Шотландія схилилася перед натиском України

Збірна України у своєму третьому матчі відбору до Євро-2008 в Києві з рахунком 2:0 перемогла фаворита групи В - збірну Шотландії. Шотландці не приховували, що приїхали до столиці України мінімум за очком, але поїдуть легко і не дуже весело з пустим багажем пунктів. Як і обіцяв Блохін перед грою з шотландцями, матч буде важким і українцям доведеться потерпіти, щобвибороти необхідний результат. Терпіти довелося і футболістам і 70 тисячам вболівальників до 60 хвилини, коли влетів перший гол у ворота гостей.

У порівнянні з матчем проти італійців Блохін зробив кілька змін в складі і не прогадав. Замість дискваліфікованого Єзерського правий фланг захисту був відданий Свидерському. Гравець "Шахтаря" зробив чимало технічних помилок, але саме його передача на Шевченка допомогла форварду "Челсі" заробити пенальті. Замість Шершуна Блохіна випустив ще одного гравця "Шахаря" - Кучера і знову не помилився. Кучер не тільки успішно боровся із захисниками суперника на другому поверсі, але й активно підключався до атаки і один з його рейдів у штрафну шотландців завершився голом у ворота гостей.

Замість Назаренка Блохін випустив Калініченка і знову 100% влучання в ціль Півзахисник московського "Спартака" був активним, чіплявся за м`яч і відпрацьовував в захисті.

Не менш влучно "стріляв" цього вечора Блохін і замінами. Вихід на поле Воробея та Мілевського додав активності та гостроти попереду, а постійні викрутаси Артема та паси п`ятою здорово нервували захист підопічних Сміта.

Ще один дифірамб для Блохіна. Цього вечора головний тренер збірної України повністю переграв свого візаві Вольтера Сміта. Шотландці, які стояли в захисті двома лініями, перша з яких нараховувала чотири гравці, а друга п`ять з одним Міллером попереду, схоже, не були готові до того, що українці вдома будуть грати настільки спокійно, не рвучись особливо вперед.

І гравці збірної України повністю справилися з установкою на гру тренера, не поспішаючи та, подовгу розіграючи м`яч. У цій грі українці практично повністю позбулися банальних навісів і намагалися грати в дрібний пас. У більш технічних це виходило, іншим довелося пройти весь процес роботи над помилками.

Втім, перший тайм змусив українських вболівальників похвилюватися. Інколи неквапливість "синьо-жовтих" особливо дратувала, але всі вірили в кінцевий результат. На четвертій хвилині комбінація в штрафному шотландців Шевченко-Гусєв завершилася ударом останнього і м`яч летить на кутовий після рикошету від ноги захисника.

Перший удар в площину воріт Шотландії завдав ударом головою Калініченко, але не сильно і прямо в руки голкіперу.

У відповідь українці пропустили небезпечний контрвипад, коли після помилки Несмачного Флетчер увійшов у штрафну і не зміг віддати точний пас на Міллера, який перебував на самотності у трьох метрах від Шовковського. Втім, цей момент був одним із не багатьох, які створили гості біля воріт збірної України. Причому ударів в площину воріт Шовковського був лише один за весь матч...

У першому таймі не пішла гра у Шевченка. Капітан збірної часто помилявся, не міг зачепитися за м`яч і просто віддати точний пас і все це нагадувало його гру в "Челсі", аде лише в першій частині гри.

На 21 хвилині перший стандарт біля воріт Шотландії Шевченко пробиває і влучає в стінку. У наступних атаках синьо-жовтих небезпека біля воріт Гордона зростає. Свидерський навісив і Калініченко наносить сильний удар головою - м`яч летить над поперечиною.

Ще один момент біля воріт Шотландії закінчився ударом Шевченка, що вийшов пасом на Вороніна, який не влучив по м`ячу.

