Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Збірна України на ЧС-2006 заробила два десятки мільйонів доларів

"Вони професіонали, і вони повинні стимулюватися за свою роботу. Це ж їх робота" - це відповідь Олега Блохіна на питання про те, як може вплинути сума преміальних на виступ в Німеччині гравців збірної України. Після завершення чемпіонату світу футболістам збірної України вже час подумати і про кругленькі цифри своїх преміальних за виступ на чемпіонаті світу в Німеччині.


Розпочнемо з 4,6 млн. доларів, які збірна України отримала від ФІФА за вихід у фінальну частину Мундіалю в Німеччині. Таку ж суму отримали й інші 31 учасник ЧС-2006. За кожну з перемог на ЧС-2006, а їх було три, українці приплюсували собі по 217 тисяч доларів, отже ще 651 тисяча доларів.


За вихід до чвертьфіналу українська команда від ФІФА премійована 8,8 млн. доларів.


Щодо траншу від Федерації футболу, то за 1/8 фіналу збірники мають отримати 2,5 млн. доларів на команду. Вихід у чвертьфінал оцінений в 4,5 млн. доларів. Такі цифри озвучив президент ФФУ Григорій Суркіс на прес-конференції в Берліні після поразки від Іспанії.


Окрім того варто враховувати і суму преміальних від спонсорів. Нині стало відомо, що від "Київстару" за дві перемоги в груповому турнірі збірна України одержала 1,515 млн. гривень, за перемогу над Швейцарією в 1/8 фіналу - ще 1,01 млн. У сумі виходить більше десь 500 тисяч доларів.


Приблизна сума преміальних української команди повинна скласти 21 млн. 500 тисяч доларів.


Ще в Києві Суркіс відзначав, що за вихід з групи збірна України отримає близько 3 млн. доларів, а кожен з футболістів по 130-150 тимяч доларів. Якщо ж виходити із суми в 21 млн. 500, а це у сім разів більше, то виходить, що футболісти отримають дещо більше…


Щоправда, окрім гравців збірної є ще тренерський штаб, а це Блохін, Баль, Кузнецов, Веремеєв, Роменський, а також лікарі команди, начальник команди, менеджер збірної і прес-аташе синьо-жовтих.


Всі ці люди також мають право на преміальні. Хоча, здається, Блохін працював у збірній на громадських засадах і гроші йому особливо й не потрібні…


Що стосується самих гравців збірної, то вони повинні отримати різні суми. З 23-ох заявлених футболістів на чемпіонаті світу зіграли у синьо-жовтій формі 19-ть чоловік. Причому, деякі відіграли всі матчі від "дзвінка до дзвінка", а дехто виходив лише на заміну.


Відзначимо, що призовий фонд ЧС-2006 склав 229,5 мільйони доларів (332 млн. швейцарських франків). Переможець турніру отримає 18,75 млн, а володар срібних медалей — $17,2 млн.


Невдахи півфіналів зароблять $16,4 млн (переможець матчу за третє місце не буде премійований додатково), чвертьфіналів — $8,8 млн, стадії 1/8 — $6,5 млн.


Дізнатися, як будуть розподілятися кошти преміальних між футболістами, тренерами та іншими працівниками збірної нам не вдалося. У прес-службі ФФУ "Чемпіон" повідомили, що на тему преміальних збірної України за виступ на ЧС-2006, може розмовляти лише Григорій Суркіс, який нині перебуває за кордоном.


Сподіваємося, що по приїзду ми зможемо отримати інформацію, кому і скільки, безпосередньо від Григорія Суркіса.


До речі, за інформацією з наших джерел власник "Дніпра" Ігор Коломойський, який був присутній практично на всіх матчах збірної України в Німеччині у VIP-тусовці пообіцяв, що в разі виходу в 1/8 фіналу він виділить гравцям збірної 3,5 млн. доларів, а в чвертьфінал 7 млн. доларів...

Джерело: Сhampion

12 Липня 2006

Схожі новини
Спонсори