«Карпати» змушені попрощатися з Мендесом

Гравець неодноразово порушував контрактні зобов’язання, останньою краплею стало фактично побиття юного одноклубника прямо під час тренування.

ФК «Карпати» вимушений припинити співпрацю з уругвайським легіонером Кевіном Мендесом. Гравець, який перейшов до львівського клубу у 2018 році, впродовж останнього часу катастрофічно знизив вимоги до себе, втратив останні краплі довіри тренерського штабу, і навіть перебуваючи у дублюючому складі, відзначився лише своїм вкрай непрофесійним ставленням до роботи та неповагою до одноклубників.

Наведені нижче обставини (кожна з яких є, звичайно, належно задокументованою) не залишають «Карпатам» іншого вибору, аніж розірвати контракт з футболістом:

• 1. Ще за часів тренерства Фабрі Гонсалеса гравець двічі, без жодних поважних причин, не з’явився на тренуваннях, що, своєю чергою, в цілому негативно впливало на відновлення та підготовчий процес команди до офіційних матчів.

• 2. Відповідно до вимог контракту, Мендес, як і кожен легіонер клубу, був зобов'язаний за півроку від укладення контракту вивчити українську мову. Ніхто не вимагав від футболіста цитувати Франка, однак навіть азів спілкування українською Мендес опанувати за більше ніж рік так і не зміг. Це нещодавно було офіційно засвідчено зовнішнім незалежним тестуванням гравця. І якщо під час тренувань основної команди Мендес міг якось порозумітися з партнерами чи тренером з допомогою перекладача (що, однак не вирішувало питання під час офіційних матчів), то після переміщення до дублюючого складу, гравець, через абсолютне небажання вчитися, опинився у мовному вакуумі.

• 3. Випадок що відбувся 21.08.2019р., взагалі – є кричущим проявом неповаги Мендеса (до слова, чи не найбільш високооплачуваного в команді) до партнерів, до Клубу: на тренуванні уругваєць вчинив серйозне порушення правил гри у футбол щодо юного вихованця «Карпат», завдав удару по задній поверхні кісток гомілки та гомілково-ступневого суглобу, а коли ж карпатівець після отримання медичної допомоги таки підвівся і запитав, у чому справа, Мендес сильно вдарив його в обличчя. У підсумку – перелом щелепи у двох місцях, лікарня, операція… Уругваєць навіть не вибачився ані перед молодим вихованцем клубу, ані перед його батьками, які приїхали з іншої області і живуть в одній палаті з потерпілим. На запитання про те, чи готовий Мендес покрити витрати на медичне обслуговування, відповів, що порадиться із адвокатом.

• 4. Дійшло і до того, що вже навіть фанати клубу надсилають фото та свідчення того, що Мендес дозволяє собі вживати алкоголь та тютюн просто посеред білого дня, у публічних місцях. Можливо, для нього така поведінка є нормою, але у жодному випадку не для ФК «Карпати», де заборона вживання алкоголю та тютюну, як і ведення здорового способу життя, підтримка високого рівня спортивної форми є зобов’язаннями футболістів. Подібні пагубні звички суворо заборонені, що окремо обумовлюється у контрактах.

ФК «Карпати» вважає наведені факти такими, що забезпечують клубу більш ніж поважні причини для припинення стосунків з Кевіном Мендесом, тим більше, що таке право клубу контрактом прямо передбачено. А поважною причиною «чорним по білому» контракт визначає неодноразовість (два і більше разів) порушення футболістом своїх зобов’язань, зокрема – зазначених вище.

Цілковито поважаючи закони «футбольної сім'ї», що регулюють взаємовідносини клубу і гравців, ФК «Карпати» водночас зобов'язаний насамперед захистити свою родину від тих, хто її зневажає.

Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»