Крим, Рим і мідні труби. Після матчу 'Динамо-ІгроСервіс' - 'Карпати'

У Сімферополі львівські “Карпати” у першому офіційному матчі року з рахунком 1:1 зіграли з місцевим “Динамо-ІгроСервіс”, і цього дня втратили нагоду за втраченими очками наздогнати лідера - луганську «Зорю», яка перед тим також не дорахувалась виїзних очок у поєдинку проти «Кримтеплиці».

“Динамо-ІгроСервіс” (Сімферополь) - “Карпати” (Львів) - 1:1 (1:1).
14 березня. Сімферополь. Стадіон «Фіолент». 3500 глядачів. 9 градусів.
Судді: Є. Котенко (Суми), В. Федан, О. Казьмін (обидва – Олександрія).
Делегат ФФУ: О. Литвиненко (Київ).

«Карпати»: Тлумак, Лапко – к (Федорів, 57), Іщенко, Распопов, Тимчишин, Ґодвін, Шмаков, Худоб’як, Сучков (Пшеничних, 62), Фещук (Пірес, 67, Платон, 82), Батіста. Запасні: Мартищук, Петрівський, Веприк. Тренер – Юрій Дячук-Ставицький.

“Динамо-ІгроСервіс”: Білан, Васін, Якушев, Снєжко (Матвійчук, 64), Куций, Мартинов – к, Чернишов (Симончук, 74), Якименко (Тарасенко, 90+3), Рачиба, Воскобойник (Морозов, 69), Мельник (Бобаль, 77). Запасні: Бобко, Баленко. Тренер – Олег Лутков.

Голи: Мельник, 5, Худоб’як, 32.

Попередження: Лапко, 32, Мартинов, 33, Бобаль, 89, Морозов, 89.

“Зелено-білі” чартерним рейсом прилетіли на кримський півострів за день до гри і у понеділок провели тренування на добре підготовленому полі реконструйованого столичного стадіону “Фіолент”. Сама ж делегація ФК “Карпати” розмістилась у Молодіжному в готелі ФК “Кримтеплиця”. Заради збереження місця у першій лізі “Динамо-ІгроСервіс” заявило чимало відомих футболістів - гравців «Критмтеплиці», колишнього клубу Луткова, Мартинова, Якушева, Рачибу, Бобиля, а також Якименка («Зоря»), Білана, Чернишова (обидва – «Спартак»), Мельника («Геліос»), Воскобойника, який свого часу забивав в єврокубках в складі «Шахтаря». З того складу “біло-голубих”, який протистояв карпатівцям у першому колі у нинішньому стартовому складі залишились тільки двоє гравців – Куций та Снєжко.

Глядачі, які у теплу сонячну погоду прийшли підтримати кримську команду, майже повністю заповнили стадіон (вміщає 5000 вболівальників). І вже одна з перших атак динамівців завершилась голом. Високий Ігор Мельник головою замкнув флангову передачу з лівого краю Олексія Рачиби. Львів’яни могли вирівняти становище вже через 5 хвилин, коли Максим Фещук чудово підкрутив м’яч зі штрафного, але влучив у хрестовину воріт. М’яч відскочив до Ґодвіна, проте Самсон пробив вище воріт. При цьому воротар Білан зазнав травми, вдарившись об штангу. Не обійшлося без медичної допомоги.

«Карпати» поступово заволоділи ігровою і територіальною перевагою, якою, забігаючи наперед, володіли впродовж усього поєдинку, створили чимало реальних нагод для взяття воріт суперника. Проте реалізувати їх було не просто, адже динамівці майже всією командою зустрічали розвиток карпатівських атак на своїй половині поля. В середині тайму Васін грубо зіграв проти Батісти. Фещук зі штрафного пробивав у дальню «дев’ятку», але Білан перевів м’яч на кутовий. Згодом Фещук намагався з розвороту завершити атаку, але пробив низом поруч зі стійкою. А ось швидка атака «Карпат» правим краєм за участю Батісти та Худоб’яка завершилась тим, що Ігор, увірвавшись до штрафного майданчика, холоднокровно пробив низом повз Білана у дальній кут воріт суперника.

Згодом двічі намагався завершити атаки Батіста, але спочатку Білан відреагував на удар головою бразильця, а потім м’яч пролетів мимо воріт. Сучков і Худоб’як часто робили флангові передачі в штрафний майданчик, але надійно на виходах грав Білан. Наприкінці тайму реальну нагоду забити втратив неприкритий Фещук, який після передачі Батісти пробив над поперечиною. Буквально за декілька секунд до перерви після розіграшу кутового вже Мартинов головою пробив у поперечину воріт «Карпат».

З перших хвилин другого тайму «Карпати» продовжували атакувати. Після довгої діагональної передачі Тимчишина Худоб’як у падінні пробив над поперечиною воріт. Згодом Батіста, обігравши двох захисників, завдав удару - в руки воротарю. Рейд до воріт Пшеничних, якого опікав Якушев, завершився падінням карпатівця, проте на думку арбітра все було в рамках правил.

Мали нагоди вивести „Карпати” вперед Федорів, який замикав пас Ґодвіна, Шмаков, який потужно пробивав здалеку. Запам’ятались і два штрафні удари у виконанні Іщенка та Тимчишина, який після заміни Лапка грав з капітанською пов’язкою. Активно увійшов в гру і Платон, замінивши бразильця Діоґо Піреса, для якого це був дебютний матч в складі «зелено-білих». Коли минали компенсовані хвилини вже Батіста з близької відстані не зумів влучно пробити повз Білана. Тож «Динамо-ІгроСервіс» в очних зустрічах з «Карпатами» з четвертої спроби здобуло перше очко, а «Карпати» втратили важливих два.

Юрій НАЗАРКЕВИЧ, Сімферополь - Львів

ПІСЛЯМОВА

Юрій Дячук-Ставицький (головний тренер “Карпат”):

- Я незадоволений як діями своїх підопічних, так і результатом. Наша команда зіграла найгіршу гру за тих три місяці, що ми провели на зборах. E причинах будемо розбиратися... В порожні ворота потрібно забивати. І такий гол, який нам забили з-під Тимчишина, пропускати не можна. Ми практично весь матч атакували і створили багато моментів для взяття воріт. Зрозуміло, що кримчани відверто тягнули час - враховуючи турнірне становище, їм потрібні очки - але «Карпати» не мали права цю гру не вигравати.

- Чим пояснити швидку заміну Піреса?
- Він не зміг вдало увійти у гру і замість нього на поле вийшов Платона, адже потрібно було забивати гол.

Олег Лутков (головний тренер “Динамо-ІгроСервіс”):

- Задоволений самовіддачею своїх підопічних. Потужним «Карпатам» ми насамперед хотіли протиставити бійцівський характер, бо знали, що з цими гравцями потрібно діяти щільно, не дати їм розбігтися. Звісно, не обійшлося без помилок. Згоден з Юрієм Михайловичем: більшу частину часу ми провели в обороні. Якість гри для нас не настільки важлива, адже потрібно набирати очки і залишити передостаннє місце у турнірній таблиці.

- Наскільки серйозна травма у воротаря Білана?
- Буде накладено шви на коліно, де глибока рвана рана.