Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Степан Юрчишин: «Не можу зрозуміти, чому у можновладців не вистачає політичної волі та совісті піти назустріч «Карпатам»

Степан Юрчишин: «Не можу зрозуміти, чому у можновладців не вистачає політичної волі та совісті піти назустріч «Карпатам»

Ситуація, що склалася із земельною ділянкою навколо стадіону «Україна», продовжує залишатися критичною. Заступник директора дитячо-юнацької школи «Карпат», легендарний карпатівець Степан Юрчишин зізнається, що зараз клуб перебуває в очікуванні надзвичайно важливої події. 

– Степане Федоровичу, історія з передачею львівському клубу у довгострокову оренду земельної ділянки поруч з «Україною» є життєво необхідною? 
– Насправді складність і важливість цього питання важко переоцінити. Ті ж дитячо-юнацькі команди «Карпат» протягом багатьох років докладають чималих зусиль і намагаються нав’язувати серйозну конкуренцію лідерам українського футболу: «Шахтарю» та «Динамо». Однак робити це вкрай важко, оскільки, в принципі, у нас немає належних умов. Так, дитяча школа має у своєму розпорядженні верхні поля поруч зі стадіоном «Україна» і ми намагаємося їх підтримувати у належному стані. Наприклад, саме на цьому газоні наші діти проводять матчі чемпіонату України. Проте цього дуже мало. Ми гостро потребуємо і штучних, і натуральних полів для якісного розвитку дитячо-юнацького футболу.

– Проблема залишається невирішеною протягом декількох років.
– Я давно слідкую за цією справою, фактично з перших днів. Роки минають, питання залишається актуальним, і я не можу зрозуміти, чому у можновладців не вистачає політичної волі та совісті піти назустріч «Карпатам». Ми всі хочемо перемог і стабільного розвитку клубу, однак жодних зусиль навіть не намагаються докладати. Мені складно прийняти і зрозуміти позицію міських чиновників. Складається враження, що хтось навмисно це блокує і не бажає простягати руку допомоги. 

– Разом з карпатівськими юнаками ви часто їздите за кордон і на власні очі бачите, в яких умовах займаються їхні діти. 
– Це правда, і різниця просто неймовірна! До прикладу, в Польщі ледве не в кожному місті чи селищі створені відмінні умови. Чому у нас все так складно? Я не маю пояснення цьому. У нас часто декларують завчені речі про те, що за кордоном все набагато краще, а на ділі не можуть навести лад у власному домі. 

– Львів продовжують забудовувати шаленими темпами, однак потреби футбольного клубу вперто ігноруються?
– Поляки будують поля для дітей, а ми забудовуємо кожен вільний клаптик міста комерційною нерухомістю. Можливо, цим людям простіше і цікавіше погодити зведення нової багатоповерхівки. Для мене це дико і боляче. Йде мова не про амбіції якоїсь конкретної людини чи навіть окремо взятого клубу. Ми ж хочемо кращого майбутнього для дітей. Для їхнього нормального і здорового розвитку нам потрібні умови.

– Якщо порівнювати ваше дитинство і теперішні умови вихованців «Карпат», то це величезна відмінність? 
– Безперечно, колись я міг тільки мріяти про такі умови, які зараз створюють «Карпати» для своїх вихованців. Втім навіть цього дуже мало. Бажання дітей і батьків потрібно підкріплювати матеріальною базою та інфраструктурою. Клуб повинен розвиватися і від цього виграють усі: місто, громада і конкретно взяті діти. Нам дуже хочеться пишатися своїми вихованцями, ми бачимо певні результати, але нам дуже важко конкурувати з сильнішими суперниками. 

– Ви особисто спілкувалися з депутатами Львівської міської ради?
– Я неодноразово відвідував громадські слухання, намагався донести позицію клубу чиновникам. Проте це триває дуже давно і ситуація не зрушується з місця. Хочеться, щоб влада зрозуміла – це не чиїсь амбіції. Це реально важливий аспект подальшого існування «Карпат» як бренду і як проекту, що проводить соціальну місію. Подивіться хоча б скільки стадіонів протягом останнього часу було знищено. Потрібно задуматися над тим, як нам далі жити...


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

03 Грудня 2019

Схожі новини
Спонсори