Під за навіс першого тайму шотландці притислися до своїх воріт і Україна пішла на більш відвертий штурм. Після подачі кутового у воротарському майданчику гостів метушня і Свидерський з двох метрів пробив не сильно і прямо в руки Гордону. На 33 хвилині на активному Вороніні порушують правила і Тимощук низом з 23 метрів виконує штрафний і його ударом приходиться в стінку.

39 хвилини запам'яталася рейдом по штрафній збірної Шотландії Вороніна, який з кута воротарського майданчика пробивав у ближній від голкіпера кут і Гордон виручив свою команду.

Як зазначив на післяматчевій прес-конференції Олег Блохін у перерві в нього з футболістами відбулася жорстка розмова і це принесло результат в другому таймі.

Воронін на початку другої 45 хвилинки прострілив у воротарський майданчик на Шевченка і той майстерно проштовхував м`яч повз воротаря, але в результаті лише штанга.

Ще один пас Шевченка у штрафну Шотландії намагалися замкнути Воронін, Свидерський та Калініченко, але жоден не влучив по м`ячу.

На 54 хвилині Калініченко зі штрафного закручує м`яч над поперечиною, а удар Несмачного з ходу, який прямував у верхній кут воріт Гордона, головою переправив на кутовий Уейк.

На 60 хвилині Україна забила такий довгоочікуваний гол. Шевченко пострілює у штрафну і м`яч від Свидерського відлітає до Кучера, який ударом в один дотик пробиває у нижній кут і 1:0.

За п`ять хвилин Шотландія могла відігратися. Міллер практично з нульового кута пробивав по воротах і Шовковський цей удар проігнорував, а м'яч, пролетівши повз воротаря вдарився в штангу воріт...

Мілевський, який щойно вийшов на заміну відразу взявся набридати захисту "скоттів". На 67 хвилині форвард "Динамо" на шляху до штрафної обіграв трьох захисників і доволі картинно впав в зоні 11-метрового, але шведський суддя Ханссон пенальті не дав.

На 72 хвилині йокнуло серце в мільйонів українських вболівальників. Колдуелл з лівого флангу навісив на Міллера, який ударом головою підрізав м`яч, але не влучив навіть у ворота з 5 метрів.

Далі на полі виникла 10 хвилинка гри без моментів, яку порушив Шевченко. Шевченко з Вороніним пішли у відрив на двох захисників шотландців і форвард "Челсі" замість пасу на гравця "Байера", який виводив Вороніна сам на сам з воротарем, вирішив сам обіграти Пресслі, а той сфолив на українцю і отримав червону картку, оскільки суддя розцінив цей момент як фол останньої надії.

Потім буле ще одна 5-хвилинка Шевченка у другому таймі. Спочатку його удар зі штрафного не без проблем бере Гордон. На 88 хвилині Свидерський навішує у штрафну і Шевченко намагається на старті випередити Нейлссона і той хапає українця за футболу, Шевченко падає, а в результаті пенальті. Вирок судді виконує сам постраждалий, який пробиває практично по центру воріт, але цього досить, щоб Україна повела в рахунку 2:0.

У додані арбітром 3 хвилини українські футболісти відверто катали м`яч і догравали гру, подумуючи про перерву в іграх за збірну до весни майбутнього року.

Україна - Шотландія - 2:0

Голи: Кучер 60, Шевченко - з пенальті 89

Україна: Шовковський, Свидерський, Русол, Кучер, Несмачний, Тимощук, Шелаєв, Гусєв (Мілевський, 61), Калиниченко (Воробей 76), Воронін (Шершун, 90+1) - Шевченко

Шотландія: Гордон, Колдуелл, Уейр, Пресслі, Г. Александер, Фергюссон, Флетчер, Хартлі, Нейлссон (Макманус, 89), Макфадден (Бойд, 73), Міллер

Попередження: Макфадден, Флетчер, Кучер, Нейлссон.

Вилучення: Пресслі, 85.

Джерело: champion.com.ua