Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Відкритий лист

Бюро Об’єднання футбольних клубів
«Професіональна футбольна ліга України»

Шановні панове!

У відносинах з представниками ЗМІ ФК «Карпати» послуговується загальноприйнятими у світі правилами, нормами та законодавством України. Одна з головних норм співробітництва клубу і ЗМІ – організація і узаконення стосунків методом проведення акредитації на матчі команди «Карпати» та заходи, що відбуваються під егідою клубу. Акредитувати чи відмовити в акредитації тому чи іншому засобу масової інформації – це виключне право клубу, і ніхто жодним чином не може його редагувати або ставити під сумнів. Головний документ, яким ФК «Карпати» керується у стосунках з представниками ЗМІ, є узгоджені і загальноприйняті „Правила акредитації представників ЗМІ на матчі команди «Карпати» (Львів) та заходи, що проводяться під егідою ФК «Карпати».

ТзОВ «Спорт Медіа Лайн», що є виробником програми „Гол”, не звертався до ПП «Карпати Спорт Маркетинг» з проханням отримати акредитацію представників ЗМІ на перше коло 16-го Чемпіонату України з футболу, яку проводив маркетинговий партнер клубу «Карпати Спорт Маркетинг» у період з 6 по 23 липня 2006 року. Повідомлення про початок акредитації та її порядок були надіслані усім ЗМІ, а також розміщені на офіційному веб-сайті клубу. «Карпати Спорт Маркетинг» здійснив акредитацію на домашні матчі команди «Карпати» 45 журналістів, які вчасно подали заявки. Ні в цей, ані в інший періоди від ТзОВ «Спорт Медіа Лайн» не надходило жодних заявок з проханням про акредитацію, тож представники цієї структури відповідно не отримали права на здійснення репортерської зйомки матчів та заходів ФК «Карпати». 23 вересня ТзОВ «Спорт Медіа Лайн» у пожежному режимі попросив надати акредитацію «спеціальним кореспондентам» В. Гливінському та В. Крутикову, але особи з такими прізвищами з приводу акредитації до клубу не зверталися.

Футбольний клуб «Карпати», попри абсолютно некоректні і безглузді висловлювання, що пролунали в останніх випусках на адресу клубу, не створювали перешкод у роботі програми «Гол». Ми навіть пропонували п. Гливинському вибачитись перед клубом, який неодноразово своїми діями доводив абсолютну приязність до авторів програми. Замість цього ми отримали чергову купу бруду. Своїми діями «Гол» порушує норми журналістської і загальнолюдської етики. Чого лише вартий вислів «піжони», що пролунав з вуст пана Гливинського у програмі від 24 вересня в огляді виступів клубів вищої ліги в 1/16 фіналу Кубка України. Це не лише образа великої групи людей, а й образа і зневага ідеї і принципів розіграшу національного Кубка.

В наступному випуску, від 01.10.2006 р., п. Гливинський пішов ще далі, назвавши дії клубу щодо ненадання акредитації, цитуємо, «ще одним проявом корупції»(??!!).
Дивує безкарність, з якою ТзОВ «Спорт Медіа Лайн», використовуючи загальнонаціональний медіа-ресурс, паплюжить клуб, який не тільки є членом Об’єднання, а й одним з його фундаторів. Заяви та дії ТзОВ «Спорт Медіа Лайн» суперечать Законам України «Про інформацію», «Про засоби масової інформації», «Про власність», Цивільному Кодексу України.

А в останньому числі «Спорт-Експресу» в Україні» він, наводячи безглузді і не виважені у юридичному сенсі доводи, виносить вердикт: ФК «Карпати» стоїть на заваді свободи слова в Україні («Спорт-Експрес в Україні», № 169 (641) від 02.10.06). Напевно цим він хоче вплинути, а скоріше, «підказати» бюро ПФЛ, можливе рішення. Після всього цього виникає просте запитання: чому так багато уваги привертає до своєї персони ця людина? Можливо тому, що рейтинг програми останнім часом різко падає, а нових ідей немає? А можливо це взагалі чиєсь брудне замовлення?

Вважаємо, що з боку керівництва ТзОВ «Спорт Медіа Лайн» крім навали брудного піару, у грубій формі нагнітається ще й громадська думка. Якщо це метод популяризації програми, то це їх право, але чому об’єктом наруги обрані «Карпати», команда яка досить цікаво і пристойно розвивається.

Якщо наші аргументи не будуть прийняті до уваги при розгляді питання, ми залишаємо за собою право звернутись до судів загальної юрисдикції щодо захисту своїх законних прав.

Ми з великою повагою ставимось до Бюро, як до найвищого керівного органу професійного футболу, але не можемо бути присутніми на засіданні 03.10.06 р. тому, що в цей день маємо важливі клубні справи у Львові.

Також вважаємо за необхідне нагадати, що вимагаючи суворого виконання регламентних норм від клубів, ПФЛ, користуючись своїм правом, повинна вимагати подібного і від інших учасників футбольного дійства.

Ще раз наголошуємо, що у стосунках зі всіма без винятку ЗМІ, ФК «Карпати» стоїть на засадах прозорості, толерантності та взаємоповаги і будує свою поведінку виключно згідно із встановленими і погодженими правилами і нормами.

Генеральний директор
ТзОВ «КПФ «Карпати» О.А. Єфремов

03 Жовтня 2006

Схожі новини
Спонсори