fbpx

Олег Кононов: «Багато футболістів не купуватимемо»

Олег Кононов на початку цього тижня продовжив із львівськими «Карпатами» контракт ще на три роки. Фахівець сподівається, що наступний етап його кар’єри у Львові буде ще більш продуктивним, аніж перший. Для того, аби покращити командні результати, Кононову не потрібна армія новобранців.

– Після продовження із «Карпатами» контракту на три роки, ви заявили що це для вас новий виклик. Що мали на увазі?
– Я сказав не новий виклик, а новий етап в тренерській кар’єрі. Перший етап тривав три роки. Зараз я продовжив контракт ще на три роки, це новий етап. Він, сподіваюся, буде продуктивним, команда буде прогресувати і показувати результат.

– Що повинні досягнути «Карпати» щоби через три роки ви сказали, що ваша команда насправді цей етап провела продуктивно?
– Звісно, ми повинні постійно удосконалюватися. Повинні покращувати роботу у пошуку молодих й талановитих гравців. Прогресувати повинні усі ланки, починаючи від нашої дитячої школи і закінчуючи першою командою. Необхідно намагатися удосконалити селекційну службу.

– Другий рік поспіль «Карпати» гратимуть в Лізі Європи. Як гадаєте, торішній досвід показав, що ваша команда для кращих виступів повинна конче підсилюватися?
– В першу чергу торішній досвід показав, що ми повинні підсилювати саму гру. Я вважаю, що ми повинні шукати підсилення в середині клубу. Йдеться про покращення тренувального процесу, відновлення футболістів і, звісно, самої гри. Потрібно враховувати помилки, аналізувати їх і не допускати їх повторення. По-друге, нам, звісно, потрібно деякі позиції підсилювати.

– Ви вважаєте, що ваші підопічні ще не досягнули свого максимального рівня?
– Вважаю, що так. Дехто уже грає, так би мовити, на межі своїх можливостей. Але достатньо багато футболістів, як на мене, ще не показали свого максимуму.

– Які позиції пріоритетні у трансферній кампанії?
– Пріоритетними у трансферній роботі є лінія нападу та захисту.

– Суттєво зміниться влітку обличчя «Карпат»? Багато футболістів збираєтеся придбати?
– Навряд чи багато. Але конкретної відповіді на ваше питання дати не можу. Робота у цьому напрямку тільки розпочалася. Скільки буде придбань побачимо перед початком чемпіонату.

– Українських футболістів і надалі складніше придбати, чим іноземців?
– Так… Якщо у мене з’являються кандидатури українських футболістів, то вони або багато коштують, або взагалі не продаються.

– Завершальний тренувальний збір ваша команда проводитиме в Австрії. При відборі спаринг-партнерів, якими критеріями послуговуєтеся?
– Критерії прості. Хочемо спарингувати із командами, які у своїх чемпіонатах реально борються за призові місця і грають в Лізі чемпіонів або Лізі Європи.

– За місяць важко команду підготувати до нового сезону?
– Важко, але усі команди перебувають в однакових умовах. Тому на брак часу нарікати не буду.

– А кадрові втрати в «Карпат» можуть бути? Хтось може покинути команду?
– Може, пропозиції є в багатьох хлопців. Є певні позиції, футболісти, яких ми можемо віддавати в оренду. Усе залежить від того, чи будуть у нас на ті позиції достойні кандидати.

– Коли весною я у вас запитував про адаптацію іноземців, ви сказали, що їм потрібен час. Уже усі легіонери освоїлися у команді?
– Мені важко говорити про те, що усі іноземці уже адаптувалися. Практика свідчить, що цей процес може тривати рік, а то і півтора. Головне, терпіння, надія і віра в те, що ці футболісти приноситимуть «Карпатам» результат.

– На наступний сезон для «Карпат» п’яте місце в Прем’єр-лізі є завданням-мінімум?
– Так, це завдання-мінімум.

– А яке завдання-максимум?
(Сміється) Побачимо…

Джерело: «Футбол 24»
Фото: © ФК «Карпати»