Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Повстання „Спартака”

Інформаційний центр ФК „Карпати” розпочинає серію репортажів про стан об’єктів, що мали б увійти до ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”. Перший з них – спортивний комплекс „Спартак”.

Майже 9 гектарів землі під лісом, неподалік Брюхович. Місце - справжня мрія. Ділянки під спортзал, басейн, футбольні поля... Так виглядає спортивний комплекс „Спартак” крізь рожеві окуляри. Без них він радше схожий на кадр з фільму „Матриця” – реальний світ. Гори сміття у чорних пакетах – це робота навколишніх барів та кафе. Розвалені споруди – це вже постаралися час, відсутність коштів та людська байдужість. Бите скло з горілчаних пляшок та використані шприци – справа рук важких підлітків та місцевих наркоманів-алкоголіків. Ступати далі просто страшно...

Пробратися на територію колишнього спорткомплексу труднощів не становить. Можна через паркан, весь прошитий дірками, а можна і через центральний вхід без брами. В очі відразу кидається величезний малюнок на фасаді напіврозваленої будівлі у стилі розвиненого соцреалізму. Молоді хлопець та дівчина у купальних костюмах, з квітами в руках... Це, здається, й усе, що збереглося від колишньої величі спорткомплексу.

Неподалік видніється „басейн” – весь заріс очеретом. З нього чуються звуки жаб’ячого концерту. Зліва колись був спортзал. Колони тримають стелю, від стін практично нічого не залишилося. В середині темно – вогнище вже давно згасло. Потягнуло різким смородом. Тут „живуть” бомжі. Неподалік, на пеньках розташувалася невелика компанія. У хід пішла пляшка - мабуть, вже не перша. Нарешті дорога звужується – попереду видніється вивіска ручної роботи - „Сауна”. Виходить старенький дідусь.

- Ви сторож?

- Ну, – каже він

- А що охороняєте?

- Що залишилось...

А не залишилося нічого... Колись „Спартак” належав профспілкам, потім почалися зміни. Один з чоловіків, який сидів біля сауни, розповів, що спорткомплекс вже кілька разів продавали. Хто зараз є його власником, він не знає. „Сюди приїжджали іноземці, дивилися, але казали, що дуже дорого. Хотіли купити землю, збудувати тут мотель чи ще щось...”

Палац на руїнах

Ліричний відступ закінчився. ФК „Карпати” планує зробити спорткомплекс „Спартак” справжньою прикрасою створеного відкритого акціонерного товариства „Народна команда ФК „Карпати”. Для чого? Відповідь проста: для того, аби заробляти гроші. А як же інакше? Якщо клуб будуватиме лише стадіони та спортивні майданчики, то незабаром стане банкротом. „Петро Димінський – не може бути вічно дійною коровою”, – влучно сказав генеральний директор „Карпат” Олександр Єфремов. І справді: якщо уболівальники хочуть зручно сидіти на стадіоні і спостерігати за грою класних виконавців, то повинні зрозуміти, що клуб на це витрачає величезні кошти. А де їх взяти? На одному лише футболі в Україні наразі особливо не розбагатієш. Тому і є бажання збудувати на базі „Спартака” спортивно-розважальний комплекс. Звісно, приносити прибутки така споруда почне не відразу. Спочатку потрібно заплатити за вивезення руїн та сміття, потім зрівняти усе з землею і почати будувати дитячі майданчики, басейни, кінотеатри тощо.

Слід „Беркута”

Останній власник „Спартака”, за деякою інформацією... „Беркут”. Перед тим спорткомплекс належав обласній міліції. Правоохоронці тут тренувалися, але з часом усе почало гнити, а грошей на реставрацію у людей в погонах не було. Можливо, комусь із владних структур навіть було вигідно, аби така земля занепала, зменшилася її вартість. Тоді можна було б викупити її за безцінь (а це у нас практикується на „відмінно”!), а згодом продати за великі гроші.

