4:0! Сатисфакція

Збірна України зуміла оговтатися від стартового провалу і в другому матчі у блискучому стилі розгромила Саудівську Аравію – 4:0.

У першому таймі голи забили Андрій Русол і Сергій Ребров, а після перерви відзначились Андрій Шевченко та Максим Калиниченко.

Напередодні матчу на гамбурзькій “АОЛ-Арені” Олег Блохін зіткнувся з суттєвими кадровими проблемами в захисті: разом з дискваліфікованим Ващуком у грі не могли взяти участь травмовані Єзерський і Чигринський. У центр захисту на пару з Русолом наш тренерський штаб несподівано відправив дніпропетровця Олега Шелаєва, в основі також вийшли Ребров, Калиниченко і Свідерський.

Стартовий склад збірної України: Шовковський, Несмачний, Русол, Свідерський, Тимощук, Шелаєв, Гусєв, Ребров, Калиниченко, Шевченко, Воронін.

Українці частіше турбували ворота Заїда і спромоглися забити швидкий гол. Максим Калиниченко кілька разів подавав кутовий з правого флангу. Після однієї з подач Андрій Русол зіграв на випередження і коліном проштовхнув м’яч між ногами воротаря - 1:0. Суперник огризнувся кількома атаками. На жаль, наші захисники занадто делікатно давали можливість приймати м’яч суперникам, проте, на щастя, до гольових моментів справа не дійшла.

Згодом, після чергової серії кутових, Шевченко пробив головою, захисник зупинив м’яч на лінії воріт, проте повторний удар Гусєва вийшов вище воріт. Ще дві нагоди згаяли Шевченко та Воронін, але вискочивши віч-на-віч з голкіпером, на якусь мить не встигли до м’яча.

У середині тайму посилився дощ, і футболісти обох команд ковзали на слизькому газоні. Ситуацію блискавично використав Сергій Ребров, на чий дальній удар, спіткнувшись, не зміг відреагувати Мабрук Заїд – 2:0.

Щойно команди вийшли на другий тайм, як Андрій Шевченко ударом головою (після подачі зі штрафного все того ж спартаківця Максима Калиниченка) потроїв рахунок.

Після цього українці знизили темп і занадто відверто стали грати на утримання рахунку. Суперник на якийсь час перехопив ініціативу і став загрожувати воротам Шовковського. Натомість наші організували швидку контратаку: на ударну позицію вивели Калиниченка, але м’яч після його удару потрапив в поперечину.

Врешті-решт на 84 хвилині Шевченко, прорвавшись зліва до воріт аравійців, відпасував на вільного Максима Калиниченка – 4:0. Україна вирівнює різницю забитих і пропущених м’ячів на чемпіонаті – 4:4.

Під завісу гри Блохін зробив кілька замін, зокрема замість Шевченка вийшов Мілевський і ледь не завершив свій сольний прохід взяттям воріт. Могли також забити Калиниченко і Несмачний, але, сподіваємося, відклали цю справу на матч з Тунісом (23 червня).