Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Місто кинуло „Карпати”

Львівська міськрада відфутболила вимоги вболівальників „Карпат”

Цей тиждень запам’ятають надовго. Цього тижня міська влада відкрила своє істинне обличчя і показала, як вона „турбується” про інтереси своїх виборців. Вона показала, як „любить” „Карпати”, про що неодноразово заявляла. А про міського голову можна сказати одне: він навіки увійде в історію Львова. Такого мера не забудуть ніколи...


Мер Львова Андрій Садовий не витримав. Він таки вийшов до фанів „Карпат”, які зібралися на акцію протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”. Говорив мер не довго і, як вже усі звикли, не по темі. Він сказав, що місто сьогодні „дуже полюбило „Карпати”, бо віддало клубу стадіон в оренду аж на 5 років аж за одну гривню. „Ви ще десь бачили в Україні таку допомогу клубу”? Дивно, як швидко змінюються думки нашого мера. Кілька тижнів тому він заявляв, що оренда в розмірі 2 мільйонів гривень на рік за стадіон – найвигідніша в Україні. Тепер говорить, що ніде влада так не допомагає футболу, як у Львові...

Базар розбрату

Питання щодо оренди „України” на сесії вирішили швидко. Мабуть, сподівалися: почувши це рішення, фани розійдуться задоволеними. Утім, сама лише чаша стадіону, яку згідно з рішенням віддали „Карпатам” в оренду, не відповідає вимогам, які учасники акції протесту висували міськраді. Про верхні та нижні поля стадіону „Україна” у рішенні взагалі не йдеться. Тож пропозиції Петра Адамика, керівника фракції „Пора”, а саме - закріпити ці поля за карпатівською школою, наразі так і залишились в повітрі. Натомість, Садовий вимагає демонтувати ринок біля стадіону, який, мовляв, збудований на дитячому полі. Скільки вже можна про це говорити? Уся дозвільна документація на експлуатацію ринку є, місце також вибране цілком законно. Та й протягом 5-ти років „Карпати” справно сплачували в міську казну податки за землю, незважаючи навіть на те, що ринок ще не функціонує. Невідомо, чому Садовому так мозолить очі цей об’єкт...

„Ви – найкращі!”

5 років і не більше. Про 10 не може бути й мови, адже Садовий щиро вірить, що в 2012 році в Україні відбудеться Чемпіонат Європи. А стадіон в такому випадку повинен належати місту. Так от, Андрію Івановичу, ви дуже помиляєтесь. Незважаючи на вашу „компетентність” у цій справі, як ви самі заявили, відповідальний за проведення Євро-2012 в Україні Іван Федоренко заявив, що абсолютно жодного значення не має, чи це стадіон міста чи він перебуває в оренді футбольного клубу. Після мітингу згаданий вже Петро Адамик ці розходження в обізнаності людей, на яких покладена підготовка до Євро-2012, прокоментував так: „На жаль, Андрія Івановича хтось ввів в оману, хтось йому так сказав...”
До пікетувальників під Ратушу знову прийшли футболісти „Карпат”. Найкращий бомбардир команди Батіста та капітан Андрій Тлумак дякували фанам за підтримку, роздавали автографи, подарували вболівальникам і свої „рози”. Батіста сказав українською: „Привіт! Я хочу сказати одне: ви – найкращі!”

Мерська ухвала

«Найбільше нас обурило те, що домовленості між клубом, вболівальниками і міською владою абсолютно проігноровані в рішенні сесії щодо оренди стадіону «Україна», – заявив директор ПП «Карпати Спорт Маркетинг» Ігор Дедишин. «Працювала робоча група. Були досягнуті певні домовленості. Ми прийняли компромісне рішення для усіх сторін: «Карпатам» дають в оренду цілісний майновий комплекс стадіону «Україна» на 10 років за 1 гривню на рік. Все було погоджено з фракціями і комісіями міської ради. І сьогодні голова депутатської комісії з питань фізичної культури та спорту Юрій Кардашевський запропонував розглянути саме такий проект ухвали міськради. Але Андрій Садовий не поставив це питання на голосування і виніс свій проект ухвали: передати в оренду не ЦМК «Україна», а лише сам стадіон терміном не на 10, а лише на п’ять років. І ця ухвала була прийнята. Цікаво, хто готував це рішення? Воно ні з ким не було узгоджене!

Найгірше ж те, що далеко не всі львів’яни мають змогу об’єктивно дізнаватися про події „зелено-білої” революції. Йдеться про канал ТРК „Люкс”, що має певний стосунок до Андрія Садового, а також програму „Неформат”, що виходить на 12-му каналі. Ті, хто бачив ці витвори журналістської майстерності, зрозуміють. Схоже, влада вже не гребує жодними методами, аби виправдати свою бездіяльність і своє небажання йти на компроміс...

