Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

„Боріску на царство”! Донецькі розпочинають футбольний імпічмент Президента ФФУ Григорія Суркіса

Донецькі розпочинають футбольний імпічмент Президента ФФУ Григорія Суркіса

Шапка Мірчі Луческу у певній мірі стала рукавичкою. Колись, кинувши її, викликали суперника на дуель, аби захистити свою честь. Тепер для того, аби захистити свою честь, існують адвокати. Або люди з одного регіону, які не сприймають позицію опонента з іншого регіону. До вашої уваги - нова серія протистояння „Шахтаря” та „Динамо” поза футбольним полем.

Правий Луческу чи ні - судіть самі. Тренерів інколи виганяють з лави запасних – таке буває. Тренери, звісно ж, через це обурюються. Рідко хто виносить сміття з донецької хати – за це можуть серйозно покарати. Тимощук спробував влітку, у нього нічого не вийшло. Якщо є проблеми – звернись до старшого. Старший вирішить чи правий ти чи ні. У будь-якому випадку робитимуть усе, аби знайти винного і виправдати свою людину. Так робили на Сицилії, так роблять в Донецьку.

Першим виступив голова Донецької федерації футболу Борис Колесніков. Згадав усе, перемив усі кісточки. Колесников знову заговорив вголос про те, що згадують з острахом, про що не запитують в інтерв’ю, про що намагаються забути вже 11 років. А було от що...
„За день до гри проти „Панатінаїкоса” суддівську бригаду в аеропорті зустрів пан Бакші, менеджер „Динамо”. Замість того, аби їхати до готелю, суддів відвезли в сувенірний магазин. Потім поїхали в місце, що має відношення до „Динамо”, де їм показали хутрові вироби. Потім суддів відвезли в готель. Близько 19:00 у номер головного арбітра постукав невідомий чоловік і передав йому два пакети. Згодом суддівська бригада поїхала на вечерю з панами Бабінчуком, І. Суркісом, Ратушним, Бакші та перекладачем пані Нечаєвою. Суддів відвезли до лісу, де була вечеря. Після неї пан Лопес Ньєто та пан Чіріно залишилися сидіти за столом, а 4-й суддя та другий лінійний Прадос та Гіральдес вишли в іншу кімнату грати в більярд. Пан Бабійчук підійшов до столу головного судді та сказав, що пан Ігор Суркіс хоче поговорити з ним в іншій кімнаті. Там пан Суркіс показав йому лист паперу з наступною пропозицією: "ANTONIO VICTORIA DYNAMO 30, 000 USD PARA USTED" ("Антоніо, перемога "Динамо" $30 тис. для вас"). Від цього Лопес Ньєто відмовився і попросив негайно відвезти його в готель, не зважаючи на вибачення представників клубу. В готелі про інцидент було повідомлено усіх інших міжнародних делегатів. Пакети з шубами були сфотографовані та віддані пану Бабійчуку”... (Факти, встановлені контрольним і дисциплінарним комітетом УЄФА від 20 вересня 1995 року, можна прочитати на сайті www.ukrsoccerhistory.com – Авт.)

За це нинішнього президента „Динамо” довічно дискваліфікували від усіх змагань під егідою УЄФА. Згодом це рішення відмінили. Саме це і згадав Борис Колесников. До нього долучається Мірча Луческу. Каже, що це не нормально, коли президентом Федерації футболу України та президентом київського „Динамо” є рідні брати. Коли „Шахтар” не перемагає, містер Луческу відразу знаходить виправдання – винні судді, яких призначає Суркіс...

Суркіс каже, що у „Шахтаря” амбіцій багато, а здобутків мало. Але зрозуміло одне – якщо „Шахтар” втретє поспіль стане чемпіоном України, цього вже буде забагато. Що пропонує Колесников? Зняти Суркіса з посади президента ФФУ, а на його місце поставити кваліфікованого спеціаліста, нейтральну людину. Але чи від цього вирішаться усі проблеми? Напевно, ні. Думаю, таку незаангажовану людину не знайдеш вдень з вогнем. Може, президент Донецької федерації футболу так говорить про себе? Далі – відповідь Суркіса: „У Колесникова амнезія. Кілька років тому донецькі представники вже ініціювали мою відставку. І тоді я сам ставив питання щодо вотуму довіри Суркісу, і лише три члени саме донецької обласної федерації не підтримали мене”. Далі Суркіс розповідає, як він допомагає розвитку дитячо-юнацького футболу... За кілька днів – реакція Колесникова. „На жаль для Григорія Суркіса у мене відмінна пам’ять. Я добре пам’ятаю, як його двічі обирали Президентом ФФУ. Як Адміністрація Президента Кучми давала прямі вказівки губернаторам, а ті, своєю чергою, керівникам обласних федерацій голосувати виключно за Суркіса”, - каже він в інтерв’ю ТРК „Україна”.

Цей скандал закінчиться ще не скоро. Луческу й надалі звинувачуватиме суддів, навіть не українських. Під час українського дербі тренер „Шахтаря” піддав гострій критиці португальських суддів, а заодно і київське „Динамо”, представники якого приймали арбітрів і „дуже гостинно” з ними поводилися. Брати Суркіси ще міцніше триматимуться за свої крісла і робитимуть усе, аби з них не впасти. Вода камінь точить. Процес імпічменту Суркісів розпочався.

Коментар

Петро Димінський, Почесний президент ФК „Карпати”: „Можна всіх звільнити, але якщо чітко не прописати стосунки між ФФУ та ПФЛ, нічого не зміниться”

Чи зміниться щось, якщо президентом ФФУ буде не Суркіс, а, скажімо, Петров чи Іванов, які не мають жодного стосунку до „Динамо”, „Шахтаря” чи „Карпат”? Напевно, ні. Є кілька речей, що незрозумілі сьогодні тим, хто інвестує гроші в український футбол. Ми не там шукаємо причини. Вони не в тому, хто очолює федерацію, а в тому, як виписані на законодавчому рівні взаємостосунки між ФФУ та ПФЛ. Можна всіх звільнити, але якщо чітко не прописати стосунки, нічого не зміниться. Є кілька питань, зокрема, щодо нецільовово використання коштів, отриманих ФФУ від сплати клубів за легіонерів, кошти УЄФА на розвиток дитячо-юнацького футболу, кошти за успішні виступи збірних України. Я б порадив Григорію Суркісу опублікувати ці звіти. Про те, що робиться, можна прочитати у ЗМІ. Наприклад, завдяки федерації у школах є уроки футболу, ФФУ подарувала мільйон м’ячів школам, збудовані майданчики для футболу. Але, відверто кажучи, я цього не бачу на Західній Україні. Тож нехай ФФУ опублікує, скільки коштують ці подарунки, де закуплені. Якщо це буде виконано, таким розмовам можна покласти край.

Ростислав Ящишин

20 Листопада 2006

Схожі новини
Спонсори