Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Справа легіонерів. Донецький 'Металург' вимагає повернути гроші

„Металург” (Д) вимагає від ФФУ повернути 1 733 530 гривень. В українському футболі назріває скандал

Враховуючи той факт, що Федерація футболу України офіційно протягом двох тижнів не відповідає на наш запит, «Металург» оприлюднює відкритий лист, щоб не лише вболівальники, але й спортивна громадськість країни ознайомилась із ситуацією, що склалася в українському футболі. Ми хочемо довести, що гроші, які скеровуються на рахунок ФФУ за запрошення легіонерів, є нелегітимними: йдуть невідомо куди і невідомо на що.

Починаючи з сезону 2004/2005 рр. Регламент змагань серед професійних клубів України містить норму, згідно з якою за кожного футболіста-легіонера, прізвище якого вперше внесено в заявковий лист, клуб зобов’язаний до заявки перерахувати внесок у сумі 15 000 у.о. В регламенті сезону 2006/2007 рр. така норма передбачена в п. 13 ст. 9.

За період дії цієї норми ФК «Металург» здійснив оплату на рахунок ФФУ на загальну суму 1 733 530 грн. Якщо врахувати ті виплати, які здійснили інші футбольні клуби України, згідно з цією нормою, то неважко здогадатись, що йдеться про гроші у значних розмірах. При цьому, цільовим призначенням такого внеску, згідно з регламентом, є цілком благородна мета - «Розвиток дитячо-юнацького футболу». ФК «Металург» вітає і всіляко підтримує такі цілі. Більше того, клуб самостійно підтримує і розвиває дитячо-юнацький футбол у Донецьку та області.

Тим не менше, поряд з нормою про внесок за заявку футболіста-легіонера Регламентом запроваджено обмеження, згідно з яким одночасно на полі може перебувати не більше восьми футболістів-легіонерів. Існування такого обмеження резонно ставить під сумнів обґрунтованість грошового внеску за заявку футболіста-легіонера. Більше того, по суті можна казати про існування подвійної «штрафної санкції» за заявку легіонерів: 1) обмеження кількості на полі; 2) оплата грошового внеску. Таке становище речей суперечить не лише законодавству України, яке не припускає подвійні стягнення за одну і ту ж дію, але й міжнародному законодавству.

Відомо, що світова футбольна спільнота проповідує рівність між собою і перед законом громадян незалежно від іхньої національності. Конституцією України прямо передбачено, що не може бути привілеїв або обмежень за ознаками раси, кольору шкіри та інших ознаках (ст. 24). Іноземці й особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самим правами і свободами, а також несуть такі ж обов’язки, як і громадяни України (ст. 25). Виникає питання: яке законодавство України або у світі регламентує й обґрунтовує обмеження прав футболістів-легіонерів шляхом оплати додаткового внеску за їхню заявку? Фактично ж футболісти з громадянством України перебувають у привілейованому становищі щодо легіонерів. Будь-яка міжнародна футбольна або судова інстанція однозначно визнає порушення прав футболістів-легіонерів в Україні.

ФК «Металург» наполягає на поверненні суми у розмірі 1 733 530 грн., перерахованих клубом за заявку футболістів-легіонерів, як необґрунтовано отримані кошти, а також скасувати норму регламенту, що передбачає внесок за заявку футболіста-легіонера. У разі незадоволення вимог ФК «Металург» залишає за собою право звернутися до міжнародних футбольних і судових органів за захистом своїх законних прав й інтересів, а також прав футболістов-легіонерів.

З повагою, генеральний директор Є.А. Гайдук

02 Жовтня 2006

Схожі новини
Спонсори