Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

'Казати про те, що я на футбольних полях хочу побудувати якісь сауни, джакузі і на цьому заробляти гроші – це тільки божевільний може таке говорити'

Петро Димінський розповідає про навколофутбольні проблеми, політику і про гроші на Помаранчеву революцію

І. ЛЮДИНА, ЯКА ВКЛАДАЄ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ В ФУТБОЛ, НЕ БУДЕ ЗАРОБЛЯТИ НА ДЖАКУЗІ

- Петре Петровичу, чи погодилися на компроміс мера Львова Андрія Садового, який запропонував, щоб ФК «Карпати» почали реставрацію стадіону «Україна», а міська рада натомість зараховуватиме «Карпатам» їхні видатки як оплату за комунальні платежі?

- Я чув три коментарі Садового і тричі він говорить щось інакше. Наприклад, під час пікетування (пікетування мерії вболівальниками ФК «Карпати» - ред.) він казав, що зробив мені таку пропозицію і навіть отримав від мене «добро», хоча я не давав йому ніякого «добра», на рахунок того, що ми робитимемо за власні кошти реконструкцію, а він буде це все списувати за оренду стадіону.

У другому коментарі він говорить, що буде списувати і за оренду, і за комунальні послуги. Але, як він буде списувати комунальні послуги за газ і електроенергію? Адже міська рада не має на це впливу.

І в третьому коментарі, під час відкриття вокзалу, він сказав: за списанням за комунальні послуги.


- В офіційному релізі йдеться тільки про комунальні послуги.

- Але про яку реконструкцію стадіону йде мова? Що він має на увазі? Я не хочу його ображати, але він багато речей не розуміє.

По-перше, я бачу, що це хоче не він, а хтось інший, хто більше за нього розуміє, що таке футбол. Наприклад, сказати про те, що я на футбольних полях хочу побудувати якісь сауни, джакузі і на цьому заробляти гроші – це тільки божевільний може таке говорити. Людина, яка вкладає мільйони доларів в футбол, буде заробляти на джакузі – це просто смішно.

По-друге. Він чомусь впевнений, що на футболі я заробляю гроші. Каже, що є багато людей, які готові купити цей клуб. Нехай назве хоч одну – я завтра йому „Карпати” продам. Для мене це як валіза без ручки: і нести незручно, і кинути не можу.

Та вони просто не розуміють, що таке „Карпати”. Лише виїзд команди, це, як мінімум, 10 млн. доларів витрат в рік. І вони рахують, що якщо вони дали „Карпатам”, то це велика благодійність. Причому, той ринок, який сьогодні „Карпати” будують, входить в генеральний план розбудови спортивного комплексу „Україна”. Садовий навіть не знає, що цей план був затверджений міською радою. А сам проект був зроблений на наше замовлення і на наші кошти.

Він говорить про те, що я є єдиним власником бренду „Карпати”. Так, сьогодні я єдиний. Але коли я взяв „Карпати”, то вони були спільною власністю міської ради, залізниці і обласної ради. Але крім боргів вони мені нічого не залишили. І коли я поставив питання про те, щоб міська рада підтримала «Карпати», передавши такі об’єкти, котрі в майбутньому можна було б привести в порядок за рахунок моїх інвестицій, тоді міська рада погодилась на те, що віддасть нам у статутний фонд готель „Львів” і готель „Незалежність”, два стадіони - „Україна” і „Юність” і офіс на пл. Міцкевича. Це при Куйбіді було прийнято, прийшов Буняк - все відмінили. В якому стані ці об’єкти є сьогодні - ви бачите.

Я зустрів Садового вчора і особисто чув, як він казав, що віддали комусь, не зрозуміло кому, готель «Львів» в оренду. І за весь готель в місяць платять 300 грн. То скажіть мені будь-ласка, яке ж їхнє відношення до народної команди, за яку вони всі на словах так вболівають.

Я вам наведу такий приклад відношення влади до „Карпат”. Ми пропонували підписати довгостроковий контракт з нашими «Львівськими авіалініями». Вони нам запропонували таку ціну, що ми сьогодні користуємося послугами літака з Хмельницької області, де в нас на тисячу доларів менші тарифи, ніж у нашому рідному місті. Тому вірити словам не буду.


- Тобто Ви хочете отримати від міської влади якийсь документ?

- Ще раз говорю. От я запросив Садового на прямий ефір... Я хотів би, щоб ми разом провели прес-конференцію, в присутності всіх журналістів. Ми зробимо хороший анонс, щоб якомога більше глядачів це побачили, в неробочий час, десь година 7-8 вечора. Я йому запропонував. Це все буде за мій рахунок. Скільки буде часу на це потрібно – не важливо. На будь-якому каналі, включно з ТРК „Україна”, мені без різниці.


- Але ж все одно це повинно бути в якихось офіційних документах все зазначено, крім того, що він скаже на телебаченні...

- Він же посилається на те, що Львів претендує на проведення чемпіонату Європи. Мені просто незручно, що людина, яку обрали мером міста, навіть не розуміє, що це таке. Це – авантюра Суркіса, разом з його кишеньковим міністром Павленком (дітей понаставляли...). Яке „Євро-2012”!?

