Попередження: Кобін (38), Платон (42), Г. Баранець (44)

ФК "Львів": Бабак, Гриценко, Щастливий, Жданов, Гамарник, Деревльов, Войтович, Гр. Баранець, Б. Баранець, Мазяр (Паськів, 51; Ханас, 86), Лукашук (Баглай, 86).
Запасні: Паньків, Горецький, Волинець, Теплий.

"Карпати": Тлумак (к.), Федорів, Распопов, Тимчишин, Пшеничних, Годвін, Худоб'як (Лапко, 106), Кобін, Фещук (Платон, 19), Батіста, Ідахор (Сучков, 67).
Запасні: Мартищук, Чучман, Шмаков, Бобилєв.
Головний тренер: Олександр Іщенко.

Суддя: Годулян (Одеса)
Асистенти: Ольшанецький (Івано-Франківськ), Александренко (Вінниця)
Делегат ФФУ: Кусень (Львів)

В матчі 1/16 фіналу Кубку України «Карпати» у серії післяматчевих пенальті поступилися ФК «Львів». На три влучних постріли футболістів ФК «Львів» «зелено-білі» не відповіли жодним. 120 хвилин поєдинку завершилися з рахунком 1:1, причому обидва голи було забито у додатковий час.

У першому таймі команди не продемонстрували красивий футбол, оскільки на полі точилася жорстка позиційна боротьба. Максим Фещук, котрий повернувся до основного складу, став автором по-суті першого небезпечного моменту у поєдинку. На 9-й хвилині форвард «Карпат» гостро пробив зі штрафного удару з 23-х метрів, але голкіпер ФК «Львів» Бабак парирував цей м’яч. Зазначимо, що це був єдиний епізод, в якому встиг себе проявити Фещук, оскільки на 19-й хвилині через травму він був змушений зійти з поля. Замінив його Руслан Платон. До 30-ї хвилини гольових моментів біля обох воріт команди не створили. А на 30-й хвилині після гри рукою Щастливого у власному штрафному арбітр матчу Годулян призначив пенальті. До 11-метрової позначки підійшов Батіста, але його удар був занадто слабким, і Бабак відбив м’яч. Як з’ясувалося пізніше, в команді так і не знайшлося гравця, який у цей день міг би забити пенальті…

Ще у першій половині матчу господарі відповіли гострою контратакою, проте після прострілу Григорія Баранця його брат Борис з 7-ми метрів примудрився не влучити по воротах. У другій половині команди знову продемонстрували мало атакуючий футбол, хоча кілька моментів таки створили. На 53-й хвилині Тлумак перевів на кутовий м’яч після удару Григорія Баранця. На 73-й хвилині перспективну атаку «Карпат» не зміг завершити Платон, який, забарившись з ударом, не скористався гострим пасом Батісти. Як виявилося, команди усе найцікавіше приберегли на потім.

Додатковий час активніше розпочали «Карпати». Не пройшло й п’яти хвилин «третього» тайму як потужним ударом з 23-х метрів Аляксєй Сучков, що замінив у поєдинку Лакі Ідахора, влучив у поперечину. А через три хвилини Роша Батіста, скориставшись пасом Руслана Платона, забив свій третій та останній у цьому розіграші Кубку України гол. Після пропущеного м’яча господарі значно активізувалися, і таки напрацювали на гол, котрий і врятував для них матч. За десять хвилин до фінального свистка Андрій Распопов грубо зіграв у підкаті на лінії власного штрафного, за що й отримав червону картку. Штрафний удар у виконанні Гриценка пройшов крізь стінку з гравців «Карпат», і Тлумак, який фактично не бачив моменту удару, був безсилим у цьому епізоді.

Серія післяматчевих пенальті перетворилася для «Карпат» на суцільний жах. Ні Сучков, ні Платон, ні Батіста, котрий вдруге у матчі наважився підійти до 11-метрової позначки, забити не зуміли. Натомість, удари Войтовича, Гриценка та Баглая були точними. Отож, ФК «Львів» - в 1/8 фіналу Кубку України.

Післяматчеві коментарі

Олександр Іщенко, головний тренер "Карпат":

„Ми стали свідками справжнього кубкового матчу, повної самовіддачі гравців. В першому таймі через помилки нам багато чого не вдавалось. Згодом команда знайшла свою гру і з виходом на поле Сучкова вона стала більш комбінаційною. Ми відкрили рахунок, але момент, коли після боротьби Пшеничних та Григорія Баранця призвів до вилучення та гола суперників, на мою думку, на совісті судді. Бо такий же епізод мав місце трохи раніше, коли Распопов був з м’ячем, а гравець суперника лежав на полі. Тоді Годулян зупинив гру, а в цьому епізоді дозволив продовжити гру, спровокувавши гравців. Вважаю, що цей епізод і на совісті гравців ФК „Львів”, які не дотримувались принципів чесної гри. Щодо пробиття пенальті, то перед матчем ми багато приділяли уваги цьому компоненту гри, але одна справа робити це на тренуванні, а інша - у грі. Думаю, причину поразок в таких іграх треба шукати не в пенальті, а в мотивації футболістів та їхньої ігрової концентрації.”

Богдан Бандура, головний тренер ФК "Львів":

„До цієї гри наші гравці після трьох поразок у першості підійшли дещо у пригніченому настрої. І завдання полягало максимально використати гольові моменти, адже зрозуміло, що ФК „Львів” грав від оборони. Хоча у другому таймі були моменти, коли наші гравці намагались пресингувати суперника на їхній половині поля. Загалом, за кількістю створених моментів, і за індивідуальною майстерністю, іншими компонентами „Карпати” переважали нас. Але досвід показує, що дуже важко налаштовувати футболістів на гру проти команди, нижчої за рангом. Також, на відміну від попередніх матчів, у цій грі спортивне щастя було на нашому боці, і суперник не зумів реалізувати жодного пенальті - як під час гри, так і в серії післяматчевих ударів. Відверто кажучи, вже після гри, у роздягальні, мені важко було підібрати слова подяки своїм футболістам, які зробили подвиг. Адже після гри з „Динамо-2” і лише двох днів відновлення майже одні й ті самі гравці вийшли на поле і здобули перемогу”.

Юрій Басенко, Інформаційний центр ФК «Карпати»