Share this post

«Починаємо готуватись до масштабного оновлення. «Карпати» будуть жити»

Олег Смалійчук – про порятунок та майбутнє клубу.

«Вчора нарешті закінчився, мабуть, найскладніший місяць в історії «Карпат». Весь цей час і навіть більше ми намагались врятувати провідний клуб Західної України від повної загибелі. І нам це вдалося, хоча поки що частково. Пояснюю, що сталося.

Я – не багатий буратіно, я не хочу і не можу витягнути з кишені десятки мільйонів доларів, щоб повністю викупити клуб в іншого співвласника і забезпечити «Карпатам» Лігу чемпіонів. Але я готовий витратити 100% енергії, знань і всі свої гроші до останньої копійки, щоб «Карпати» продовжили існувати. Звісно, якщо дружина не приб’є мене раніше )))

Нас хотіли роздеребанити по частинах. Щоб продовжити існування, зберегти гравців, не втратити стадіон «Україна», отримувати гроші від наших боржників, самим віддавати борги і залишити шанс все-таки домовитися з іншим співвласником, нам необхідно було зберегти професійний статус існуючого клубу – КПФ «Карпати». Ми погасили деякі борги, зобов’язались закрити згодом решту – і таки отримали атестат на участь в другій лізі. Дякуємо УАФ і ПФЛ за розуміння і віру в нас. І окреме спасибі нашому меру Андрію Садовому – він один з небагатьох, хто не на словах довів, що його серце зелено-біле.

Але. Ми і ви чудово розуміємо – шанси зберегти цей клуб, саме цю юридичну особу як суб’єкт українського футболу, дуже малі. Тому, поки ми будемо віддавати борги, за КПФ «Карпати» гратиме наша молодь, а старий герб «Карпат» залишиться у найвідданіших вболівальників клубу. Підкреслюю – якщо сезон 2020/2021 стане для «Карпат» останнім, то зовсім не через борги чи трансферні бани, а лише через небажання другого співвласника взяти участь у загальних зборах і знайти компроміс. Повторюю – всі борги, зібрані за останнє десятиліття, ми погасимо до кінця цього сезону.

Втім, наше бажання зробити оновлені «Карпати» нікуди не ділось. Це буде клуб, яким він має бути насправді. З назвою «Карпати», старим гербом, історією, фанатами в управлінні (не довіряєте мені – ось, будь ласка, довіряйте їм), з найкрутішим офісом в українському футболі, амбіціями і абсолютно новими принципами роботи. Життя цього клубу не залежатиме від кишені і настрою власника. Кожен працівник цього клубу буде націлений на результат, а не вислугу перед президентом. Вихід в УПЛ і єврокубки будуть життєвою необхідністю, а не способом повимахуватись перед гостями VIP-ложі. Кількість вболівальників і їхня підтримка будуть нашими KPI, а не челяддю та масовкою для феодала.

Я знаю, що багато вболівальників, особливо зі стажем, не сприймає ідею оновлення, читав багато коментарів в стилі «Це вже будуть не ті «Карпати». Я зараз звертаюсь до вас. А які це – «справжні «Карпати»? Ті, що померли в 1982-му? А може ПФК «Карпати»? Чи нинішні КПФ «Карпати»? Клуб змінював юридичну особу багато разів, але всім було по-барабану – усі думали, що підтримують ФК «Карпати». Тому що ви не вболіваєте за Крісал Холдінгс чи Менділ Лімітед, за номер в державному реєстрі чи за місце в УПЛ. Ви вболіваєте за бренд – його назву, герб, кольори, історію, дух.

Все це ми хочемо і намагаємось зараз зберегти. Планували запустити оновлені «Карпати» вже цього сезону. Але усі наші спроби вперлись в дозвіл Львівської асоціації футболу. Навіть якби ми захотіли почати з аматорів (а це дуже складно фінансово – стільки років тягнути клуб без доходів), все одно мусили б отримати зелене світло від місцевих чиновників. І ми його не отримали. Голова Львівської асоціації футболу Олександр Шевченко пояснює свою позицію тим, що не вірить мені і не хоче ризикувати своєю репутацією. Але є два «але». По-перше, іншого варіанту врятувати «Карпати» не існує – і пан Олександр чудово це розуміє. Виходить, для нього краще смерть «Карпат», ніж дати нам шанс. А по-друге, Шевченко – колишній менеджер Григорія Козловського, його давній друг і нинішній бізнес-партнер.

Не хочеться думати, що саме це впливає на позицію Шевченка, але усі вболівальники, які вміють скласти два плюс два, зроблять саме такий висновок, якщо станеться неминуче. Насправді, я поважаю Олександра Яковича. Сподіваюсь, здоровий глузд переможе і пан Шевченко допоможе «Карпатам». Тим самим він продемонструє, що підтримує всі львівські клуби, а не лише «Рух». Для цього не потрібно нічого вигадувати, достатньо керуватись логікою, совістю і статутом його організації, де прямо прописані її цілі – розвивати і популяризувати футбол.

Тепер ви розумієте, чому ми мовчали стільки часу – ситуація змінювалась кожного дня, ми постійно шукали нові шляхи виходу, а деякі клуби-колеги по львівському футболу намагались контролювати кожен наш рух і регулярно ставили палки в колеса. З такими «друзями» і ворогів не треба. Передаю їм великий привіт. І попереджаю – за спроби крадіжки працівників, тренерів і футболістів ви будете відповідати за законами ФІФА, а не за принципом «у кого більше грошей» або застарілих поняттях.

Але їм не вдалося нас зупинити. Ми вже починаємо готуватись до масштабного оновлення. І ми це зробимо – «Карпати» Львів будуть жити. Не просто жити – дуже скоро всі, хто зараз хоче потоптатись на нашій могилі, прибіжать з надією примазатись до наших успіхів.

Ми сподіваємось на підтримку усіх справжніх вболівальників «Карпат» і людей, які розуміють, що клубу не потрібен пастух, якщо вони не вважають себе вівцями. Всі, в кого карпатівське серце – довіртесь, решта – проходьте повз!»