Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Петро Димінський: „Не можуть у футболі переплітатися інтереси всіх, окрім самих клубів”

- ПФЛ прийняла рішення оштрафувати „Карпати”. Чи мала вона право на це?

- ПФЛ не може бути суддею. І приймати рішення про штрафи, що не стосуються питань, виписаних у регламенті, ПФЛ не може. 24 жовтня на засіданні зберуться власники усіх клубів вищої ліги, де будуть розглянуті усі питання, зокрема, щодо напрямів робіт, що ними повинна займатися ПФЛ. А штраф ми платити не будемо, це точно.

- Чи будете Ви на цій зустрічі наполягати на створенні прем’єр-ліги?

- Безумовно, настав час змін. Те, на чому „Карпати” наголошували протягом чотирьох років, сприймалося з нерозумінням, помилково вважалося „інформаційною війною проти Суркіса”. Але тепер ініціатором зібрання власників клубів виступив донецький „Металург”. Я говорив з керівниками „Металурга” та інших клубів. Не може бути футбол таким, де переплітаються інтереси всіх, окрім самих клубів. Якщо професійні клуби створили ПФЛ і за свої кошти утримують її, то вона повинна займатися суто футбольними справами. Якщо вона своїми діями не влаштовує когось з керівників клубів, ми ставитимемо питання щодо реорганізації цієї структури, тобто створення прем’єр-ліги на кшталт російської. Треба розмежувати функції ПФЛ і ФФУ. Бо наразі ці дві організації практично симбіозні. Що в Бюро ПФЛ роблять декілька членів ФФУ? Чому судді підпорядковані ФФУ, якщо обслуговують матчі клубів, які входять до ПФЛ?

- Яким чином мали б регулюватися суперечки між клубами?

- Регулювати їх повинна демократична організація такого зразка: ми, власники, є спостережною радою, а менеджмент для обслуговування українського професійного футболу наймемо. Організація перед нами звітуватиме. Якщо виникатимуть спірні питання, то рішення прийматиме більшість ¾ голосів. Можливо, у кожного з членів наглядової ради буде право вето. Голосування щодо спірних питань, мабуть, варто проводити в таємному режимі. Серед ключових моментів вважаю затвердження календаря чемпіонату, потрібність чи непотрібність Кубка України в такому стані, в якому він є зараз. І найголовніше: чи будуть наші клуби не такими збитковими, як зараз? Якщо будуть, гадаю, альтруїстів в українському футболі залишиться небагато. Теми, які виноситимуться на обговорення, повинні стосуватися того, що насамперед цікавить уболівальника: трансляції матчів, обслуговування поєдинків чемпіонату, як зробити наш футбол видовищним.

- Якими Ви в такому разі бачите функції Федерації футболу України?

- ФФУ має опікуватись розвитком футболу в регіонах, дитячо-юнацьким футболом. Федерація не повинна мати відношення до професійного футболу. Збірна України ставить перед собою високі завдання. Порівняємо футбол України і Англії. В Англії викупили права на трансляції матчів тамтешньої прем’єр-ліги за 2 мільярди доларів. А футбольний клуб в Україні, віддавши права на трансляцію організації, що є партнером ПФЛ, може заробити на цьому щонайбільше 150 тисяч доларів. Хоча збірні цих двох країн ставлять практично однакові завдання. Так бути не може - настав час великих змін.

- Наскільки зараз для українського футболу є потрібною ПФЛ?

- ПФЛ створювали під окремі клуби. Чому „Динамо” і „Шахтар” не перетинаються між собою до фіналу Кубка України? Чи взяти переноси матчів за участю цих клубів в чемпіонаті, бо вони грають в єврокубках. Італія, Англія, Німеччина, Іспанія: у цих країнах участь в єврокубках - твоя особиста справа. У провідних футбольних країнах на першому місці завжди стоїть чемпіонат, щодо жодних переносів там навіть питання не піднімаються.

- Чому вже вкотре переноситься зустріч власників клубів?

- Справді, ми вже втретє домовляємося про неї. Власники деяких клубів не могли приїхати в затверджений день, оскільки мали приватні справи. Чи відбудеться зустріч, запланована на 24 жовтня, побачимо. Донецький „Металург” зробив поштовх до цього засідання: написав листа в ПФЛ та ФФУ про корупцію в українському футболі.

- З’явилася інформація, що ФК „Карпати” перейде на принципово нову співпрацю з мас-медіа...

- Згідно з регламентом, ми повинні надавати акредитованим журналістам право доступу до гравців та тренерів. Буде правильним зробити переакредитацію представників ЗМІ шляхом переукладання контрактів. Чому ми маємо надавати послуги безкоштовно тим медіа, власниками яких є мільярдери? Якщо інформація щодо „Карпат” є для них цікавою – будь ласка, платіть за це гроші, як і за будь-який інший продукт. Така модель співпраці з медіа існує в багатьох країнах Європи, треба впроваджувати її і в Україні.

Інформаційний центр ФК "Карпати"

07 Жовтня 2006

Схожі новини
Спонсори