Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

ФК 'Карпати' просить ПФЛ розглянути висловлювання Олександра Заварова

Відкритий лист

Засобам масової інформації

Виконавчому директору Професіональної Футбольної Ліги п.Попову А.В.

ФК „Карпати” Львів серйозно занепокоєний останніми висловлюваннями головного тренера київського „Арсеналу” Олександра Заварова у засобах масової інформації.

Зокрема, п. Заваров в інтерв’ю газеті „Блік” („Заваров уехал в Москву развеяться”, 14.11.2006) заявив: „Пусть ПФЛ сама едет во Львов и играет там 2-го декабря. Я, например, хочу сыграть этот матч на нейтральном поле, да к тому же в Париже или Мадриде. А Лига вообще не поинтересовалась нашим мнением, когда назначала игру на декабрь. Это нормально? Если Ищенко и Дыминскому так нужны эти три очка, пожалуйста. Во Львов поедет наш третий состав. Пусть «Карпаты» выиграют у пацанов, а потом радуются, что они такие сильные, выиграли у «Арсенала». Я до сих пор уверен, что во Львове можно было играть. Хозяева просто не подготовили поле, не захотев играть и на следующий день, хотя это можно было легко сделать. Вовторых, они уговорили ПФЛ перенести матч на декабрь. Если такие они такие классные, пусть соберут свою команду, возьмут наших ребят из ДЮСШ и едут во Львов. Мы уже все решили: ни меня, ни моих помощников к 28 ноября в Киеве уже не будет.”

Нам дуже прикро, що легендарний у минулому футболіст та знаний нині тренер відверто і безпідставно поливає брудом як ФК „Карпати”, так і ПФЛ. Після вищенаведеної цитати п.Заварова складається враження, ніби в його команди вкрали три очки! Шкода, що з абсолютно незрозумілих для нас причин, всупереч п.1 Статті 5 Додатку 4 до Регламенту „ПОЛОЖЕННЯ про Бюро Професіональної футбольної ліги України” розгляд питання щодо підготовки гри „Карпати” Львів – „Арсенал” Київ, котра мала відбутися на стадіоні „Україна” 4 листопада 2006 року, на Бюро відбувався без розгляду свідчень делегата матчу п.В.Звягінцева (Донецьк). Для нас узагалі незрозуміла доцільність призначення Федерацією Футболу України на матчі делегатів, якщо у випадку виникнення форс-мажорних обставин, котрі вперше в історії Чемпіонатів України привели до відміни матчу вищої ліги, рішення приймається без заслуховування делегата цього матчу.

Власне, пан Звягінцев у своєму коментарі безпосередньо на стадіоні „Україна” щодо прийнятого арбітром зустрічі рішення про відміну матчу висловив наступні твердження:
- відсутність БУДЬ-ЯКИХ ПРЕТЕНЗІЙ ДО КЛУБУ-ГОСПОДАРЯ МАТЧУ по підготовці поля до матчу;
- інспекція поля в день матчу до початку хуртовини засвідчила його ВІДМІННИЙ стан;
- відміну матчу З ПРИЧИНИ СТИХІЙНОГО ЛИХА, котре розпочалось за півтори години до матчу;
- безрезультатність спроб працівниками стадіону після початку заметілі НАВЕСТИ КОНТРАСТНУ РОЗМІТКУ ПОЛЯ, оскільки впродовж 5-7 хвилин таку розмітку повністю заносило снігом.

На підтвердження цих висловів делегата матчу Бюро ПФЛ було надано повну відео-версію офіційного роз’яснення пана Звягінцева стосовно мотивів прийнятого рішення відмінити проведення матчу.

По-друге, хочемо на доповнення до свідчення делегата більш детально описати спроби працівниками ФК „Карпати” після початку сніговію навести контрастну розмітку та охарактеризувати використовуваний з цією метою матеріал, оскільки в засобах масової інформації з’явилися твердження, що на Бюро ПФЛ йшлося про спроби навести розмітку поля „вугіллям” (???). Насправді, спочатку була спроба навести розмітку кольоровою рідиною, аналогічною стандартно використовуваній білій, яка не мала жодного успіху в силу того, що рідина одразу проникала в глибину снігового покриву товщиною до 10 см. та не залишала на ньому практично жодного сліду. Тому наступним кроком з метою наведення розмітки використовувався ДРІБНИЙ ВОДОНЕРОЗЧИННИЙ ГУМОВИЙ ГРАНУЛЯТ ЧОРНОГО КОЛЬОРУ, спеціально призначений для таких робіт та найбільш відповідний у ситуації, що склалася. Саме цим матеріалом служба по обслуговуванню футбольних полів ФК „Карпати” впродовж декількох років наводить розмітку під час проведення у Львові та області традиційних зимових турнірів (зокрема, турніру пам’яті колишнього головного тренера команди „Карпати” Е.Е.Юста під егідою Федерації футболу Львівської області) та товариських матчів. Досвід використання цього грануляту запозичено керівником служби по обслуговуванню футбольних полів ФК „Карпати” Костюком Ю.М. під час його стажування у грудні 2002 року в Англії. Зразок грануляту було надано ПФЛ як окремий доказ.

Окремо і особливо хочемо звернути Вашу увагу на те, що, за свідченням Костюка Ю.М., він спеціально звертався до арбітра матчу І.Подушкіна, котрий проводив зйомку стану стадіону „Україна”, зробити знімок процесу наведення розмітки гранулятом, але арбітр з невідомих причин не вважав таке за потрібне. Можливо, саме тому він не зміг компетентно донести до Бюро ПФЛ належні професійні подробиці.

Нарешті, звертаємо Вашу увагу на те, що жодним нормативним документом – ані “Вимогами до стадіонів при проведенні змагань з футболу”, до яких посилається Регламент у наведеній у Рішенні Бюро ПФЛ статті, ані „Правилами гри у футбол” взагалі не регламентується вживання та порядок нанесення кольорової розмітки, тим більше, спеціальними пристроями. Єдиною вимогою “Вимог до стадіонів при проведенні змагань з футболу” є наявність „чіткої та незмивної” розмітки поля для проведення гри (п.23 Статті VI). Виходячи з реальних погодних умов (довідка з Львівського обласного центру гідрометеорології вам також була надана), що відображено твердженнями делегата матчу, жодний засіб не міг забезпечити якості в силу непереборних обставин, незалежних від волі та можливостей клубу.

Тепер щодо трьох очок, які п.Заваров готовий „подарувати” „Карпатам”. Аби „подарувати”, їх треба спочатку здобути – і здобути на футбольному полі у чесній боротьбі, чи не так? Тож хіба не більш логічно було б дати відповідь на це питання 2 грудня у Львові на стадіоні „Україна”?

Посилаючись до вищенаведеного, просимо Вас відреагувати на вислови п.Заварова у ЗМІ, спрямовані на те, аби спровокувати спортивну громадськість, ввести її в оману.

З повагою,
Генеральний директор
ТзОВ КПФ “Карпати” Єфремов О.А.

17 Листопада 2006

Схожі новини
Спонсори