Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Тарас Петрівський: „У Карпатах” один за всіх і всі за одного”

Перебуваючи тривалий час у запасі, 22-річний захисник „Карпат” нарешті дочекався свого часу. Демонструючи надійну гру в обороні, Тарас закріпився в основі команди і тепер є ключовим гравцем “зелено-білих”. Гравці перебували на «канікулах» цілий тиждень. Тож, відпочивши, приступили до занять, а Петрівському довелося ще й завітати до редакції, де й відбулась наша розмова.

- Тарасе, ти вже давно гостював у нас. Що змінилося у твоєму житті?

- Здається, що виріс і додав у майстерності. Заняття на тренуваннях та вказівки наставників, як бачите, не пройшли даремно – тепер мені довіряють місце в основі. А в особистому житті з’явилася кохана дівчина, яка надихає мене на кращі виступи. Загалом, з віком людина стає розумнішою і виваженою. Це я встиг зауважити у своїй поведінці як на полі, так і поза його межами.

- Ти на власному досвіді встиг переконатися, що вибороти місце в основі непросто. І все ж: що у цьому питанні є першочерговим?

- Якщо спортсмен наполегливо себе готує до виступу, то його час обов’язково настане. Ми, футболісти, у всьому намагаємось бути кращими за своїх партнерів. У цьому немає нічого дивного. Лише за таких умов команда стає сильною і здатною досягати результатів. Це і є здорова конкуренція. Буває й так, що доводиться раптово замінити у грі партнера, який зазнав травми, і своїм вдалим виступом підтримати колегу. Це також дуже важливо. Зрештою, у спорті дрібниць немає.

- Місце правого оборонця було закріплене за Лапком і Федорівим. Однак травми товаришів дали тобі шанс зіграти на цьому, до того ж не «твоєму», місці…

- Так, через травми партнерів я отримав шанс грати у складі першої команди, і те, що це не моє місце - також правда. До цього я діяв на місці останнього захисника. Втім, сучасний футбол дуже універсальний, вимагає від футболіста багатьох навиків і готовності виступати на тому місці, де цього потребує ситуація.

- Який із матчів, проведених за “Карпати”, запам’ятався найбільше?

- Поєдинок проти «Шахтаря» у кубковій грі минулого року. Саме цим матчем «Карпати» створили футбольну сенсацію року. Ми перемогли у дуже драматичному матчі, можна сказати, на голому ентузіазмі, значно сильнішого суперника і тепер доводимо своє право на виступи у вищій лізі.

- У порівняні з осінню минулого року команда діє не так яскраво…

- Зате, здобуваючи очки у непростих матчах, ми чітко йдемо до цілі. Думаю, що результат у цій ситуації не менш важливий, ніж яскрава гра. До того ж накопичилася втома.

- Тож тижневий відпочинок був доречним?

- Мабуть, що так, бо відпочинку хотілося кожному. Але й наодинці всі жили командними справами і готувалися до успішного фінішу. Адже до фінішу залишилося провести чотири матчі, а там вже і вища ліга. Тепер «Карпатам» доведеться рятувати престиж Західної України.

- Чи не вважаєш, що нинішній команді бракує яскравої постаті, котра б змогла згуртувати колектив?

- У нас колектив є лідером, як у мушкетерів – один за всіх, всі за одного. В команді багато хороших футболістів і це - найважливіше.

- Останній матч проти армійців Києва показав, що окрім надійної гри у захисті ти полюбляєш підключатися в атаку. Звідки у захисника така пристрасть?

- Була можливість спробувати себе в ролі нападника. Шкода, що не забив. Але під час гри на мені значно більша відповідальність, тож частіше увагу приділяю обороні.

- Наскільки важлива для тебе підтримка глядачів на трибунах стадіону?

- Дуже важливо, щоб арена гуділа і підтримувала нас під час гри. Дуже часто нам така підтримка просто необхідна, бо це додаткова наша енергія і сила. Хочеться вірити, що на вищолігових матчах львівський вболівальник перш, ніж потрапити на стадіон, розпитуватиме про зайвий квиток.

- Чого не вистачало “Карпатам”, щоб випередити “Зорю”?

- (Сміючись) Тепер - часу. Все решта маємо.

- У фіналі Ліги чемпіонів за кого вболівав?

- За «Барселону». Каталонці заслужили на перемогу. Яскраві футболісти і чудова команда.

- Мабуть, мрієш зіграти у компанії таких зірок?

- Від такої пропозиції, напевно, не відмовився б жоден футболіст.

- Наскільки арбітри в чемпіонаті України справедливі щодо гравців?

- Болить іноді несправедливість, коли один і той самий арбітр неоднозначно трактує правила гри. Хочеться, щоб суддівство стало більш досконалим.

- Своє майбутнє пов’язуєш лише з “Карпатами”?

- Зараз про це недоречно говорити. Адже я гравець цієї команди. А що станеться за кілька років, ніхто не знає.

- А в якому закордонному клубі хотів би виступати?

- Точно не відмовив би в «Барселоні» (сміється). Ще подобаються англійські клуби «Челсі» та «Арсенал».

- Порядність і доброта допомагають тобі у спорті?

- Думаю, що так. Бо коли ти ставишся до суперника з повагою, він діє так само. Це прикрашає футбол.

Розмовляв Олександр Паук

29 Травня 2006

Схожі новини
Спонсори