Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Петро Димінський: „Аби створити конкуренцію в команді, „Карпатам” необхідні 4-5 нових футболісти”

Для львівських „Карпат” сезон уже майже завершився. Попри два матчі, що належить провести „зелено-білим” у першій лізі, уже нині можна підбити підсумок виступу команди у цьому чемпіонаті. Саме це і зробив Почесний президент „Карпат” Петро Димінський в інтерв’ю клубній газеті.

- Попри те, що „Карпатам” вдалося вийти у вищу лігу, у другому колі були й невдалі ігри. Як ви оцінюєте сезон, що завершується?

- Бути невдоволеним результатом я не можу. Адже ті завдання, які ставили перед командою, виконано. Ми, як і було обіцяно, вивели команду у вищу лігу. З цим хочу привітати усіх шанувальників футболу, побажати їм здоров’я, віри у команду. Без 12-го гравця не уявляю футбол і наші львівські „Карпати”.

Перед новим сезоном ми традиційно зустрінемося з уболівальниками. Не скажу, що це є великим досягненням – друге місце у першій лізі, але ми влаштуємо перед стартом сезону народне святкування з цього приводу.

Наскільки ми реалізували свої можливості у цьому сезоні? Думаю, що у нас є внутрішній резерв. Хочу, щоб ви зрозуміли: середній вік карпатівців становить 23 роки. На Заході вважають, що футболіст до 26-річного віку є перспективним. Ясна річ, що за один чи за два сезони сформувати футболіста неможливо. Враховуючи той факт, що наших два гравці представляли Україну на молодіжному чемпіонаті Європи, не можна сказати, що цей сезон є невдалим для нас. Хоча безумовно, мені, як максималісту, хотілося повторити подвиг „Карпат” й здобути Кубок України. Але у футболі присутні ще багато факторів. Приміром, жеребкування, під час якого не завжди вдається схилити фортуну на свою користь. Маю на увазі Кубок України. А те, що ми програли „Зорі” і „Оболоні”, ще не означає, що ці команди є сильнішими за нас. Потрібно визнати, що рівної „Карпатам” команди у першій лізі немає. За тих умов, часто несприятливих для „зелено-білих”, ми завжди говорили, що все одно будемо у вищій лізі. Я про це говорив ще взимку.

- Чи зміниться обличчя команди у період міжсезоння?

- Наразі не можу назвати конкретних прізвищ, оскільки гравці основи пішли у відпустку. Багато чого залежатиме від того, в якому функціональному стані вони підійдуть до початку змагань. Порівнювати вищу лігу з першою немає сенсу. Тому ми розуміємо, що „Карпати” необхідно підсилювати. Потрібно 4-5 футболістів для того, щоб створити конкуренцію. Бажано, щоб на кожну позицію претендували 2-3 футболісти. Окрім того, ми вже розробили нову систему мотивування футболістів, що дозволить їм достойно заробляти, наголошую – не отримувати, а заробляти. Ми умовно розіб’ємо турнірну таблицю на 4 зони. Про четверту зону навіть не хочу говорити – це зона вильоту. Що вище „Карпати” піднімуться у турнірній таблиці, тим більше гравці зароблятимуть.

- А яке завдання буде поставлено перед „Карпатами” у наступному сезоні?
Воно зводитиметься лише до адаптації команди в елітному дивізіоні?


- Ми ж не прилетіли десь з Бразилії й нам не потрібен рік на адаптацію! Більшість наших футболістів нюхали порох вищої ліги. Звісно, що є гравці, яких потрібно ще обстріляти в елітному дивізіоні. Є проблемні місця, про які зараз не хочемо говорити. Ясна річ, що команду потрібно підсилити 4-5 футболістами. Звісно, не екстра-класу, але вони мають володіти кращою майстерністю, ніж теперішні карпатівці. Перевагу надаватимемо українцям. У першу чергу - вихованцям футбольних шкіл Західної України.

- Є багато міркувань з приводу того, що „Карпати” будуть єдиним представником Західної України у вищій лізі. Дехто вважає, що це для „зелено-білих” плюс, інші переконані, що це дуже погано...

