«Карпати» – «Чайка» – 1:1 (ВІДЕО)

Друга ліга, група «А» 2020/2021. 7 тур

18 жовтня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон «Україна»

Арбітр – Мирослав Липко (Івано-Франківська область)

Асистенти арбітра: Богдан Соколовський (Чернігів) та Артем Переверзєв (Кропивницький)
Четвертий арбітр – Ярослав Леськів (Львівська область)

Спостерігач арбітражу – Михайло Митровський (Ужгород)

«КАРПАТИ»: Горох, Слива, Мудрик, Калинчук, Савчук, Панчишин, Гудзінський, Підгурський, Береза (Стень, 83), Лісовик (Степанчук, 90), Раделицький (Даніловський, 75).
Запасні: Сасс, Шостак, Назарчук.
Головний тренер – Любомир Вовчук.

«ЧАЙКА»: Іванов, Бартошук, Лещенко (Здановський, 87), Цебро, Музиченко, Вечурко, Турчанов, Медведь (Коваленко, 70), Сафіханов (Дарда, 70), Тименко, Ярмак.
Запасні: Шкарбан, Дем'яненко, Іващик, Кутний.
Головний тренер – Олександр Протченко.

Голи: Панчишин, 36 (пенальті) - Тименко, 82 (пенальті)

Попередження: Мудрик, 50 - Бартошук, 31, Вечурко, 52, Музиченко, 89

Вилучення: Мудрик, 68 (друге попередження)

«Карпати» та «Чайка» обмінялися влучними ударами з пенальті – на гол Ореста Панчишина відповів Володимир Тименко. Половину другого тайму господарі провели у меншості – поле знову передчасно залишив Владислав Мудрик.

Тренерський штаб «зелено-білих» провів три зміни у стартовому складі в порівнянні з поєдинком попереднього туру проти «Епіцентру». Любомир Вовчук не міг розраховувати на дискваліфікованого Степана Слічного. Також на лаві запасних матч розпочали Любомир Степанчук та Сергій Стень. Натомість з перших хвилин у нападі «левів» з’явився Юрій Раделицький. Крім того, на поле повернувся Владислав Мудрик, який не грав у Дунаївцях через вилучення. Ще одне нове ім’я у старті «Карпат» – Роман Слива, для якого цей матч став дебютним у Другій лізі. Варто зауважити, що стартова одинадцятка гостей виявилася ідентичною із минулим поєдинком проти вінницької «Ниви».

На початку зустрічі команди обмінялися небезпечними випадами. У складі львів’ян двічі пробивав Раделицький. «Чайка» відповіла моментом Володимира Тименка – м’яч після удару головою форварда киян пролетів поруч зі стійкою. Проте на 20-й хвилині «Карпати» були ще ближчими до того, аби відкрити рахунок. Раделицький розвинув швидку атаку господарів і п’ятою відпасував на Вадима Гудзінського. Дальній розкішний постріл карпатівця прийняла на себе штанга!

У середині тайму футболісти «Чайки» знову виграли верхову боротьбу у володіннях Валентина Гороха – на щастя для «левів», Олександр Ярмак схибив з вигідної позиції. Зате незабаром «зелено-білі» відкрили рахунок. Денис Підгурський якісно зіграв у відборі в центрі поля і запустив по правому флангу Романа Лісовика, який пройшов суперника і повернув м’яч на Підгурського. Карпатівець одним дотиком спрямовував м'яч у ціль, втім той на своєму шляху зустрів руку В’ячеслава Турчанова – пенальті. До позначки підійшов Орест Панчишин і потужно пробив по центру воріт - 1:0!

Під завісу першої половини гри ідеальна контратака «Карпат» після невдалого виконання суперником кутового ледве не увінчалася ще одним взяттям воріт. Багатоходівка Лісовик-Береза-Раделицький-Панчишин конвертувалася у хороший шанс для Мудрика, проте номінальний оборонець схибив і у ворота не влучив. Слід додати, що ключовим моментом цієї атаки став класний ноу-лук пас Панчишина на Мудрика.

По перерві кияни додали в активності і традиційно загрожували воротам завдяки стандартам та довжелезним навісам. При цьому «Карпати» не зосереджувалися на обороні, а при першій можливості намагалися організувати контратаку з використанням вільних зон. Крім того, підопічні Вовчука застосовували високий пресинг ще на половині поля суперника і не давали футболістам «Чайки» спокійно розігрувати м’яч.

Більше того, у середині другого тайму «зелено-білі» перехопили ініціативу. Спочатку Раделицький обрав дивне рішення і замість передачі на двох вільних партнерів спробувати пробити самотужки – його удар було заблоковано. Пізніше на ударній позиції опинився Олег Береза – неточно. А на 68-й хвилині «Карпати» пережили дежавю. Владислав Мудрик, який тільки-но повернувся після дискваліфікації, отримав другу жовту картку і залишив команду у меншості. Як наслідок, четверте вилучення в чотирьох останніх поєдинках.

Заключні 20 хвилин стали справжнім випробуванням для молодих «левів». Господарі успішно тримали оборону, до того ж гравці «Чайки» більше концентрувалися на суперечках з арбітром, ніж на створенні загроз воротам «Карпат». Однак в абсолютно буденній ситуації кияни заробили пенальті. Вкидання ауту на правому фланзі продовжилося епізодом у штрафному майданчику - Юрій Кутний влучив у руку Березі, а Тименко вдало виконав вирок, незважаючи на те, що Горох відгадав напрямок польоту м’яча. Вже в компенсований час хлопці Вовчука могли виривати перемогу, втім Панчишин затягнув з ударом і нагоду було втрачено.