Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

„Карпати” - „Енергетик” – 0:0. Як це було

Для львівських „Карпат” та бурштинського „Енергетика” п’ятничний матч буде лише другим офіційним в історії зустрічей цих суперників. Тож нагадаємо про перебіг подій у матчі першого кола.

„Карпати” (Львів) - „Енергетик” (Бурштин) - 0:0.

4 вересня 2005 р. Львів. Стадіон „Україна”. 11000 глядачів. 21 градус.
Судді: С. Даньковський (Київ), М. Левко, В. Кошура (обидва - Чернівці).
Делегат ФФУ: М. Желізний (Суми).

„Карпати”: Мартищук, Тимчишин (Пшеничних, 68), Распопов, Лапко - к, Веприк, Ґодвін, Батіста (Ґолбан, 54), Платон (Шолін, 63), Іщенко, Худоб’як (Шмаков, 84), Сучков. Запасні: Шевчук, Федорів, Поліванов. Тренер - Юрій Дячук-Ставицький.

„Енергетик”: Паньків, Лук’янов, Русановський - к, Лакомський (Стеф’юк, 86), Соколенко, Ципердюк, Федик (Рудницький, 63), Худзик, Долотко, Деревльов (Кагуй, 61), Калапач. Запасні: Сомик, Гуменюк, Кікоть. Тренер - Михайло Савка.

Попередження: Ґодвін, 29, Худзик, 38, Лапко, 80, Распопов, 83, Шмаков, 90+4. Вилучення: Калапач, 30 (удар суперника ногою у боротьбі за м’яч).

Перша гра в історії зустрічей суперників пройшла у надзвичайно високій напрузі емоцій. Домашній матч проти „Енергетика” повністю нагадував попередню гру у Львові проти стриян: господарі атакують, а гості, майже не переходячи центральної лінії поля, відчайдушно обороняються, намагаючись здобути у Львові очко.

Аналізуючи тактичні розстановки суперників, відзначимо дебют у складі „Карпат” колишнього кіпера івано-франківського „Спартака” та молодіжної збірної України воротаря Юрія Мартищука. Цього разу на вістрі атаки карпатівців діяли Платон та Батіста, за якими приглядали Лук’янов та Лакомський. У свою чергу за нападниками „Енергетика” Калапачом та Деревльовим слідкували відповідно Распопов та Тимчишин.

На початку гри господарі виконали чимало кутових ударів, проте завершальним ударам головою, зокрема Батісти, бракувало влучності. В середині тайму Батіста після пасу Сучкова в один дотик намагався замкнути передачу партнера, але пробив вище воріт. Тут же Худоб’як опинився на ударній позиції, але удар в Ігоря вийшов несильний і м'яч потрапив до рук Паньківа, який, нагадаємо, перебував в таборі „Енергетика” на правах оренди.

На 30-й хвилині гри Ігор Калапач, грубо зігравши проти Платона, отримав червону картку. Після цього карпатівці повністю перебазувались на половину поля суперника, який намагався зберегти свої ворота „сухими”. Часто підключався до атак і досвідчений капітан команди Микола Лапко, який завершуючи атаку в одному з епізодів дальнім ударом влучив у стійку воріт „Енергетика”.

Другий тайм пройшов за тим же сценарієм, що й перший. Складалось таке враження, що доля цього матчу вирішувала: бути нещодавньому представнику другої ліги „Енергетику” (який в останній момент перехопив путівку до першої ліги від представника Львівщини - ФК „Рава”) у вищому дивізіоні чи ні. Гості фактично не переходили центр поля, а при першій же можливості „розряджали” ситуацію, вибиваючи м’яч подалі від воріт і на трибуни. А на 54-й хв. дальній удар Сучкова викликав сплеск емоцій серед публіки, коли м’яч після удару Аляксєя влучив у сітку воріт „Енергетика”, але з іншої сторони воріт. А буквально через хвилину після навісної передачі Худоб’яка м’яч після удару Ґолбана влучив у поперечину воріт гостей. Запам’ятались і два потужні дальні, але надто неточні, удари ліберо „Карпат” Миколи Іщенка. Кутових ударів біля воріт суперників „Карпат” вистачило би, мабуть, на декілька матчів, але впевнено керував обороною досвідчений Русановський, та й Паньків вчасно діяв на виходах.

Наполегливі атаки „Карпат” при відчутній підтримці вболівальників тривали, проте скромні нулі на табло, як це не прикро, зберігались... Могли відзначитись і Пшеничних, який після пасу Веприка пробив головою вище воріт, і Ґолбан. Наприкінці гри арбітр додав п’ять хвилин, але впродовж них гості також продовжували холоднокровно тягнути час і врешті своєї мети досягли – здобули нічию на стадіоні „Україна”.

Юрій НАЗАРКЕВИЧ.

06 Квітня 2006

Схожі новини
Спонсори