Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Блохін: 'Фарту без праці не буває'. Україна – Шотландія: післяматчева прес-конференція

Появу Олега Блохіна на післяматчевій прес-конференції журналісти зустріли аплодисментами.

Олег Блохін, головний тренер збірної України:

- Які слова в перерві вам вдалося знайти, щоб команда зібралася і заграла?

- Я це ніколи не скажу - це моє, особисте. Це ви самі прекрасно розумієте. Головне, що команда в другому таймі зуміла дожати суперника. Все інше - це деталі. Розмова, звичайно, був жорсткою.

- Ви очікували, що в збірній Шотландії сьогодні в захисті будуть діяти 7-8 гравців?

- Я ж уже раніше говорив, що шотландці грають з 5 захисниками позаду, 4 півзахисниками й одним нападаючим. Так вони грали проти французів і литовців. У звітному матчі нападаючий, котрий у матчі з французами діяв на вістрі атаки, сьогодні змістився на лівий фланг. Ми вгадали цей хід суперника, що в основному атаки свої будував через лівий фланг. Спочатку не все виходило, щось виходило, адже передачі віддавалися в поспіху.

- Вам вдалося за такий короткий період відновити команду після важкого матчу з італійцями? У Римі грали добре, але не було результату, а зараз є і результат.

- Я ще раз кажу: я не буду вдаватися в тонкощі. Я бачив, що в хлопців горять очі і вони хочуть грати. Я їх попередив, що їх будуть бити і били добре. Я знаю шотландців і грав проти них. Вони будуть бити, а ви не відходьте: "Хто першим прибере ногу, відразу ж буде замінений". Команда билася, терпіла, боролася. Перемога далася важка, вона не могла бути легкою. Не дарма шотландський тренер лукавив, коли говорив, що вони все ще аутсайдери. Я подивлюся як вони будуть псувати нерви іншим командам. Збірна СРСР не завжди перемагала шотландців і традицію зламала збірна України. Я ще раз шкодую, що не поламав цю традицію в Італії, але нічого, колись ми її також зламаємо, якщо вдасться.

Перемога збірної виглядає заслужено за всіма статтями. Ми цілком переграли шотландців, не давши їм шансів, крім одного випадкового моменту, я так і не зрозумів, як він в штангу влучив. Була колосальна наша перевага. А той фарт, про який ви писали, десь він зник. Фарту без праці, напевно, не буває. Якщо про фарт багато писати, то він зникне повністю...

- До матчу ви говорили, що збірна України тільки вчитися грати першим номером. Після перемоги над шотландцями можна сказати, що ми навчилися?

- Потихеньку щось змінюємо і тактику. Намагаємося щось налагодити. Все залежить від виконавців. Тренер може тільки дати загальну установку на гру. Виробити тактику та стратегію на матч, а виконавці повинні все це виконати. Щось вдається, а щось ні. Думаю, що в першому таймі гравці не виконали те, про що ми говорили. Ті моменти, коли вони виконували і терпіли ті перетасовки з флангу на фланг, коли захист не встигає перебудуватися, то там моменти виникали. Як тільки намагалися грати один в один, то все оберталося атаками на наші ворота.

- Гравцям для того, щоб відновитися психічно потрібно три дні. А вам скільки?

- Не знаю. Робота є робота і працювати потрібно. Досипаю я, чи не досипаю - це нікого не хвилює. Тим більше, ми прилетіли о сьомій ранку і футболісти відпочивали, а тренерський штаб працював вже з 12 години дня.

Післяматчева прес-конференція головного тренера збірної Шотландії Волтера Сміта із сайту www.football.ua

- Охарактеризуйте минулий матч.

- Це була дуже важка гра. Можливо, навіть більш важка, ніж ми очікували. Гравці збірної України більше контролювали м'яч, і не давали нам можливостей для організації контргри.

- Сьогоднішній матч був складніше двобою з Францією?

- Складно сказати, коли нам було сутужніше грати. Обидва ці двобої виявилися по-своєму важкими для нашої команди. Однак обидві ці ігри були різними, і тому порівнювати їх не зовсім коректно.

- Можливо, на результат вплинула важка гра з французами?

- Я не вважаю, що це може служити виправданням нашій команді. Так прийнято говорити, що втома вплинула на хід зустрічі, однак це, по-моєму, не стільки важливо.

- Чи не вважаєте ви, що обравши більш атакуючий варіант на цю гру результат міг бути іншим?

- Мені так не здається. Ми створили стільки моментів, скільки змогли. Інша справа, що нам так і не вдалося реалізувати жоден наш шанс.

- Ваш тактичний план на минулий матч підштовхував до думки, що Шотландія в Україні грала на нічию.

- Ми постійно так граємо, і тактичну схему змінювати не збираємося. Хоча нічия для нас стала б позитивним результатом, але на жаль.

- Перед матчем ви говорили, що не хотіли б бачити на полі Андрія Шевченка. Як вважаєте, його присутність сильна вплинуло на хід матчу?

- Андрій, безперечно, гравець дуже високого класу. І, природно, він допоміг своїй команді добитися потрібного результату. Безумовно, його присутність на полі в цей вечір допомогла Україні здобути перемогу, тим більше, що Шеві вдалося забити нам.

Джерело: champion.com.ua

12 Жовтня 2006

Схожі новини
Спонсори