За деталями Інформаційний центр ФК „Карпати” звернувся до людини, яка опікувалася „Спартаком”, коли працювала у правоохоронних органах. Своє прізвище екс-міліціонер назвати відмовився, а от інформацією охоче поділився: „Справді, в 2004 році обласна рада передала „Спартак” в управління міліції. Але деякі „ініціативні” депутати міської ради обурилися: мовляв, як же можна це передавати міліції? Згодом виявилося, що будівлі на території належать обласній раді, а сама земля - міській. Зараз там просто жахливо перебувати. З цим треба щось робити – міліція не має грошей, аби заправити бензином чергові машини, що вже говорити про відбудову цілого спорткомплексу? Я знаю, що „Карпати” планують його реконструювати. Як на мене, це хороша ідея. Треба, щоб там щось робили, щоб воно не розвалювалося. Також мені відомо, що на цю ділянку поклав око губернатор Львівщини Петро Олійник. Він має певну мету, але її не розголошує...”

Сам не гам...

Зрозуміло одне - справа зі „Спартаком” дуже заплутана, якщо не тупикова. Земля належить місту, розвалені будівлі – області. Можна не сумніватися, що й одні, й інші бажають, щоб „Спартак” належав саме їм. Але для чого? Щоб продовжував гнити? Чому ніхто з власників не візьметься за його відбудову? Невже народними обранцями і надалі керує гасло „Сам не гам й іншому не дам”?

Депутати львівської міської ради Юрій Кардашевський та Маркіян Лопачак розповіли, що зараз збираються усі дані про „Спартак”, і у вівторок, 3 жовтня, у міській раді мала би вирішуватися його подальша доля. Але це питання не потрапило до порядку денного, тож його перенесли на невизначений термін. Інший міський депутат Юрій Кужелюк розповів, що передати таку велику територію дуже непросто: „Обласна рада хотіла комусь продати „Спартак”, міські депутати виступили проти цього. Повинна бути спеціальна комісія, аби вивчити це питання. Там має бути спортивно-оздоровчий комплекс для львів’ян. Не лишень для багатих, а такий, щоб будь-який львів’янин міг прийти і там відпочити. Якщо знайдемо інвестора, який візьметься за це – не будемо проти передачі ділянки. Якщо за це будівництво візьметься футбольний клуб „Карпати” – вперед, не матимемо заперечень.”

Не варто забувати, що залучення спортивного комплексу „Спартак” до ВАТ „Народна команда ФК „Карпати” буде вигідною як для міської, так і для обласної влади, адже вони також входитимуть до акціонерного товариства. Отже, й прибутки від діяльності спортивно-розважального комплексу місто та область отримуватимуть на паритетних засадах. Залишилась „дрібничка” - щоб усі, від кого залежить доля наразі занедбаного „Спартака”, це зрозуміли.

…Я вже хотів повертатися, коли почув, як молода жінка когось кличе. Підійшовши ближче, побачив, що мама шукає свого сина: «Не сидиться йому вдома! Вічно з хлопцями по тих руїнах бігає. Ми з чоловіком його туди не пускаємо, але хіба ж втримаєш? Знаєте, мені страшно за дитину, мало хто тут промишляє?! Ще жодного разу не бачила, щоб міліція сюди заходила. Тут болота, ще впаде, втопиться. Скільки вже його просила, карала, нічого не допомагає – до цього місця у районі підлітків тягне як магнітом!».

Станіслав Лемешко

Петро Димінський, Почесний президент ФК „Карпати”

Якщо ми створимо ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”, то від цього виграють і місто, і область. У мене є інформація, що землю, на якій розташовано спорткомплекс „Спартак”, хотіли за безцінь продати і на цьому заробити. Причому продати не українським, а російським інвесторам - як „Сільмаш”. Тому, перш за все, комісія міської і обласної ради має накласти мораторій на продаж цього об’єкту. На його місці необхідно відтворити те, що там було, тобто спортивно-оздоровчий центр. ФК „Карпати” хоче і може зробити це - побудувати комплекс з басейном, розважальним центром, аби він прикрашав Львів.

02 Жовтня 2006

Схожі новини
Спонсори