Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

«Шукали бійців за характером, тих, хто готовий забути про зону комфорту і боротися з труднощами»

«Шукали бійців за характером, тих, хто готовий забути про зону комфорту і боротися з труднощами»

Виконавчий директор ФК «Карпати» Ростислав Ящишин – про атмосферу в колективі, принцип комплектації команди та новачків «зелено-білих».

– До початку весняної частини чемпіонату залишається менше двох тижнів. З яким настроєм команда підходить до старту сезону?
– Перед зборами команду, з різних причин, залишила досить солідна група гравців, тому наше завдання спільно із тренерським штабом було таким: на основі тих хлопців, які виявили бажання залишитися в «Карпатах», створити максимально позитивний мікроклімат і завдяки цьому нівелювати кадрові втрати. Головна мета, яку ми переслідували – не стати слабшими, і я маю сподівання, що нам вдалося впоратися з цією непростою місією. Напевно, ні для кого не секрет, що періоди до та після відпустки команди були надзвичайно критичними, що не могло не позначитися на підсумковому результаті «Карпат» в турнірній таблиці. На щастя, ми вже забули про гнітючу атмосферу, ультиматуми та незадоволення – із тими, хто залишився, ми переступили цю сходинку і будемо рухатися далі. Зараз честь клубу захищають ті, хто прекрасно розуміє: на «Карпати» чекає дуже важка весна. Пригадую, як кілька років тому відомий фанат Ангел перед стартом сезону звернувся до команди із проханням – «Зіграйте бодай раз не за гроші, а за місто і клуб». Що ж, тепер, очевидно, бажання Ангела та інших фанатів здійсниться. «Карпати» й раніше не шикували, але зараз ми змушені перейти в режим жорсткої економії. Усі гравці – ті, які залишилися, і ті, які прийшли – це прекрасно розуміють. Вони разом із тренерами не збираються здаватися і миритися з останнім місцем у таблиці.

– Які саме якості гравців під час комплектації команди стали визначальними? 
– Щодо нашої трансферної політики, то ми насамперед залучили до зборів найбільш талановиту молодь. На жаль, через виклики до юнацьких збірних до першої команди не долучилися ще кілька дуже перспективних вихованців клубної школи та академії. Звичайно, ми продовжимо за ними стежити і регулярно надавати їм можливість тренуватися з першою командою. Ті ж хлопці, які поїхали до Туреччини, загалом справляють позитивне враження, насамперед завдяки своєму бажанню проявити себе. Звісно, у того ж Ляха, Веремієнка, Притули, Сливи, Толочка, Тлумака, Гороха ще все попереду, а зараз вони зможуть загартуватися по-дорослому.

Перші новачки, Олексій Хахльов та Андро Гіоргадзе, вже повністю адаптувалися до умов, також з командою тренуються Володимир Танчик і Геннадій Пасіч – вони дуже добре знайомі Роману Санжару, тому не виключено, що з ними будуть підписані контракти. Знову ж таки, наголошу – хлопці прекрасно розуміють, на що йдуть. Зважаючи на те, що із обойми першої команди на певний час випав Ярослав Деда, клуб шукав підсилення в атакувальній ланці. Ми переглянули кількох виконавців, однак їхній рівень тренерський штаб не влаштував, ми продовжували роботу з підсилення важливих позицій. Не буду приховувати – багатьох гравців не влаштував стан справ в нашому клубі, але знайшлося і чимало таких, хто готовий приїхати. Серед причин були, насамперед, бренд клубу, тренер та колектив. 

Підписання Матара, гравця, який кілька разів шокував уболівальників «Карпат» наприкінці минулого чемпіонату, звичайно, додасть гостроти попереду. У сенегальця було ушкодження, але зараз він добре почувається і приїхав до розташування «Карпат» з великим бажанням допомогти витягнути команду з останнього місця. Ідентичний настрій і в досвідченого кіпера Антона Каніболоцького. Варто також наголосити, що під час вибору гравців, ми звертали увагу не лише на їхню футбольну майстерність чи фінансові бажання, але й, що головне, на людські якості. Ми шукали бійців за характером, тих, хто готовий забути про зону комфорту і боротися з труднощами. 


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

11 Лютого 2020

Схожі новини
Спонсори