артим, Лейоус, Якімець, Лоренцен.
Головний тренер – Роман Санжар.

«ШАХТАР»: Шевченко, Додо, Хочолава, Бондар, Сіпріано, Степаненко (Коваленко, 56), Маркос Антоніо, Соломон (Болбат, 53), Тете, Дентіньо, Борячук (Сікан, 68).
Запасні: Трубін, Матвієнко, Тайсон, Мораєс.
Головний тренер – Луїш Каштру.

Голи: Борячук, 10, Коваленко, 58, Тете, 65.

Попередження: Понде, 51.

«Леви» пропустили три «сухі» м’ячі і поступилися вдома «Шахтарю» 0:3.

У ворота «Карпат» повернувся Роман Підківка – кіпер не виходив на поле з кінця вересня. За умовами орендної угоди з «Шахтарем» тренерський штаб «левів» не міг розраховувати на Олега Кудрика, тому на лаві запасних опинився клубний вихованець Андрій Артим. Оборона «зелено-білих» була сформована аналогічним чином, як і у минулому матчі з «Динамо». З тією лише різницею, що в основі з’явився Владислав Дубінчак. Також слід відзначити повернення в стартовий склад Крістіана Понде, натомість Мелвін Лоренцен розпочав гру з лави запасних. «Гірники» прибули до Львова без кількох провідних футболістів: Алана Патріка, Євгена Коноплянки, Марлоса, Ісмаїлі, Сергія Кривцова та Андрія Пятова. Відтак, у стартовому складі гостей вперше за більш, ніж два роки вийшов нападник Андрій Борячук, а місце у воротах зайняв екскарпатівець Олексій Шевченко. Крім того, Луїш Каштру надав можливість вийти на поле кільком виконавцям, які отримували менше ігрового часу в останніх поєдинках.

Вже на 10-й хвилині «помаранчево-чорні» скористалися помилкою Підківки. Воротар невдало ввів м’яч у гру і цим відмінно скористався Борячук, який відкрив рахунок. В середині першого тайму «Шахтар» відповів взаємністю. Неподалік власних володінь втратив м’яч Манор Соломон. У Жоао Діого Дженнінгса було кілька варіантів для розвитку атаки, проте замість передачі на партнерів бразилець пробив сам. М’яч пролетів поруч зі штангою.

В другій половині тайму «леви» більше контролювали м’яч і повністю змістили гру на половину поля суперника. Підопічні Романа Санжара непогано комбінували. Однак реальних загроз господарі не створювали. Простріл Марвіна Мартінса, удар Понде – непогані спроби, втім без справжньої гостроти біля воріт Шевченка.

Відразу по перерві у складі львів’ян вийшов дебютант Ярослав Деда, який замінив Олега Веремієнка. Відповідно Сергій Вакуленко змістився з опорної зони в оборону. У «гірників» на старті другого тайму травмувався Соломон, а замість нього у гру вступив Сергій Болбат. На 58-й хвилині після прострілу з правого флангу на ударній позиції опинився Дентіньо – з пострілом бразильця Підківка впорався і перевів м’яч на кутовий. А вже подача від прапорця стала фатальною. Віктор Коваленко, який тільки-но вийшов на заміну, виграв боротьбу у Вакуленка і головою переправив м’яч у сітку – 0:2.

У наступній атаці Деда прорвався до воріт Шевченка і пробив у падінні – кіпер парирував удар впритул. Проте незабаром гості збільшили перевагу. Тете отримав м’яч в центрі поля і потужно пробив метрів з 20-ти. Спроби господарів вразити ціль не увінчалися успіхом. Карпатівці вибігали в атаки, використовуючи фланги, та забити бодай гол у ворота «Шахтаря» не змогли.