Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Ми – львів’яни, ми – найсильніші: тріумф „зелено-білих” сердець

Компроміс нарешті знайдено. Учасники погоджувальної ради підписали протокол, який влаштував усіх.

„Революцію роблять тисячі людей, а її здобутками користуються одиниці” - це історично доведений факт. Але від сьогодні історію, мабуть, доведеться переписувати. Учасники „зелено-білої” революції добилися свого: „Карпати” таки виступатимуть у себе вдома, а не десь у Тернополі чи Івано-Франківську. І десятки (!) тисяч вболівальників зможуть підтримувати свою рідну команду саме на „Україні” - стадіоні, який як був, так і, дай Боже, залишиться для них рідним. Саме таким є підсумковий протокол погоджувальної ради, учасники якої чотири години засідали в кабінеті голови Львівської ОДА Петра Олійника.

Чотири години – саме стільки знадобилося для того, аби вирішити кількатижневе (а якщо вдатися в історію цього уже „бородатого” питання більш детально), то багаторічне протистояння міських чиновників, в тому числі й минулої каденції, з футбольним клубом „Карпати” та його вболівальниками. І лише втручання у цей конфлікт таких осіб, як міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, президент Професійної футбольної ліги України Равіль Сафіуллін та голова комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Томенко, допомогло, аби нарешті переміг здоровий глузд. Настрої та заяви керівництва міста, і зокрема мера Львова Андрія Садового, під час та після засідання погоджувальної ради дуже відрізнялися від тих, які він оголошував протягом усієї своєї наразі не такої й уже тривалої каденції. Виявляється, міська влада завжди хотіла, аби на прилеглих до стадіону „Україна” територіях був побудований сучасний спортивний комплекс...

...Отож сьогодні, 20 листопада, усі учасники погоджувальної ради щодо ситуації, яка виникла довкола оренди «Карпатами» стадіону «Україна», а також споруд та земельних ділянок, котрі повинні увійти до складу спортивного комплексу, підписали компромісний протокол. Згідно з ним Львівська міськрада та ФК «Карпати» укладуть угоду про оренду „чаші” стадіону на 364 дні з гарантіями від міськради, що оренда буде продовжена ще як мінімум на 10 років, якщо «Карпати» виконають усі умови угоди. При цьому продовжений термін оренди стосуватиметься не тільки самої „чаші” стадіону «Україна», а й прилеглих територій, на якому має бути створено сучасний спортивний комплекс.

Під цим протоколом підписалися міністр у справах сім’ї, молоді та спорту України Юрій Павленко, народний депутат України та президент ПФЛ України Равіль Сафіуллін, голова комітету ВРУ з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Томенко, почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський, голова Львівської ОДА Петро Олійник, голова Львівської облради Мирослав Сеник та міський голова Львова Андрій Садовий.

Згідно із запропонованим договором ФК «Карпати» будуть орендувати стадіон «Україна» 364 дні за 1 гривню, натомість власним коштом, без права компенсації, проведуть усі необхідні роботи, щоб стадіон відповідав вимогам ФФУ. Відтак, Львівська міськрада повинна буде виконати свої зобов’язання згідно з підписаним протоколом.

Окрім того, в термін до 1 червня 2007 року клуб повинен подати на затвердження Львівської міськради комплексний план розвитку територій (в тому числі й містобудівельне обгрунтування) та створення на базі стадіону «Україна» спортивного комплексу. Львівська міськрада зобов’язується у встановленому законом порядку розглянути цей проект в тримісячний термін з дати його отримання.

Якщо ФК «Карпати» виконають усі умови в повному обсязі, то Львівська міськрада зобов’язується укласти договір оренди спортивного комплексу, а також земельних ділянок для його обслуговування на термін не менш як 10 років. Також Львівська міськрада та ФК «Карпати» мають укласти попередній договір, який підлягає обов’язковому затвердженню на пленарному засіданні сесії міськради.