Голод

Почесний президент „Карпат” Петро Димінський звернувся до голодуючих вболівальників, які підтримують команду під стінами Ратуші: „Я дякую вам за підтримку, за вашу мужність, за вашу віру, але прошу припинити голодування. Наша влада не варта цих жертв. У них немає розуму, совісті і честі. Влада просто витерла ноги об вболівальників”.
Втім, на нараді вболівальників, не зважаючи на прохання керівництва клубу було вирішено продовжити акцію «Збережемо «Карпати» для Львова!». За словами координатора акції «Збережемо «Карпати» для Львова!» Ростислава Гетьмана, у суботу двох людей, які брали участь у голодуванні, забрала швидка допомога, оскільки організм уже вкрай ослаб. «Спочатку голодувало 12 осіб, тепер же залишилося 10», - зазначив Ростислав Гетьман. – Ми все-таки вирішили продовжити нашу акцію, і не припиняти голодування, оскільки все ще сподіваємося на задоволення з боку міської ради наших вимог».

Коментарі

Петро Димінський, почесний президент „Карпат”


Я протягом двох років намагався зробити вигідний для регіону інвестиційний проект. Я хотів поділитися з вами. Мені особисто це не потрібно. Якби це було мені потрібно, я б міг зробити так, щоб усі депутати міської ради принесли стадіон на руках мені додому. Але я не даю хабарів – це моя позиція. Незабаром розпочнеться будівництво стадіону „Прогрес” максимум на 5000 місць – через кілька років саме на ньому гратимуть „Карпати”. Де ми гратимемо у другому колі цього чемпіонату, я не знаю. Можливо, в Тернополі, можливо, в Івано-Франківську. Я не бажаю більше співпрацювати з владою, оскільки вона не тримає свого слова. Ми домовлялися про оренду на 49 років. Перед голосуванням мені принесли проект угоди, де попросили зменшити термін до 10 років. Я і на це погодився, але поставив умову: „Якщо ми виконуємо усі зобов’язання, термін продовжується”. Проте, Садовий поставив на голосування зовсім інший проект. Депутати проголосували за те, що віддають нам в оренду стадіон за одну гривню на рік. Окрім того вони зобов’язують мене витрачати щороку 2 мільйони гривень на розвиток дитячо-юнацького футболу, а також щороку звітуватися перед депутатами. Але в який футбол мені вкладати гроші? Нам не віддали жодного спортивного майданчика! Це не політики і не бізнесмени. Це мародери. Вони вважають, що я заробляю гроші на клубі? Нехай покерують ним і спробують щось заробити. Я віддам клуб, але за умови, що вони мені його повернуть в тому стані, в якому він є зараз.

Андрій Садовий, мер Львова

Рішення власника ФК «Карпати» будувати у Львові новий стадіон на базі «Прогресу» я вітаю. Чим більше спортивних споруд матиме місто, тим краще. Сподіваюсь ФК «Львів» також зголоситься відремонтувати один з львівських стадіонів. Такі ініціативи з їх сторони вже були.

Олександр Єфремов, генеральний директор ФК „Карпати”

Мені не зрозуміла позиція секретаря міської ради Володимира Квурта. Він розумна людина, ми багато спілкувались щодо створення ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”. Тож, якщо він зараз говорить про неприйнятні вимоги з боку клубу щодо оренди стадіону, то фактично ігнорує саму ідею створення ВАТ. У нас же є розуміння, що ця проблема постійно має обговорюватись, треба чітко знати, які саме об’єкти мають увійти до ВАТ, яка їхня оціночна вартість, скільки, зрештою, буде учасників ВАТ, і лише після цього виробляти реальний бізнес-план. Якщо ж є лише побажання, то це не бізнес-план, а бізнес-пропозиція. Але навіть не міськрада і не обласна рада зробили цю пропозицію. Зробив її клуб, але міськрада палець об палець не вдарила, аби в ту пропозицію внести зміни, аби потім разом довести її до реального бізнес-плану.

Іван Федоренко, відповідальний за проведення Євро-2012 в Україні
(13 червня 2006 року, тижневик „Карпати”)

Власник стадіону може вирішувати, що з ним робити. Я не знаю, кому належить стадіон „Україна”, та й це немає значення. Якщо місто передасть стадіон в оренду клубу, Львову в жодному випадку не загрожує зняття з переліку міст учасників Євро-2012.

Ростислав Ящишин

20 Листопада 2006

Схожі новини
Спонсори