Він хоч би подумав... В нього в бюджеті вітер гуляє, а він збирається стадіон будувати. Він не знає, що стадіон за 70 млн. - це стадіон зразка того, що сьогодні є в Червонограді. Щоб побудувати стадіон, який би дійсно відповідав усім нормам, вимогам УЄФА, треба затратити як мінімум 200 млн. Сьогодні пройти містом немає як, а він розраховує на стадіон...

Є ще й політична складова. А хто ж буде їздити сюди? І хто буде ходити на футбольні матчі? Адже в нас за ту заробітну плату, що люди отримують, вони зможуть піти на один матч Чемпіонату Європи. І місяць голодувати потім.

І коли такі речі говорить людина в такому ранзі, мені просто дивно. Мені з нею зустрічатися якось неприємно, бо я пройшов серйозне життя і знаю, що це таке.. І коли зі мною розмовляє людина, яка в своїх руках нічого тяжчого, ніж авторучка не тримала, а ще призначає мені через секретарів якісь там зустрічі в себе.... Ну, він просто якийсь... Все-таки я – народний депутат який-не-який, був директором великої шахти... А він хто такий? І він ще буде мені розповідати, що він буде тут робити.

Є багато людей, які на мене ображаються за мою позицію, але вона в мене є і я в житті від тої позиції не відходив, і не відійду. Тим більше, що команда „Карпати”? це єдина команда, яка підтримала Помаранчеву революцію. Я вже не кажу про те, що я на цю Помаранчеву революцію дав 10 млн. доларів. Це в той час, коли Порошенко на всю країну розказує який він великий вклад зробив ? аж 4 млн. гривень! Ну то я повинен це всім говорити, чи що?


- Нещодавно Ви зустрічалися з головою Львівської облради М. Сеником. Якщо не секрет, про що йшлося на зустрічі?

- Йшлося про те, що я вам розповів. Про футбольний клуб „Карпати”. Я їм пропоную: давайте створимо акціонерне товариство відкритого типу. І будь-ласка, скільки ви активів внесете туди, стільки отримаєте процентів акцій. Внесете активів на 50% ? забирайте 50. Внесете на 100%, більше ніж я ? беріть контрольний пакет. Але ж він не розуміє, що передача стадіону в статутний фонд „Карпат”, це ж не означає передачу його у власність Димінському чи комусь іншому. Він же коли стане акціонером, буде мати на нього таке саме право, як і я. А от я туди внесу активів на 250 млн. грн.


- А як до цього ставиться обласна рада? Чи є підтримка з її боку?

- Ну, вона ж на сьогодні ще не сформована. Там їм треба розібратися. Сеника я знаю років 25. В нас нормальні відносини. Не все від нього залежить. Обласна рада буде вирішувати, а не він.


- А чи обговорювали ви це питання з депутатами обласної ради?

- З депутатами, я думаю, не буде ніяких проблем. Косів точно не хоче, тому-що... Можливо, наступного тижня, якщо нічого не поміняється, я проведу серйозну прес-конференцію. Тоді нехай ніхто не ображається.


ІІ. ЯК МОЖЕ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ ЗАКОПАТИ 25 МЛН. ДОЛАРІВ І ПРОСИТИ 10 ТИС.?


- Ви оприлюдните плівки Федоришина, 3-у частину?

- Плівки Федоришина я вже оприлюднив. Хто уважно слухав, той почув...


- Там мова йшла про те, що на Вас готувався замах. І здається, наскільки я знаю з чуток, замах таки був.

- По-перше, всіх цікавило. Хто був третьою особою. Я сказав, що це був я. Слова Сала Олійник потрактував так, що на нього ніби-то готувався замах. Я сказав, що на Олійника ніякого замаху ніхто не готував, нехай він зніме бронежилет і спить спокійно. Але за свої дії він повинен відповідати, тому що кримінальні справи, які порушені проти нього – прикриті. Це, я вважаю, неприпустимо. Тим більше для такої посади як губернатор. Він не має морального права займати цю посаду. Але в нас отакі люди... я не розумію, м’яко кажучи. У зв’язку з тим, що прокуратура говорила про те, що їм треба взнати, хто є третьою особою, то я назвав третю особу.


- Але після цього ніяких зрушень не було?

- Абсолютно. То скажіть мені, що дасть оприлюднення третьої частини? У них вже все є. Вони знають, що покази давав Сало. Вони Сала десь шукають, а Сала в той час зареєстрували кандидатом в народні депутати. Ви читали на „Обсерваторі” розмови Сенчука з Олійником? Як може державний службовець закопати 25 млн. доларів і просити 10 тис. у Сенчука?..

В нас сьогодні в цій країні продається все, починаючи від зірок маленьких і до зірок великих. А от куди ми у такий спосіб прийдемо... Це вже не до мене питання, а до Президента. Я йому сто разів говорив. Ну, не хоче він слухати. Подивимося, чим закінчиться в нашій країні це все...

Джерело: Вголос, http://www.vgolos.lviv.ua/

30 Травня 2006

Схожі новини
Спонсори