Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

„Карпати” не гратимуть на 'Україні'

„Ви знаєте, з ким ми маємо справу?” – запитав Почесний президент „Карпат” Петро Димінський у журналістів під час прес-конференції. „Я протягом двох років намагався зробити вигідний для регіону інвестиційний проект, намагався виконати бодай один крок на зустріч людям з тих десяти, про які заявляв наш Президент. Я хотів поділитися з вами. Мені особисто це не потрібно. Якби це було мені потрібно, я б міг зробити так, щоб усі депутати міської ради принесли стадіон на руках мені додому. Але я не даю хабарів – це моя позиція.”

Незабаром, за словами Петра Димінського, розпочнеться будівництво стадіону „Прогрес” максимум на 5000 місць – через кілька років саме на ньому гратимуть „Карпати”: „Де ми гратимемо у другому колі цього чемпіонату, я не знаю. Можливо, в Тернополі, можливо, в Івано-Франківську.” За словами Петра Димінського, він з повагою ставиться до вболівальників клубу, яких назвав найкращими у світі, проте деякий час доведеться команді грати в іншому місті, оскільки умови оренди стадіону «Україна» є для клубу не тільки неприйнятними, але й принизливими.

За словами Петра Димінського, він не бажає більше співпрацювати з владою, оскільки вона не тримає свого слова: „Ми домовлялися про оренду на 49 років. Перед голосуванням мені принесли проект угоди, де попросили зменшити термін до 10 років. Я і на це погодився, але поставив умову: „Якщо ми виконуємо усі зобов’язання, термін продовжується”. Проте, Садовий поставив на голосування зовсім інший проект. Депутати проголосували за те, що віддають нам в оренду стадіон за одну гривню на рік. Окрім того вони зобов’язують мене витрачати щороку 2 мільйони гривень на розвиток дитячо-юнацького футболу, а також щороку звітуватися перед депутатами. Але в який футбол мені вкладати гроші? Нам не віддали жодного спортивного майданчика! Це не політики і не бізнесмени. Це мародери”.

Усі три пункти вчорашнього рішення міськради Петро Димінський піддав жорсткій критиці. По-перше, за його словами, 5 років – це надто малий термін, аби реалізувати інвестиційний проект згідно з генеральним планом забудови цілісного майнового комплексу стадіону «Україна». Причому цей проект потрібен, за словами Петра Димінському, не йому, а для громади міста насамперед.

По-друге, Львівська міська рада пропонує віддати в оренду лише чашу стадіону «Україна», а не цілісний майновий комплекс. «А по-третє, вони ще й вимагають, аби я щорічно звітувався перед ними, куди вкладаю тих 2 мільйони гривень, які повинні були йти на оренду стадіону, але які мають надходити на розвиток дитячо-юнацького футболу. А як я можу вкладати кошти у розвиток дитячо-юнацького футболу, якщо, по суті, немає куди вкладати? Вони ж навіть не дали нам жодного поля для дітей!», – заявив Петро Димінський.

На те, аби реалізувати інвестиційний проект цілісного майнового комплексу стадіону «Україна», за словами Петра Димінського, потрібно мінімум 200 млн доларів, причому інвестор уже є. «Скажіть, будь ласка: те, що міська влада не хоче, аби в економіку було вкладено 200 млн доларів і створено 10 тисяч робочих місць, сплачувалися мільйони гривень податків, а потім це все ще й лишилося у місті – це державницька позиція?», – заявив Петро Димінський. За його словами, в інвестиційному проекті цілісного майнового комплексу передбачено будівництво п’яти футбольних полів, в тому числі й штучного, сучасна ДЮСШ, готельний комплекс, дві автостоянки (одна з яких – підземна), рекреаційний центр.

Петро Димінський заявив, що може віддати місту клуб в безкоштовну оренду. До того ж, навіть виділяти мільйон доларів щороку як спонсорську допомогу. „Вони вважають, що я заробляю гроші на клубі? Нехай покерують ним і спробують щось заробити. Я віддам клуб, але за умови, що вони мені його повернуть в тому стані, в якому він є зараз”.

Наостанок, Петро Петрович запропонував Андрію Садовому угоду. „Мер хоче Євро-2012? Я дам йому особисто 5 мільйонів доларів, якщо Чемпіонат Європи відбудеться в Україні, і Львів зі збудованим владою стадіоном буде одним з міст-господарів першості. Якщо ні – нехай піде у відставку”.

Те, що Андрій Садовий вчора, 16 листопада, оголошував на мітингу перед вболівальниками, начебто термін оренди на 5 років пов’язаний з тим, що Львів може залишитися без матчів Євро-2012, Петро Димінський назвав некомпетентністю міського голови Львова.

Оскільки ФК «Карпати» не виступатимуть з наступного сезону у Львові, Петро Димінський повідомив, що запланована раніше купівля 7-10 нових футболістів, мабуть, не відбудеться, оскільки гравців просто нікуди запрошувати.

Інформаційний центр ФК "Карпати"

17 Листопада 2006

Схожі новини
Спонсори