Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

„Школяр” виживання

Інформаційний центр ФК „Карпати” продовжує серію репортажів про стан об’єктів, що мали б увійти до ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”. Наступний з них – стадіон „Школяр”.

Під самим Личаківським цвинтарем розташовані три футбольні поля, на яких тренуються діти зі СДЮШОР-4. Неслухняний м’яч раз-по-раз перелітає через кам’яну стіну і тривожить мертвий спокій старих могил. Перелізти через стіну важко, тож дітлахам доводиться обходити її і йти ще сотню метрів через гробівці. Нарешті м’яч на полі. Можна продовжувати гру...

Футбольні баталії закінчилися. Брудні та мокрі діти прямують до роздягалень, а радше до того, що від них залишилося. Світла у душових немає. Добре, що хоч холодна вода є. Поряд розташована нова сауна. Там зроблений ремонт, там тепло і затишно. Тим часом діти миються буквально за стіною - в сирому приміщенні, де павуки облюбували кутки на стелях. Ті, кому страшно заходити у „катакомби” (так тут називають роздягальні – Авт.), миється на вулиці у заржавілій раковині.

Суперники господарів поля неохоче грають на „Школярі”. Гравець команди „Водоканал”, що виступає в дитячо-юнацькій футбольній лізі Львівської області, Михайло Смачило розповідає: „На верхньому полі замість трави – земля. Пилюка летить в очі, нічого не видно. Сітки на ворота ставлять не завжди. Зайти в туалет страшно – там смердить так, що не допоможе навіть протигаз. У роздягальнях брудно і холодно. Я мився на дворі, в раковині, але який ефект від такого „миття”?”

Непідписана угода

„Сама база там непогана, - каже тренер однієї з дитячих команд, що деколи грають на цьому стадіоні, - але стан поля просто жахливий. Хоча тепер вони хоч трохи почали займатися полем, траву засіяли... Навколо поля немає сіток, м’ячі вилітають на проїжджу частину, все поржавіло, поламалося. Роздягальні є, але вони занадто малі, щоб вмістити туди усю команду. Якби цю базу привести до ладу, вона могла б стати однією з найкращих у Львові.”.
Посаду директора СДЮШОР-4 обіймає Роман Риф’як. Кілька років тому він намагався „прив’язати” школу до „Карпат”, але через небажання тодішнього гендиректора клубу Михайла Практики „бавитися” з дітьми, угоди про співпрацю підписано не було. Довелося шукати „притулку” у стрийській „Скалі”. Нещодавно ця команда перестала існувати. „Наша школа підпорядковується управлінню освіти Львівської міської ради, - каже Роман Риф’як. - Школа була заснована в 1985 році, а теперішній стадіон „Школяр” називався тоді „Піонер”. Ми існували завдяки управліню освіти, воно хоч щось нам давало. Згодом ми підписали угоду зі стрийською „Скалою”. Коли спадкоємцем цієї команди став новостворений ФК „Львів”, президент цього клубу Юрій Кіндзерський запропонував нам продовжити угоду. Ми погодилися. ФК „Львів” виділяє нам кошти, але скільки саме сказати не можу – це комерційна таємниця. Незабаром ми відремонтуємо роздягальні, автобус”.

„Соромно, що діти грають в умовах антисанітарії”

У школі працює чимало тренерів: Остап Савка, Богдан Грещак, Святослав Канич, Микола Дударенко, Ігор Польний, Ярослав Бундз, Ігор Шала. Вихованцями школи були відомі футболісти: Кульчицький, Козинкевич, Леськів, Різник, Стронціцький, Тимчишин. Півроку тому теперішній спортивний директор „Карпат” Юрій Дячук-Ставицький, який і сам є вихованцем цієї школи, запропонував директору СДЮШОР-4 співпрацю. „Мені було просто соромно, що діти грають в умовах повної антисанітарії. Якби школа підписала з нами угоду, ми б зайнялися їхніми полями, привели їх до ладу. Ми запропонували їм готувати дітей для карпатівської школи, найкращих з них ми б забирали до себе. Але від такої моделі співпраці, цілком прозорої та цивілізованої, керівники школи чомусь відмовилися...”

Станіслав Лемешко

Олександр Єфремов,
генеральний директор ФК „Карпати”


Стає очевидним, що міська влада розставляє акценти. Виходить, що ФК „Львів” більш популярний і перспективний клуб у місті. Що ж, вважати так - це їхнє право. Але дуже неприємно, що влада обіцяла, говорила багато чого. Тішить хіба те, що ФК „Львів” хоч дійсно щось збирається робити на „Школярі”, аби діти грали у футбол. А ось доля інших стадіонів - „Сільмаш”, ТТУ, „Кінескоп”, нижніх полів на „Україні” – досі залишається невизначеною. Не виключено, що там скоро розпочнеться будівництво. Львів небагатий на землю, а розтринькує таке багатство, як футбольні поля. Їх дуже важко зробити, у Львові тим паче. „Карпати” довели, що можуть використовувати поля за призначенням. Це „Юність”, СКА, „Прогрес”, „Україна”, тренувальна база клубу, верхні поля стадіону „Україна”, стадіон в Дублянах. Але не маємо потужної підтримки від населення. Влада ж дає стадіони в оренду на півроку, на рік, а перед цим ще й стільки ж розмірковує: віддати чи ні. У нашій школі займається 180 юних футболістів. Ще 120 дітей - в УФК. Їм треба десь тренуватися! Але влада не поспішає давати поля для наших дітей. Чому? Ми ж не говоримо, що на „Школярі”, „Прогресі” чи на „Сільмаші” збудуємо ресторан! Нехай грають діти, але дайте щось і „Карпатам”. Чому ФК „Львів” все віддають? Невже влада хоче банально здихатися переліку об’єктів, що мають увійти до ВАТ?! А потім сказати: „Хлопці, ви запізнилися, уже нічого немає...”! За 5 років Петру Димінському ніхто з влади не підставив плече, були лише обіцянки. І зараз це продовжується. „Карпати” - велике підприємство, на якому працює 380 людей. „Карпати” є платником податків, одним з найсерйозніших у Львові. „Карпати” прагнуть не існувати, а розвиватися. Влада ж нам цього не дає. Нічого, будемо існувати і без влади. Таке враження, що влада робить все, щоб „Карпати” з’їхали звідси. Буде дуже важко, але ми будемо грати на радість львів»янам.

16 Жовтня 2006

Схожі новини
Спонсори