Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Прес-конференція : Зміни та плани ФК «Карпати»

У понеділок, 10 січня, в приміщенні гранд-клубу «Софія» відбулась перша у цьому році прес-конференція за участю генерального директора ФК «Карпати» Богдана Федоришина, головного тренера команди Юрія Дячука-Ставицького та півзахисника «Карпат» Аляксєя Сучкова, які розповіли про зміни в ФК «Карпати» та майбутні плани.

Про перехід Богдана Шуста

На початку зустрічі Богдан Іванович прокоментував питання, яке найбільше цікавить уболівальників і представників ЗМІ - перехід воротаря «Карпат» Богдана Шуста в донецький «Шахтар». Це рішення було прийнято після пропозиції безпосередньо карпатівському гравцеві та тривалих переговорів між президентами обох клубів – Петром Димінським та Рінатом Ахметовим. Цей перехід став найпрозорішим трансфером в історії українського футболу та своєрідним мостом між сходом та заходом України. Керівництво та тренерський склад львівського клубу пішло назустріч інтересам перспективного воротаря молодіжної збірної країни. Це незвичайний випадок в історії українського футболу, щоб за воротаря була сплачена така трансферна сума. Богдан Іванович зауважив, що перехід Богдана Шуста не тільки дав самому гравцеві дорогу у майбутнє, а й багато позитивних моментів для ФК «Карпати», який заключив угоду про співпрацю з ФК «Шахтар». Згідно цієї угоди обидва клуби мають спільні плани для реалізації багатьох різноманітних проектів. Зокрема, є домовленість про щорічне проведення у Львові товариських матчів між клубами, про участь клубних командах у різноманітних турнірах. Сторони зобов’язуються запрошувати керівників клубів на матчі європейських кубків, в яких беруть участь команди сторін. Сторони спільно розроблять програму, спрямовану на обмін досвідом і будуть запрошувати спеціалістів клубів згідно цієї програми. Прозорість цього трансферу дасть можливість ФК «Карпати» з гордістю розмовляти з тими інвесторами, які матимуть бажання залучитися до співпраці з львівським клубом. Адже ФК «Карпати», на жаль, за рахунок нерозуміння з боку місцевої влади може вважатися приватним клубом і знаходиться на фінансуванні, яке забезпечують почесний президент клубу Петро Димінський та структури, які є засновниками клубу. Також журналістам було продемонстровано угоду, підписану між Богданом Шустом та СДЮШОР «Карпати» в особі директора школи Богданом Цапом. Згідно з нею Шуст, пам’ятаючи чиєї школи він вихованець, дав згоду на фінансування карпатівської школи в розмірі десяти відсотків від своєї зарплатні в «Шахтарі». Також згідно цього контракту у разі передачі футбольним клубом „Шахтар” прав на футболіста Шуста третьому клубу, „Карпати” отримають 40 відсотків від різниці між сумою продажу третьому клубу і сумою, за яку його було придбано в „Карпат”. Також у договорі був закладений ще один важливий пункт, який забезпечує першочергове право львівського клубу на придбання цього футболіста. Богдан Федоришин зазначив, що згідно клубних рішень швидше за все до кінця сезону ніхто з «Карпат» більше не піде. Натомість під час тренувальних зборів буде відбуватись перегляд потенційних новачків команди.
Юрій Дячук-Ставицький зазначив, що Шуст, як і інші гравці мав залишитись в ФК «Карпати», але трапилась така ситуація, що воротар «Шахтаря» Ян Лаштувка потрапив у лікарню і був прооперований. Тож керівництво донецького клубу з чотирьох воротарів-кандидатів вибрало саме Богдана Шуста. Юрій Михайлович підкреслив, що футболісти «Карпат» не є заложниками клубу, і він як тренер не мав морального права не віддати свого вихованця в команду, яка представляє свою державу у єврокубках. Такі запрошення гравці, як правило, отримують раз у своїй футбольній біографії. І в таких ситуаціях не можна прогавити свій зірковий час. Разом з тим, головний тренер «Карпат» наголосив, що якщо команда буде грати у вищій лізі і претендувати на участь у єврокубках, то гравці команди не будуть продаватись і за більші трансферні суми. На останньому рубежі Богдана Шуста можуть замінити Юрій Мартищук, Юрій Паньків, який повернувся з оренди в бурштинському «Енергетику», Мацей Налєпа, який був в оренді у латвійській «Венті» та Андрій Тлумак, який перебуває на орендних правах в запорізькому «Металурзі».

Про контракт Аляксєя Сучкова

Щодо Аляксєя Сучкова, то він півроку тому під час літнього міжсезоння уклав попередній контракт з польським клубом „Ґурнік” з міста Лєнчна, тому Юрію Дячуку-Ставицькому та генеральному директору ФК «Карпати» Богдану Федоришину довелося перед підписанням нового контракту з «Карпатами» спочатку залагодити усі юридичні формальності з польським клубом. До Аляксєя Сучкова у це міжсезоння проявляли інтерес дніпропетровське «Дніпро», донецький «Металург», ряд російських та польських клубів, проте білоруський легіонер вирішив пов’язати своє найближче майбутнє саме з львівським клубом. Білорус Аляксєй Сучков під час прес-конференції підписав новий контракт з клубом, терміном на три роки. За словами Аляксєя Сучкова, підписати новий контракт з «Карпатами» його надихнули здорова атмосфера в клубі, а також створення керівництвом усіх умов для нормальної праці та розвитку футболіста. Важливим фактором для Сучкова стало те, що команда ставить перед собою високе завдання – повернутися до вищої ліги.
Богдан Федоришин та Юрій Дячук-Ставицький запевнили журналістів та фанів команди, які вперше були присутні на прес-конференції, що вже проведено переговори і вирішено питання стосовно продовження контракту з клубом Максима Фещука.

Про «Карпати» та «Карпати-2»

Юрій Дячук-Ставицький також розповів про зміни в тренерському корпусі «Карпат-2». Віктор Ходукін отримав запрошення азербайджанського «Інтера» і поїхав до бакинського клубу, де керівником КНМГ працює його старший брат Валентин. Зараз «Карпати-2» очолює Вадим Білоцерківський, якому допомагає Роман Толочко. Було проведено тренувальний збір 35-ти перспективних гравців західного регіону 1989-1990 років народження, з яких 15 підписали контракти з ФК «Карпати».
Юрій Михайлович зазначив, що з «Карпат-2» на збір основної команди беруть Андрія Ткачука та Андрія Процика. Швидше за все поїдуть на збір і брати Борис та Григорій Баранці, Ігор Ільків, які повернулися з оренди в івано-франківському «Спартаку».
Щодо восьми новачків, які перебувають на перегляді в «Карпатах», то це нападник з білоруського клубу «Шахтар» Солігорськ, футболісти зі Стрия, Бершаді, Одеси, один камерунець. Проте за результатами здачі нормативів, медико-біологічних обстежень усіх 33-ти футболістів, то всі приїжджі гравці суттєво поступаються діючим карпатівцям. І на збір поїдуть напевно лише двоє з них.
Щодо майбутніх тренувальних зборів, то Юрій Дячук-Ставицький, що через проблеми з пташиним грипом можуть виникнути проблеми з вильотом на збір в Туреччину. І можливо, наступні збори «Карпат» відбудуться на Кіпрі чи в ОАЕ. Про це буде повідомлено додатково.

Юрій НАЗАРКЕВИЧ.

11 Січня 2006

Схожі новини
Спонсори