Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Бути частинкою клубу

Про це мріють уболівальники „зелено-білих”, які готові купувати акції майбутнього відкритого акціонерного товариства „Народна команда ФК „Карпати”

Останнім часом в середовищі львівських фанів з’явилася нова тема для жвавих обговорень. Їх, в принципі, і раніше ніколи не бракувало, але ця – особлива. ВАТ „Народна команда ФК „Карпати” і все, що стосується його створення, фанів „зелено-білих” цікавить. Причин тут достатньо. Насамперед, реальна можливість у недалекому майбутньому впливати на прийняття клубних рішень. Для цього необхідно буде придбати акції товариства. 25 % – саме стільки Почесний президент „Карпат” Петро Димінський обіцяє уболівальникам команди, аби підтвердити її статус – народна.

Наразі фани не готові відповісти на запитання: «Скільки саме акцій ви би купили?», оскільки не знають їхньої ціни. Проте, майже всі вони заявили, що бодай одну акцію обов’язково куплять, аби відчувати себе частинкою клубу „Кожен фан хоче брати певну участь в житті своєї команди. І купівля бодай мінімального пакету акцій буде вже створенням стосунків „клуб-вболівальник” – вважає прихильник „зелено-білих” Тарас Танчак. А от Сергій „Малий” не поспішатиме з купівлею акцій: „Якщо я побачу, які інвестиції вкладено у ВАТ, наскільки збільшиться статутний фонд товариства, тоді, можливо, придбаю акції”. Дехто з опитаних Інформаційним центром ФК «Карпати» фанів наголошує на тому, що купить акцію як сувенір і зберігатиме її в себе.

„Мені про ВАТ нічого не відомо. Мене воно не цікавить. Я просто дивлюся футбол. Мене цікавить як грає команда і як летить м’яч”, – на вулицях Львова можна було почути і такі думки. Хоча випадкові перехожі, які відвідують домашні матчі „Карпат” і щось чули про ВАТ, кажуть, що купуватимуть акції. „Я обов’язково їх куплю. Тому що я львів’янин і люблю „Карпати” – усміхнено сказав Інформаційному центру вусатий галичанин Сергій. Окрім любові до команди та бажання бути поряд з нею, є й інші міркування. Скажімо, одна дівчина бачить в акціонерному товаристві лише меркантильні інтереси: „Придбаю акції, дивлячись скільки вони будуть коштувати, і які в мене від цього будуть прибутки. Я і так є частинкою клубу, коли випадає нагода подивитися по телевізору, як грають „Карпати”. А щоб купувати акції потрібно, аби була якась вигода”.

Фани, які після тривалої перерви повернулися у 10-й сектор на стадіоні „Україна”, сприймають ВАТ в позитивному ключі. Наприклад, фан Святік каже, що він не бачить негативів в створенні акціонерного товариства. „На прикладі клубів західної Європи можна переконатися в успішності таких проектів. На Заході такі акціонерні товариства функціонують і досить успішно. І приносять прибуток. А в Україні такого немає. Чому б не почати з ФК „Карпати”? Водночас у словах опитаних фанів відчувається певна недовіра до сторони, яку представляє міська влада. Вболівальники кажуть, що відчувають небажання влади іти на компроміси і допомагати клубові.

Ростислав Ящишин, Інформаційний центр ФК „Карпати”

07 Серпня 2006

Схожі новини
Спонсори