„Цей договір – це один з перших кроків у розбудові нової спортивної інфраструктури України”

Після чотирьох годин засідання погоджувальної ради, усі учасники переговорів вийшли на спілкування із журналістами. Юрій Павленко на прес-конференції після підписання протоколу зазначив, що цей документ про оренду стадіону «Україна» та створення спортивного комплексу – це один з перших кроків програми з розбудови спортивної інфраструктури держави. «Україна взяла курс на будівництво нової спортивної інфраструктури, і те, що сьогодні було підписано протокол і нарешті вирішено проблему оренди стадіону «Україна» ФК «Карпати», це один з перших кроків цієї важливої програми», — зазначив Юрій Павленко.

За його словами, складна ситуація з орендою стадіону «Україна» ФК «Карпати» й стала причиною його візиту до Львова, аби тут на місці посприяти у вирішенні цього питання. «Я звернувся до голови Львівської ОДА Петра Олійника, аби організувати цю зустріч. Дуже добре, що це питання вдалося досить швидко вирішити підписанням відповідного протоколу», – заявив Юрій Павленко.

Голова Львівської ОДА Петро Олійник висловив впевненість, що компромісу у цьому питанні нарешті вдалося досягнути. Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що успішне завершення цієї погоджувальної наради сталося через те, що усі сторони забули про власні інтереси, оскільки прагнули дійти до спільної мети. Президент ПФЛ, народний депутат України Равіль Сафіуллін, зазначив що від вирішення цього питання виграють не лише вболівальники львівських «Карпат», а й уся футбольна громадськість України.

„Вболівальники „Карпат” – найкращі у світі”

Петро Димінський підписання протоколу назвав важливим кроком для створення ВАТ «Народна команда «Карпати». «В першу чергу, я хотів би подякувати вболівальникам, без яких би не відбулася ця зустріч, і це підписання протоколу. Вболівальники «Карпат», на моє переконання, – найкращі у світі. Я думаю, що підписання цього протоколу – це важливий крок до створення ВАТ «Народна команда «Карпати», – заявив Петро Димінський.

Підписання цього документу, на думку Петра Димінського, це порозуміння, яке призведе до того, чого клуб прагне давно – створення ВАТ «Народна команда «Карпати».

Почесний президент «Карпат» попросив вболівальників припинити голодування. Координатор акції «Збережемо «Карпати» для Львова!» Ростислав Гетьман висловив побажання, аби виконання умов протоколу відбувалося за контролю вболівальників. Петро Димінський відповів, що вболівальники не тільки можуть, але й повинні контролювати весь процес виконання вимог протоколу.

Після прес-конференції учасники погоджувальної ради пішли до наметового містечка, де ще раз попросили припинити голодування. Петро Димінський особисто подякував і потиснув руки кожному з вболівальників за те, що проявили велику мужність і наполегливість у боротьбі за інтереси свого рідного клубу. Микола Томенко та Юрій Павленко поспілкувалися та сфотографувалися з усіма учасниками акції «Збережемо «Карпати» для Львова!», які пообіцяли припинити голодування і зняти наметове містечко. Юрію Павленку навіть подарували «зелено-білий» прапор з підписами усіх тих, хто брав участь у голодуванні.

Добре те, що добре закінчується. Хоча протокол погоджувальної ради – це лише початок дуже тривалого та кропіткого процесу. Львівська міськрада доволі часто давала обіцянки, а потім їх не виконувала. Згадаймо хоча б історію з гарантійним листом у Федерацію футболу України, коли міські чиновники у конкретний термін обіцяли встановити підігрів поля на стадіоні „Україна”, але так цього і не зробили. Тепер же все відбуватиметься під пильним контролем „зелено-білої” громади, яка уже навряд чи дасть себе обдурити.

Акція „Збережемо „Карпати” для Львова!” назавжди увійде в історію не тільки львівського футболу, але й українського загалом. А ті тисячі людей, котрі підтримали клуб у скрутний для нього час – це вже окрема, невід’ємна історія львівських „Карпат”.

Юрій Басенко, Інформаційний центр ФК „Карпати”

20 Листопада 2006

Схожі новини
Спонсори