Коли Італія не може забити, їй допомагає суддя....

Збірна України у своєму другому матчі у відборі до Євро-2008 програла команді Італії з рахунком 0:2. Ця поразка не стала несподіванкою, але з нинішньою Італією і до того ж з чемпіонами світу можна грати і навіть не програвати. Українці програли, але не втратили обличчя, хоча від цього не менш образливо. Італія мала не так багато моментів, але забила двічі.
Блохін, після несподіваного вірусу, який влучив у Шевченка, травми Гусіна, Реброва та Ващука, виставив цілком прогнозований склад на гру. Єдиною несподіванкою стала появі в старті Назаренка, який так і не виправдав довіри Блохіна і на початку другого тайму був замінений на Калініченка.

Вже на п`ятій хвилині матчу українці завдали перший удар в площину воріт господарів. Удар Шелаєва прийняв на себе захисник, а повторний постріл Тимощука з метрів 24 взяв Буффон. За хвилину синьо-жовті могли навіть забити. Воробей з лінії штрафного прострілив на Гусєва і той з метрів семи вдарив, але на місці Буффон, який перевів м`яч на кутовий.

У цілому в першому таймі йшла цілком рівна гра і зірки нападу "Скуадри Адззури" Тоні та Дель П`єро залишалися без моментів і загубилися в опіці Русола та Єзерського.

Більшість атак італійців проходили лівим флангом, де Несмачний постійно не встигав за Якінтою та Пірло і фолив, що призводило до не надто приємних стандартів.

Перша небезпека біля воріт Шовковського зафіксована на 30 хвилині, коли після подачі Якінти бив прицільно головою Де Россі і Шовковський виручив команду. На 37 хвилині після рикошету помилився Русол і Тоні з лінії штрафного майданчика пробив над поперечиною.

У відповідь українці відповіли ударом здалеку Тимощука, але він виявився для Буффона тренувальним.

За хвилин 10 до закінчення гри українська збірна розпочала грати на нічию, яку так бажав Блохін і це була помилка.

У другому таймі італійці заграли більш активно і двічі на ударній позиції був Якінта. Спочатку італієць ледве не скористався помилкою в штрафній Несмачного, але в його удар не вийшов, а за кілька хвилин Якінта з розвороту з 12 метрів цілив у 9 воріт у Шовковський знову рятує команду.

На 64 хвилині Калініченко, який вийшов на заміну замість Назаренка загострив гру і зі штрафного закручував м`яч у кут воріт і Буффон, не без проблем перевів на кутовий. Удар Воронін з метрів 26 Буффон взяв надійно.

70 хвилина стала бенефісом італійців і головного судді гри грека Кіроса Вассараса. У боротьбі із Тоні Русол у штрафній ледве доторкнувся до форварда збірної Італії і той впав. Вассарас вказав на 11 метрів без роздумів, хоча варто було подумати, а з пенальті Масімо Оддо холоднокровно переграв Шовковського, відправивши м`яч у правий верхній від голкіпера кут воріт - 1:0.

Після пропущеного голу при цілком рівній грі українці за вісім хвилин отримали другий гол у свої ворота. Дві Натале з лівого флангу навісив на Тоні, який виявився за спинам Шершуна і Русола і ударом з ходу з метрів 14 майстерно пробив у верхній кут воріт Шовковського - 2:0.

У збірній України загострив гру Мілевський, який вийшов замість Вороб`я. Здається, що Блохін в цій заміні прогадав, а вірніше у часі. Мілевського варто було випускати раніше, як міняти Гусєва, який вже з хвилини 60 виглядав втомленим.

За весь цей час Мілевський жодного разу не пробив по воротах, але двічі змушував фолити на собі захисників поблизу штрафної, але стандарти у виконанні Калініченка вже не носили такої небезпеки для Буффона.

На 82 хвилині рахунок міг стати і 3:0, але удар Тоні після пасу ді Натале з верхнього кута парирував Шовковський.

Три хвилини, що додав суддя до основного часу пройшли в атаках українців, які не здавалися, але так і не забили.

Поразка від Італії не стала чимось сенсаційним, а ось втрата очок у грі з Шотландією в майбутню середу в Києві буде не бажаною, зважаючи, що британці лідирують в нашій групі.

Італія - УКРАЇНА - 2:0

Голи: Оддо 70 - з пенальті, Тоні 78

Україна: Шовковський, Несмачний, Шершун, Тимощук, Єзерський, Русол, Шелаєв, Гусєв, Воронін, Воробей (Мілевський 73), Назаренко (Калініченко 59).
Запасні: Шуст, Рикун, Мілевський, Кучер, Калініченко, Гай, Свідерський.

Італія: Буффон, Дзамбротта, Каннаваро, Матерации, Оддо, Гатузо, Пірло, Де Россі, Якінта (Каморанезі 76), Тоні, Дель Пьєро (Ді Натале 62).
Запасні: Камноранезі, Неста, Індзагі (Тоні 85).

Попередження: Воронін, Шершун, Єзерський - Гаттузо.