Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

'Металіст' (дубль) - 'Карпати' (дубль) - 0:1. Комсомольська битва

"Металіст" (дублери) - "Карпати" (дублери) - 0:1 (0:1).
Комсомольське. Стадіон "Енергетик", +30.
Арбітр: Дмитро Жуков (Донецьк)

"Металіст": Гуменюк (Сидоренко,63), Кіктев, Левченко (Карелін,23), Скоробрех, Хомін, Костюк (к), Путівцев (Соколовський,46), Жадер, Поступаленко, Коваль, Давидов (Логвінов,46).
Запасні: Петрович, Рубан, Піддубний.
Тренер: Сергій Ралюченко.

"Карпати": Налєпа (Когут,39), Петрівський, Лапко (Луцик,74), Куцяба, Процик, Ткачук, Женюх (к), Бобилєв (Яворський,82), Ґолбан (Васильків,89), Платон (Мартинюк,46), Фурта.
Тренер: Володимир Хохлов.

Гол: Бобилєв, 12
Попередження: Фурта, 44, Мартинюк, 72

Гра дублюючих складів харківського „Металіста” та львівських „Карпат” виявилася насиченою подіями. Хоча у матчі був забитий лише один гол, моментів для взяття воріт на дві команди важко порахувати. Окрім того, два воротаря передчасно залишили поле.

Вперше дубль „Металіста” грав на полі в містечку Комсомольське – за 50 кілометрів від Харкова. До цього свої матчі він проводив на скандальновідомому стадіоні „Харківського тракторного заводу”, де „Карпати” виграли у місцевого „Геліоса” ще у першій лізі. Полем це можна назвати лише з великою „натяжкою”, адже на ньому росло усе, окрім звичної для футболу трави. Саме на цьому наголошував тренер дубля донецького „Металурга”, коли відмовився виводити свою команду на „ХТЗ”. Хорді Кройф, Мендоса та інші гравці українського „Челсі” просто відмовилися вийти на поле. Тому й довелося арків’янам шукати новий газон.
Молоді карпатівці, які ще не грали за першу команду, їхали до Харкова поїздом. Решта прибули до першої столиці літаком разом з основою. До дублерів приєдналися Налєпа, Петрівський, Лапко, Ґолбан, Бобилєв, Женюх та Платон.

У середині першого тайму Налєпа виручив команду: Давидов ефектно перекинув м’яча через Петрівського на правому фланзі, змістився в центр і за мить м’яч мав опинитися у сітці воріт. Проте польський воротар у стрибку кинувся в ноги „металісту” і забрав м’яча. Обидва футболісти залишилися лежати на полі, вибігли лікарі. Давидов підвівся, а Налєпа тримався за праву ключицю. Замість Мацея у гру вступив молодий воротар Богдан Когут і не раз рятував ворота. Після матчу він заслужив теплі слова від старшого тренера Хохлова і від Мацея Налєпи.

До цього моменту „Карпати” вже вигравали. Молодий нападник Юрій Фурта вийшов сам-на-сам з Гуменюком, проте захисники збили його неподалік штрафного. Вирок елегантно виконав Володимир Бобилєв – м’яч влетів у „дев’ятку”.

Харків’яни на правах господарів більше атакували, не забували про напад і карпатівці. Платон з правого флангу виходив сам-на-сам, проте не зумів завершити атаку. Згодом на ударній позиції опинився Фурта – м’яч зрізався з ноги. Він же був у центрі уваги, коли рвався до воріт, але захисники його зупинили. Штрафний бив Платон – м’яч облетів стінку, але надійно зіграв Гуменюк. Після цього ініціатива перейшла до „Металіста”: Петрівський порушив правила біля кутового прапорця і бразилець Да Сільва виконав штрафний. Головою дали пробити Путівцеву – м’яч пролетів біля штанги. Наприкінці тайму два моменти мав Платон: спершу після скидки головою Ґолбана Руслан сильно пробив зльоту, а потім, накрутивши кількох захисників, пробив з гострого кута.

У другому таймі „Карпати” віддали ініціативу супернику. Змінилася і тактична побудова команди – тепер „зелено-білі” грали з двома форвардами – Платон, отримавши мікротравму, помінявся місцями з Мартинюком. Зрештою, у будь-якому випадку нападник не вийшов би на другий тайм – так запланував Олександр Іщенко. „Карпати” намагалися більше тримати м’яча, не поспішали з атаками і здебільшого захищалися. Найбільш гарячо біля воріт молодого Когута було після виконання стандартів. Можна згадати два небезпечних моменти у Поступаленка та Коваля, проте їхнім ударам бракувало точності. В інших моментах виручав Богдан Когут.

Володимир Хохлов після гри залишився задоволеним – його гравці непогано грали після важкої дороги під палючим сонцем. Дорогою до готелю автобус, що його надав „Карпатам” „Металіст”, зламався. Довелося чекати іншого. За цей час Лапко пояснював Налєпі особливості святкування Спаса. До розмови приєднався і Хохлов: „Дотепер не можна було яблука їсти”, – сказав тренер. Поляк, який хоч і стояв з перев’язаною рукою і терпів біль, все ж не втримався від жарту: „Не можна? Та ми на базі вже три дерева з’їли!”.

Ростислав ЯЩИШИН, Харків

21 Серпня 2006

Схожі новини
Спонсори