- Так сталося, що „Карпати” залишилися єдиним представником Західної України у вищій лізі. Але говоритимемо відверто: такої команди на Заході, як „Карпати”, немає. Минулого сезону у Львові була одна з найкращих в Україні відвідуваність матчів. Це накладає на нас більше відповідальності. Водночас, скільки років я у футболі, стільки ж і займаюся створенням народної команди. „Карпати” – єдина команда на Заході нашої держави, яка підходить для цього проекту. Це можливо лише за умови, що домовленості з владою, яких було нещодавно досягнуто, виконуватимуться.

- Чи вступатимуть „Карпати” у телевізійний пул, що створила Професіональна футбольна ліга?

- Це залежатиме від того, наскільки це вигідно клубу. Якщо буде цікава пропозиція, чому б ні? Не секрет, що в Європі основна дохідна частина футбольних клубів забезпечується завдяки продажу прав на трансляцію, рекламі і продажу квитків. Я ще пропозиції від ПФЛ не бачив. Для мене важливо, щоб це не було на одне або два кола. Мені цікаво, як цей пул збирається допомогти розвитку українського футболу. Якщо компанія „Медіа Спорт Промоушн” працює на користь українського футболу, а не на користь окремим структурам, то, безумовно, ми на таку пропозицію пристанемо. Якщо цього не буде, то ми самі вправі вирішувати як нам діяти. Тим паче, є молоді таланти, той же Ігор Дедишин, який непогано дає раду з керуванням підприємства „Карпати Спорт Маркетинг”.

- Існує пропозиція збільшити гонорар суддям. Якщо ухвалять таке рішення, то відповідно збільшаться членські внески клубів перед стартом нового сезону. Як ви до цього ставитеся?

- Суддям можна платити не лише по 7 000 доларів, по 70 000, а можна й по мільйону. Але повірте мені - від цього якість суддівства не стане кращою. Я буду проти такого рішення, оскільки зарплата 2000 доларів є достатньою для існуючої кваліфікації українських суддів. Інша справа, як створити конкуренцію серед суддів. Сьогодні багато людей запитують: як ми боротимемося з тими явищами, що є у вищій лізі. Дехто говорить, що нас судді будуть „убивати”. Не боїмося ми цього... Так як сьогодні не може тривати вічно! Коли ми, президенти команд вищої ліги, зберемося вперше, я внесу пропозицію – піти за принципом турнірної таблиці. Є 21 арбітр, який обслуговує вищу лігу, є 20 арбітрів, які обслуговують першу лігу, є арбітри другої ліги. Перші 5 суддів, які наберуть найбільше балів - а ці бали мають визначати колегіально президенти, головні тренери команд і журналісти - мають право на преміальні. У цьому випадку я згоден, що ці преміальні можуть бути хоч 100 тисяч доларів. А от останні за рейтингом шестеро суддів вищої ліги відразу мали би переходити судити до другої ліги, де зарплата 200 доларів. А вже звідти їхня дорога вгору має проходити через першу лігу, а шестеро найкращих за рейтингом суддів з першої ліги займуть їхнє місце у вищій лізі. Тоді ми подивимося: чи буде це дієвий механізм. А якщо будуть докази корупції у суддівському корпусі, я за те, щоб не просто судити, а робити публічний процес. Але моя думка не збігається з позицією найвищих футбольних інстанції країни, де стверджують, що судді мають бути священними коровами, яких не можна чіпати. Я з цим не погоджуюсь. Переконаний, що ми повинні мати право критикувати арбітрів, зробити публічним обговорення їхніх дій.

- Останнє запитання - щодо реконструкції стадіону „Україна”. Чи вчасно завершаться роботи по упорядкуванню спортивної споруди Львова?

- Ми написали офіційного листа на адресу міського голови Львова. Не знаю, чи міські депутати уже з ним ознайомилися. Сподіваюся, що 22 червня на запланованій сесії міської ради депутати ухвалять ініціативу уболівальників та Андрія Садового. Ми погодили усі роботи, що маємо виконати. Щойно почуємо офіційну відповідь, відразу ж візьмемося за їхнє втілення у життя. Доки офіційної відповіді не отримаємо, нічого не робитимемо.

- Чи будуть зміни на двох ключових посадах у клубі – генерального директора та головного тренера команди?

- На 20 червня заплановано прес-конференцію. До того часу я думатиму над цим питанням. У вівторок я оприлюдню рішення.

Розмовляв Андрій Кісера, Інформаційний центр ФК „Карпати”

19 Червня 2006

Схожі новини
Спонсори