Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Прощавай, Львове! Привіт, Франківськ...

Завдяки Андрію Садовому Львів втрачає „Карпати”. Поки за кошт клубу будуватимуть стадіон „Прогрес”, „зелено-білі” свої домашні матчі проводитимуть на виїзді

Свій останній домашній матч першого кола „Карпати” проведуть 2–го грудня проти київського „Арсеналу”. Не виключено, що цей поєдинок стане прощальним для „зелено-білих” у Львові. Під час зимової перерви у чемпіонаті буде остаточно вирішено, де карпатівці проводитимуть свої домашні матчі.


Івано-Франківськ або Тернопіль. Очевидно, саме одне з цих міст бачитиме домашні матчі „Карпат” у другому колі поточного чемпіонату. Більше шансів все ж таки у Франківська, адже умови там кращі, аніж в Тернополі.

Івано-франківський стадіон „Рух” - одна з найстаріших футбольних арен Європи. Майданчик для копаного м’яча виник тут у 70-х роках 19-го століття. Відтоді на ньому виступали польські та українські команди. Вищу лігу цей стадіон вперше побачив у 1996 році. „Прикарпаття” тоді приймало... саме львівські „Карпати”! Протягом матчу господарі перемагали, не забили пенальті. Наприкінці гри вони розслабилися і карпатівці забили два голи, що дозволило їм перемогти. Відразу після цього у Франківську почали шукати винних. Спочатку говорили, що у всьому винен... порядковий номер домашнього матчу „Прикарпаття” – 666. Потім, що поруч зі стадіоном є гірка, де за переказами відбувалися шабаші відьом. Тим не менше, три очки поїхали до Львова.

Після кількох років перебування у вищій лізі „Прикарпаття” вилетіло до ліги першої, де грає й донині. Команда, щоправда, змінила назву. Тепер вона називається Народна футбольна команда „Спартак”. Її президент Тарас Клим прокоментував можливий переїзд „Карпат” до Франківська: „На стадіоні „Рух” зараз грає одна команда – „Спартак”. До вищої ліги стадіон потрібно готувати. Бо ПФЛ має претензії до нас – команди першої ліги, оскільки „Рух” не відповідає усім вимогам. Зокрема, у нас замало пластикових сидінь, вони є лише на центральній трибуні. Трибуна навпроти центральної і бокові сектори - без пластикових сидінь. Утім, плюсом стадіону є наявність підігріву. Але знову ж таки, якість газону далека не ідеальна. Ми, своєю чергою, маємо претензії до дирекції стадіону. Потрібно змінити табло. Не досконалим є освітлення стадіону: кількість „люксів” не відповідає вимогам. Ми практично не граємо увечері, намагаємось економити електроенергію. Щодо переїзду „Карпат” у Франківськ, я б особисто не заперечував. Футбол вищої ліги, як-не-як. До того ж в нашому місті є чимало уболівальників „Карпат”. З точки зору глядача це буде добре. Але потрібно погодити календар, щоб максимально розвести ігри двох команд. До речі, наш мер Віктор Анушкевичус позитивно ставиться до футболу, міська рада є одним із співзасновників народного клубу. На футбол він ходить нерегулярно, бо має багато роботи, але постійно цікавиться результатами ігор команди. Цього року ми „святкуємо” сумний ювілей. В 1986 році старий стадіон розвалили, а новий на його місці будують уже 20 років. Жодна влада не довела його до ладу. Для реконструкції стадіону потрібно приблизно 10 мільйонів гривень.”

За словами Тараса Клима, стадіон „Рух” належить місту. Оскільки міська влада є одним із співзасновників команди, орендної плати за користування ареною клуб не платить. Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус також не відмовився прокоментувати ситуацію Інформаційному центру ФК „Карпати”: „Це тонке питання і над ним потрібно подумати. У нас є свій клуб. Потрібно провести переговори на рівні ФФУ та з нашими уболівальниками. Я особисто поважаю „Карпати”, їхні традиції. Ця команда завжди демонструвала характер і бійцівські якості у боротьбі з найсильнішими суперниками. „Карпати” завжди демонстрували високий рівень патріотизму. Мені особисто приємно буде бачити в нашому місті „Карпати”. Це велика честь для Франківська, що львівський клуб має бажання грати у нас. Більше того, це команда вищої ліги. Наш клуб грає в першій лізі і прямого суперництва між командами не буде. Я не проти того, щоб „Карпати” грали у нас”.

