Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Андрій Тлумак: „Завжди хочеться грати на вищому рівні”

Перехід цього воротаря уже в розпалі першого кола з однієї команди до іншої став доволі несподіваним. Адже в „Карпатах” Андрій Тлумак вважався не лише першим номером, а був капітаном команди. Та, все ж, переходив він у команду більш високо рангу, а це, мабуть, було бажання грати у вищій лізі.


- Андрію, що спонукало тебе перейти до іншого клубу?
- Відразу скажу, що запрошення до запорізького „Металурга” стало для мене доволі несподіваним. І все ж, коли новий наставник команди В’ячеслав Грозний запропонував перше коло провести під його керівництвом, то не відмовив, адже переходив у команду, яка грає у вищій лізі.
- З боку керівництва „Карпат” не було „гальма”?
- Як би воно було, то перехід мабуть не відбувся б. А так керівники клубів, як мені здається, доволі швидко знайшли спільну мову, щодо моєї оренди на період першого кола.
- То і надалі ти гравець львівського клубу?
- Так. Мій контракт з „Карпатами” закінчується лише літом наступного року.
- Тоді проясни ситуацію, де проведеш другу половину 15-го чемпіонату.
- Мабуть, що у Львові. У кожному разі на перший тренувальний збір їздив із карпатівцями. Як мені відомо „металургівці” запросили до себе екс-волиняна Віталія Постранського. А я не проти допомогти своїй улюбленій команді повернутися до елітного українського дивізіону.
- Минулий чемпіонат ти провів у першій лізі, а в цьому знову довелося грати у вищій лізі. На твою думку український чемпіонат став сильнішим чи залишився на тому самому рівні, що два, три роки тому.
- Безперечно, що рівень підвищився. Цьому сприяє те, що усі клуби добре укомплектовані і ставлять високі цілі. Перша ліга в жодне порівняння не йде до вищої ліги.
- Як тебе зустріли в місті над Дніпром?
- У мене склалося таке враження, що граю тут давно. Жодних проблем з адаптацією не було. На перших порах поміг Ігор Лучкевич з яким ми грали в „Карпатах”.
- В „Металурзі” давно першим кіпером вважався Андрій Глущенко. Конкуренції не боявся?
- Кожна здорова конкуренція йде на користь. Свого часу я мав подібну ситуацію в карпатівському клубі, де воротарями були Богдан Стронціцький та Мацєй Налєпа. Головне не втрачати надій і наполегливо тренуватися. У нас з Андрієм були нормальні робочі стосунки, а кому бути першим уже вирішували тренери.
- Навесні відбудуться півфінальні матчі Кубка України. Як думаєш, хто гратиме у фіналі?
- Львівський клуб завжди незручний суперник для киян. Те, що команда першої ліги дійшла до півфіналу, уже успіх. А далі потрібно не лише вдало грати, але і везіння. Щодо пари „Іллічівець” – „Металург”, то мабуть таки перевагу віддав би запорізькому клубові. Зараз команда посилює склад, а це говорить про серйозні наміри. Хотів би, щоб у вирішальному матчі зійшлися „Карпати” та „Металург”.
- Як провів відпустку?
- До теплих країв не їздив. З дружиною та сином був у Львові. Саме в місті Лева зустріли новий рік і відсвяткували у родинному колі Різдво.
- З ким із своїх колишніх партнерів зустрічався?
- Два рази на тиждень грав у залі, де збиралися Микола Лапко, Іван Павлюх, Андрій Сапуга, Дмитро Семочко, Олег Теплий, Юрій Кудінов та гравці стрийської команди.

Розмовляв Павло ПИЛИПЧУК

31 Січня 2006

Схожі новини
Спонсори