За словами Петра Димінського, поки „Карпати” гратимуть на „чужині”, відбуватиметься побудова стадіону „Прогрес”. „Це має бути суто футбольний стадіон максимум на 5000 місць”, – заявив Почесний президент „Карпат”. - У такому випадку „Карпати” не будуть залежні від міської влади”.

Коментар

Сергій Белюстін, директор стадіону „Прогрес”


Стадіон „Прогрес” було збудовано в 1963 році, тоді ж, коли утворилася команда „Карпати”. Його збудувала взуттєва фірма „Прогрес”. Проте у 90-х роках вона кинула стадіон, ніхто не займався там, він заріс кущами і став улюбленим місцем наркоманів та алкоголіків. В 2001 році Почесний президент „Карпат” Петро Димінський вирішив викупити цей стадіон. Відтоді було зроблено чимало. Завезли землю, відновили поле, зробили капітальний ремонт, поладнали роздягальні, суддівську кімнату. На стадіоні зараз є вода для поливання поля, є світло, охорона. Для глядачів приготовано 400 місць, причому 300 з них обладнано пластиковими сидіннями. Загальна площа території - 1,8 гектара. Поле стандартне – 104 х 68 метрів. За воротами є тренувальні поля, де займаються діти. Інколи на „Прогресі” тренується і перша команда, але здебільшого і „Карпати–2”. Також на „Прогресі” проходить чемпіонат України серед дитячих команд. На мою думку, за рік-півтора там можна зробити стадіон, про який говорив Петро Димінський. Підігріву там наразі немає, зате є прекрасний дренаж. Завдяки спеціальним трубкам полю не шкодить навіть сильний дощ. За 15 хвилин після зливи можна виходити і грати, калюж не буде. Трибуни на „Прогресі” можна зробити з трьох боків на 5000 глядацьких місць.

Асорті по-франківськи

- Для тренера „Карпат” Олександра Іщенка стадіон „Рух” – майже рідний. Очолюване ним „Прикарпаття” проводило тут свої матчі в сезонах 2001-2002.
- Івано-Франківськ претендував на проведення відбіркового матчу чемпіонату Європи між молодіжними збірними України та Вірменії. Національні команди тоді грали у Львові. Зацікавлення цим проектом висловлювали і в Києві, і в Івано-Франківську, але на перешкоді став жорсткий регламент ФІФА та УЄФА, згідно з яким матчі між "молодіжками" та головними командами не повинні проходити далі, як за 60 кілометрів один від одного.
- Реконструкція стадіону „Рух” розпочалася в жовтні 1986 року. Тоді на місці старих земляних трибун з дерев’яними лавками, які глядачі пам’ятають ще з середини 50-х, вирішили звести сучасну споруду в два яруси, розраховану на 20 тисяч глядачів.
- "Рух" одним з перших в Україні 6ув обладнаний системою електропідігріву футбольного поля.
- Рекорд відвідуваності стадіону „Рух” встановили не фут6ольні зірки, а відома співачка Софія Ротару. Напередодні президентських виборів на її безкоштовний концерт прийшло 40 тисяч глядачів.
- На початку століття майданчик був власністю Каси Ощадности, згодом він отримав назву найсильнішого клубу Станіславова — польської "Ревери" (тут також грала найкраща українська команда міста — "Пролом"). За радянських часів стадіон називали "Спартаком" та "Кристалом", а вже із здобуттям незалежності — "Рухом".
- Усього через кілька днів після відкриття арени з табло зникли всі електролампи, а згодом і кабель.
- В 2001 році „Прикарпаття” теж мало проблеми зі стадіоном. Тоді навіть були розмови, що коли команда вийде до вищої ліги, то грати зможе лише в одному місті – у Львові.

Ростислав Ящишин

20 Листопада 2006

Схожі новини
Спонсори